Android 7.0 Doğrudan Boot Nedir ve Güvenlik Deneyiminizi Nasıl Artırır?

2
214

Android 7.0 Nougat ile gelecek olan bazı özellikler ve bu özellikleri detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Android 7.0 Doğrudan Boot Nedir? ve Güvenlik Deneyiminizi Nasıl Artırır?

Doğrudan boot modu aktifken telefonu yeniden başlatma işleminden sonra kilit ekranı aktif duruma geliyor. Bu son derece önemli bir özellik.

Telefonunu yeniden başlatma işleminden sonra birçok kullanıcı önceki kullanmış olduğu uygulamaların arka planda çalışıp cihazını yavaşlattığı ve birçok veri ve dosyalara çabuk erişilebildiği için bundan nefret etme aşamasına gelmiştir. Eğer telefonunuzu bir hatırlatıcı, mesaj ve çalar saat olarak kullanıyorsanız bu oldukça can sıkıcı olabilir.

Android 7.0 Doğrudan Boot Nedir?

Muhtemelen bir çoğumuzun başına gelmiştir. Ve cihazımızda saklı tuttuğumuz dosya, klasör ve veri gibi içeriklerimiz bulunuyor. Bunları arkadaşlarımızdan veya herhangi bir şahısdan saklayabilmek içinse bir kilit ekranı vardır. Bu kilit ekranında şifre girmeden herhangi bir etkileşim yapılamaz. İşte bu özellik cihazınıza Android 7.0 Nougat ile sunulacak. Google, yeni işletim sistemi olan Android 7.0 Nougat ile gelen bu özelliği tüm telefonlarda kullanılması için aktif edecek.

Güvenlik ve Bilgilendirme

Android Jellybean’de de çalışacak şekilde oluşturulmuş bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra oluşturduğumuz şifre, şekil veya herhangi bir kilit özelliğini siz şifreniz ile giriş yapmadan hiç kimse verilerinize ve dosyalarınıza ulaşamayacak. Bu tam koruma isteyenler için gayet iyi bir özellik.

Bu özellik hemen hemen her uygulamada çalıştırılabilecek. Ancak cihazınız üzerinde Android 7.0 Nougat yüklü olması gerekmektedir. Örnek olarak Erişebilirlik bölümünde mesajlaşma, çalar saat ve benzeri türdeki uygulamalara işlevsellik atayabilecekler.

PAYLAŞ
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.
  • Hakan

    Tam olarak anlamadım yeniden başlattığımızda ne değişiyor şifreleme yapılan şey ne

    • Batuhan Gümüşdağ

      Merhaba, istediğiniz dosya, resim ve klasörlerinizi şifrelemenize yardımcı olan bir özellik.