4.5G Hayatımıza Ne Getirdi?

1
520

4.5G bu gece itibariyle hayatımıza girdi peki bize ne kazandırdı? Öncelikle en büyük yanılgı olan “4.5G çok İnternet yer” yanılgısından bahsetmek istiyorum… 4.5G sadece sizin İnternet hızınızı artırıyor bu da İnternette yaptığınız işlerinizi daha hızlı ve daha kısa sürede halletmenize olanak tanıyor. Ama tersi de göreli olarak doğru olabilir. Alışkanlıklarınız doğrultusunda 4.5G sizin internetinizin nispeten daha fazla kullanılmasını sağlayabilir.

Bunu şu şekilde açıklayayım…

Burada temel faktör sizin alışkanlıklarınız. Sizin 3G kullanırken “iki haber okuyorum çıkıyorum” tarzında bir İnternet alışkanlığınız varsa 4.5G ile bu iki haber okumanız sadece sizin daha az vaktinizi alacak veri kullanımınıza bir etkisi olmayacaktır. Ama siz günde sadece 10 dakika internette geziyorsanız 4.5G bağlantısıyla 3G’ye nazaran aynı sürede daha çok veri indireceğiniz için internetiniz nispeten daha çok kullanılacaktır.

4.5G size Full HD / BluRay filmlerinizi daha hızlı indirme imkanı vermekte (tabii bunu deneyimleyecek kişi sayısı çok az olacaktır.) 4 GB boyutundaki bir Full HD filmi 4.5G (~100 Mbps = 12,5 MB/s) sayesinde yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede indirebileceksiniz. Ama bunu yapmanızı pek önermiyorum. Bu tür işler için sınırsız bir veri planı kullanmak daha akıllıca olacaktır

  LG G6'nın Kulaklık Girişiyle İlgili Sürpriz Gelişme

4.5G ayrıca hayatımıza daha düşük yüzdeli batarya ikonları katacak 🙂 4.5G’nin yüksek veri transfer hızı işlemcinizi daha çok kullanacak ve bu da şarjınızın nispeten daha hızlı tükenmesini sağlayacaktır. Ayrıca daha tam yerleşmemiş ve tam olarak kurulamamış olan 4.5G baz istasyonları altyapı eksikliğinden dolayı hattınız 4.5G veri planını kullanırken 3G’ye nazaran daha az çekecektir ve bu da telefonunuzun daha fazla ağ taraması yapması demek olacaktır ve dolayısıyla bu da sizin telefonunuzun şarjının daha hızlı tükenmesini sağlayacaktır.

1 YORUM

  1. 3G ye kıyaslarsanız elbette ıyı oldu ancak operatörler 375 mbıt gibi bir reklam yapınca son kullanıcıda hayal kırıklıgı oluştu. Kaldkı LTe şebekelerı cok yerde sorunlu ve cekmıyor. Çeken şebekelerde fazla hız alamadı. Ben bile full çekerken 61 mbıtı geçemedım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here