Lg güncelleme konusunda diğer firmalara göre her zaman bir adım önde. 3 yaşını doldurmuş cihazlar için bile hala yazılım güncellemesi gönderiyor.

Bu yıl sonuna doğru Android 6 Marshmallow güncellemesi yayımlanacak. Lg yaptıgı son açıklama ile Hangi LG cihazların Android 6 ile güncellenecegini açıkladı.

LG G4 ve LG G3 kesinlikle Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacaklar. Ancak LG G2 bu şanslı listede bulunmuyor. LG G2 Android 6.0 Marshmallow güncellemesinden faydalanamayacak.

Öte yandan Android KitKat ile piyasaya çıkması beklenen LG G Pad II’de Android 6.0 Marshmallow güncellemesinden faydalanacağı konuşuluyor.

Öte yandan Mayıs ayında çıkan LG G4 kesinlikle Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak ama 2 senelik ömrünü dolduran LG G3 için firma henüz çok da kesin bir karar vermiş değil. Ama güncellemeye olumsuz da bakmıyor. LG G2 ise neredeyse 3 seneyi aşmış bir model olduğundan bu güncellemeyi göremeyecek.

İşte LG’nin Android 6.0 Marshmallow ile güncellenecek olan ürün listesi.

LG G4
LG G3 (karar bekliyor)
LG G Flex 2
LG G Flex (karar bekliyor)
LG G Pad 10.1

13 YORUMLAR

  • Geçte olsa gelicek yoksa lg dava yer 1 sene bile olmadı ama gelmesin gelirse zaten az yer var gelirse hıc kulalanacak yer kalmaz ama lg lerde bu guncellemr yer açacak diyolar hadi bakalım

 1. Yazı 2 yerde kendisi ile çelişiyor. KaFa 1500 anlaşılan.
  1-“LG G4 ve LG G3 kesinlikle Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacaklar.”

  2- “ama 2 senelik ömrünü dolduran LG G3 için firma henüz çok da kesin bir karar vermiş değil.”
  3-“LG G3 (karar bekliyor)”

 2. LG nin stock ROM’unu hic kullanmayan bir G2 kullanicisi olarak hic te umrumda degil diyorum. Ilk cumlede sanki LG guncellemede cok iyi gibi bir izlenim uyandirilmaya calisilmis. Sanki bilmiyoruz ne oldugunu. Her zaman rezildin guncellemede, hepte oyle kalacaksin. Sen donanimi uret, yazilima fazla karisma zaten. ROM’larin da berbat, custom romlar olmasa hic bulasilmaz sana.

 3. “LG G2 ise neredeyse 3 seneyi aşmış bir model olduğundan bu güncellemeyi göremeyecek.” demiş ya hani firma ben de şunu diyorum sayın! lg’ye evet 3 seneyi aşmış olacak ve ben lg’nin yanından artık geçmeyeceğim bile. Umurumdaydı sanki marşmalovun lg.

Bir Cevap Yazın