Google mobil cihazlar için geliştirdiği Android yazılımının yeni versiyonu Android 7.0 N özellikleri ve çıkış tarihi kesinleşti. Mayıs ayında Google I/O 2016 etkinliğinde tanıtımı yapılan ve geliştiriciler için yayımlanan Android N yazılımı detaylar ve özellikleri yazımızda.

Android kullanıcılarının bekledikleri genel üç özellik başlığı güvenlilik, performans ve verimlilik geliyor.

# Android 7.0 N Güvenlik özellikleri

Android N ile gelen yeni özellikleri arasında güvenlik ön planda yer alıyor. Direkt olarak dosya şifrelemesi, sistem arayüzünün arkaplan da devamlı güncellenmesi en önemli yeniliklerden. Android güncellemelerin de telefon açılırken gördüğümüz “Android başlatılıyor” animasyonuna da veda ediyoruz!

Güvenlik tarafında Chrome ve Google Play içinde bilgilere yer verildi. “Uygulama Güvenliği Geliştirme Programı” ile Google Play’de yer alacak tüm uygulamalar test ediliyor.

  LG G7 One ve LG G7 Fit Modelleri Duyuruldu!

# Android 7.0 N Performans Özellikleri

Performans tarafına baktığımız da Vulkan grafik API’si ile çok daha iyi grafik performansı ve verimliliği göreceğiz. Bununla birlikte %75‘e varan bir hızlanma vadediliyor.

android-n-performans

# Android 7.0 N Verimlilik Özellikleri

Çoklu pencere desteği ve çoklu işlem yetenekleri Android N‘in verimlilik kategorisindeki güçlü yanları. Android N ile beraber iki uygulamayı aynı anda ekranı ikiye bölerek kullanabiliyoruz. Bu, LG gibi üreticilerin zaten kullandığı bir özellikti ancak yeni sürümle beraber bu varsayılan bir özellik olarak geliyor.

Android N ile bildirimler de önemli değişiklikler geliyor. Kilit ekranında görülen bildirimler üzerinden mesaj yanıtlama gibi etkileşimleri kullanabileceğiz.

Update-Android-N-

Son olarak “verimlilik” kısmında artık bir çok yeni “emoji” lerin de Google klavyede varsayılan olarak kullanıma açık olduğunu belirtelim.

LG, Android 7.0 N Alacak Cihazlar

12 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here