Android 7.0 Nougat işletim sisteminin tanıtımının ardından sıkça gündeme gelen genel görünüm ve kullanım gibi birçok işlevinden bahsediliyor. Diğer Android 5.0 Lollipop ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemlerine göre daha stabil ve akıcı bir sistem yapısı olduğunu belirtmiş olalım.

  • Bölünmüş Ekran Özelliği

En çok da Nougat sürümünde bulunan bölünmüş ekran modu özelliği. Bu özellik ile ekranı ikiye bölerek iki ayrı uygulamayı aynı anda çalıştırabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Sistemin yapısı gereği gayet akıcı ve takılmadan animasyonları tam anlamıyla hissedeceğiniz ayrıca arka planda çalışan diğer uygulamalara da hızlı geçiş yapabileceksiniz.

  • Bildirimler

Nougat sistemi ile gelen bir diğer özellik ise bildirimleri tam boyutu ile ekranda ve bildirim çubuğunda görebileceksiniz. Artık bildirimler üzerinden uygulamanın içine girmeden, Mesajlara cevap yazabileceksiniz.

  • Doze Mod (pil tasarrufu)

Yine diğer Android sürümlerinde de olduğu gibi Android 7.0 Nougat işletim sistemi içerisinde yer alan Doze Mod ile cihazınızın ekranı açık kaldığında özellik otomatik olarak devreye girerek pilden tasarruf etmenizi sağlayacak.

  • Ekran Ayarları

Ekran ayarları kısmından birden çok kullanıcı tanımlı ayarlar yaparak istediğiniz DPI değerine göre ayarlama yapabileceksiniz.

  • Veri Tasarrufu ve İnternet

Android 7.0 Nougat sistemi veri tasarrufu özelliği ile hücresel veriden internete bağlandığınızda arka planda çalışan uygulamalardan tasarruf ederek daha uzun bir internet kullanımını sağlayacak. Ayrıca veri koruyucu özelliğini aktif hale getirerek de internet verilerinizi koruyabilirsiniz.

  Android Q İle Gelecek Bazı Yenilikler

İşletim sisteminden kısaca bahsedecek olursak esnek ve stabil kullanımı ile zenginleştirilmiş ayarlar menüsü ve birden çok özelliği sunması açısından son derece kullanışlı bir sürüm olduğunu söyleyebiliriz.

6 YORUMLAR

  1. merhaba benim bir sorum olacak. benim mobil verim kapalı olduğu halde internetim gidiyor bazen. LG g4 ümü yeni aldım çok şükür diğer kullanıcıların rastladığı büyük sıkıntılar yok ama bunun böyle olması canımı sıkıyor. Var mı bir çözüm yolu? yardımcı olursanız sevinirim

    • Merhaba, Geliştirici Seçeneklerinden Hücresel Veri Her Zaman Aktif özelliği açık ise onu kapalı konuma getirerek ve telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra tekrardan deneyiniz.

  2. Merhaba, Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile doze mod ve sd kartı dahili hafıza olarak kullanabilme özellikleri gelebilir. Bizleri takip etmeye devam edin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here