LG Kilit Seçeneklerini Aktif Hale Getirme

2
7465

Hepimiz telefonlarımızın güvende olabilmesi için bir PIN, bir kod veya bir puzzle şifresi koyarız.  LG telefonlarımızın Ayarlar-Ekran-Kilit Ekranı bölümünde bulunan Kaydırma-Knock Code-Şekil-PIN-Şifre gibi seçenekleri bize fazlasıyla yetmektedir. Kimimiz güvende olması için en iyi kilit seçeneğini seçer ve kullanırız, kimimiz ise kilidin kolay açılabilmesi için kaydırma yaparız.

Sistemimizdeki yüklü sertifikalardan dolayı bazı kilit seçeneklerimiz pasif hale gelir. Kullanmak istediğimiz zaman karşımıza kilitli bir şekilde çıkabilir. Bu durum bizlere telefonun güvende olmadığının işaretini verse de sertifikaları temizleyerek bu işi kolaylıkla çözebiliriz.

11339_834911889970336_4784206701554945889_n

Resimdeki gördüğünüz olayı birçoğumuz yaşar ve bunu çözmek çok kolay. Ayarlar-Genel-Güvenlik bölümünden “Depoyu Temizle” seçeneğine basarak pasif durumdaki kilit seçeneklerini aktif hale getirebiliriz. Sertifikaların silinmesi size kötü bir his vermesin. Bu işlem gereksiz sertifikaların silinmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Ancak bazılarımız bu durumdan daha kötü duruma düşebiliriz. O durum ise pasif kilit seçeneklerini açmamız için yaptığımız yöntemin işlev olmamasıdır. Depoyu temizlediğimiz halde kilit seçeneklerinin açılmadığı durumlar da ortaya çıkabiliyor. Bu durum genellikle Android 6.0 Marshmallow yüklü cihazlarımızda meydana gelmektedir.

  [ROOT] LG G4 H815 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

13439182_919418671513788_1434647034627844447_n

Resimdeki sorunu çözebilmek için Ayarlar-Genel-Güvenlik-Sertifika Yönetimi-Depoyu Temizle işlemlerini yapmamız gerekiyor ancak bu işlem maalesef etki etmiyor.

Bu durumda iki farklı yöntem deneyebiliriz:

1.Kaydırma Pasif Haldeyken Kullanıma Açma

Bunun için öncelikle Knock Code belirlemeniz gerekiyor. Knock Code ayarladıktan sonra size bir de PIN girmenizi ister. Onu da girdikten sonra Knock Code‘u 5 kez yanlış girdikten sonra PIN şifresiyle telefonu açıyorsunuz ve böylelikle Kaydırma seçeneğini pasif halde bile kullanabiliyorsunuz.

2.Hard Reset atmak

Yazılımsal hatalı bir sorun olduğu için Android 6.0 Marshmallow‘da tek çare maalesef ki hard reset atmaktır. Hard reset atmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.  Hard reset atmak için buraya tıklayarak makalemizden yararlanabilirsiniz.

NOT: LG G3 kullanıcıları mobil banka uygulamaları kullanıyorsa bu sorun tekrar teşkil ediyor. Henüz çözülemedi. Çözüldüğü zaman yazı güncellenecektir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here