Android 7.0 Nougat Kaynak Kodu Yayımlandı

- Advertisement -

Android 7.0 Nougat güncellemesini ilk deneyimleyecek kullanıcılar Google Nexus ve Android One kullanıcıları olacaklar. LG firması ise ilk olarak LG G5 modeline daha sonra LG G4 ve V10 modeline bu güncellemeyi sunması bekleniyor. LG G3 modelinin ise bu güncellemeye dahil olup olmayacağı henüz belli değil.

LG tarafından önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen LG V20 modeli ise Android 7.0 Nougat yüklü olarak gelecek. Diğer LG marka akıllı telefon kullanıcılarının da Android 7.0 Nougat güncellemesinden nasibini alıp almayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır.

Herkes Android 7.0 Nougat’a Sahip Olabilecek

- Advertisement -

Bu güncellemeyi alamayacak olan kullanıcılar üzülmesin. Yayınlanan kaynak kodları sayesinde 3. parti geliştiriciler tarafından çeşitli ROM’lar piyasaya sunulabilecek. Bu da demek oluyor ki her kullanıcı kendi cihazına manuel de olsa bu Rom kurulumunu yaparak Android 7.0 Nougat güncellemesine sahip olacak.

  LG Flash Tool 2016 Çıktı!

İlk olarak Nexus 5 üzerinde çalışmalara başlayan CyanogenMod Ekibi, 13.3 versiyonu ile Nexus 5’e 7.0 Nougat’ı entegre etmeye başladı. Diğer akıllı cihazlar da Nexus 5’i takip ederek bu 3. parti geliştirici Rom’undan nasibi alacak.

CyanogenMod tarafından hazırlanan bu Rom’un ne zaman yayınlanacağı ve kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise merak konusu.

- Advertisement -
Kerim Onaylar
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here