4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderilemiyor Sorunu Çözümü!

8
10858

Son dönemlerde oldukça karşılaştığımız bir sorunun çözümünü ulaşmaya çalışacağız. LG ve Android akıllı telefonlarda mesaj gönderme işleminde aşağıdaki ekran görüntüsü gibi ”ücretlendirmeye neden olabilir” uyarısı çıkıyor. Bu uyarıya seçimi hatırla iptal dediğinizde, uyarı bir daha karşımıza çıkmıyor ve 4 haneli numaralara bir daha mesaj gönderemiyorsunuz.

Bu işlem için operatörünüzü veya kullanmakta olduğunuz akıllı telefonun müşteri hizmetlerinizi aramanız durumunda pek yardımcı oldukları söylenemez. Zira aşağıda size anlattığımız işlemleri yapmanızı tavsiye edeceklerdir.

9f7b1ab60cc2f285e51f219a5dddf9b6

4 Haneli Numaralara Mesaj Göndermek için Ne Yapmalıyım?

Android 5.x ve üzeri sürüm kullanan telefonlarda maalesef bu sorunu Hard reset veya Fabrika Ayarlarına Geri dönme işlemi yapmadan kurtulamıyorsunuz. Fabrika ayarlarına ve Hard reset işlemi yapmadan önce telefonunuz yedeğini almanızı öneririm. Çünkü yapacağınız işlemde telefonunuzda bulun tüm veriler silinecektir.

  Fulmics Rom Yüklü LG G3 İçin Durum Çubuğu Yaması

Hard Reset işlemi yapmak istemiyorsanız Ayarlar menüsünden Fabrika ayarlarına Dönmekte bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Fabrika Ayarlarına Geri Dönme İşlemi

Telefonumuzun Ayarlar / Genel / Yedekle & Sıfırla / Fabrika Verilerini Sıfırla işlem münüsünü takip ederek fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. Hard Reset işlemi yapmak istiyorsanız buradaki makalemiz’den yararlana bilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. ÇÖZÜM: sırasıyla ayarlar > uygulamalar ve bildirimler > özel erişim > premium sms erişimi seçeneklerini kullanın. en son premium sms erişimi kısmına tıkladıktan sonra ekranda ”yüklenen uygulamalardan hiçbiri premium sms erişimi talep etmedi” şeklinde bir yazı çıkarsa 3-5 sn bekleyin telefonunuzda yüklü olan sms uygulamaları ve altında mevcut durumları çıkacak. oradan seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz..

  2. Yok öyle bir şey. Formata gerek yok. Özel mesajlar kapalıdır. Menüde araştırın bulacaksınız. Kapalıysa mesaj gönderemezsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here