Android 7.0'dan Android 6.0 Marshmallow'a Nasıl Dönülür

Her geçen gün akıllı telefonlar hızla artmakta ve her geçen yıl işletim sistemleri gelişmektedir. 2016 yılında 7.0/7.1/7.1.1/…. sürümleri tanıtılan Nougat işletim sistemi, piyasada bulunan birçok akıllı telefon için destek sağlamaktadır. Bu makalemizde Android 7.0 sürümü yüklü telefonumuzu Android 6.0 sürümüne nasıl dönüştürebileceğimizi anlatacağız. Bazı modeller yeni güncelleme ile kasma, donma veya şarj sorunu yaşayabiliyor. Böyle durumlarda kullanıcı eski sürüme geri dönmek isteyebiliyor. Sürüm düşürme yöntemi ile önceki Android sürümüne yazılımı düşürebilirsiniz.

  Android 7.0’dan Android 6.0 Marshmallow’a Geçiş

Her akıllı telefon için program sağlayan firmalar, bu programlar ile telefonumuza istediğimiz sürümü yükleme imkanı sunar. LG akıllı telefonları için oluşturulan program olan LG UP, LG kullanıcıları için en pratik çözüm olmaktadır. Android 6.0 Marshmallow KDZ dosyası indirip hızlıca LG UP ile telefonumuza yükleyebiliyor ve hızlıca Android 7.0’dan Android 6.0 Marshmallow’a geri dönüş yapabiliyoruz. Bilgisayar ile yapılan bu geri dönüş için öncelikle LG UP programlarını indirin.

  LG UP Dosyaları

  LG UP DLL Dosyaları

  LG Akıllı Telefonlar İçin 6.0 Marshmallow KDZ İndir 

  Instagram Lite Uygulaması Nasıl İndirilir?

  LG UP İle Stock ROM Nasıl Atılır?

 • İndirdiğiniz LG UP dosyaları başarılı bir şekilde kurduktan ve KDZ dosyasını da indirdikten sonra telefonu kapatın.
 • Kapattığınızdan emin olduğunuzda telefonun ses açma tuşuna basılı tutup USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlayın.
 • Download mode ibaresini gördükten sonra telefonun ses açma tuşundan parmağınızı çekin.
 • LG UP programını çalıştırın ve “Process” bölümünde bulunan “UPGRADE” seçeneğini işaretleyin.
 • İşaretlemeyi yaptıktan sonra alt bölümde bulunan “BIN File” seçeneğinin solundaki alana tik işareti koyun.

 • Tik işaretini koyduktan sonra “BIN File” yazısının sağında bulunan 3 noktaya () tıklayın ve indirdiğiniz KDZ dosyasını seçin.

 • KDZ dosya seçimini yaptıktan sonra “REFURBISH” seçeneğini işaretleyip “Start” seçeneğine basarak dönüş işlemini başlatın.

45 YORUMLAR

 1. bu siteden android 7 kurdum . kamera raw sıkıntısından dolayı 6 ya dönmek için kdz indirdim. ama geri dönüş yaparken eror veriyor . orjinal roma yani (twn) romuna nasıl dönecegim .

 2. hocam lütfen yardım et ben yaptım bu işlemi şifre istiyor ne şifresi bu telefon açılmıyor kalan deneme 30 diyor bu nasıl bir şifredir ?

 3. merhabalar sayın admin malum g5 lerde mm ye yükseltince sürüm düşürülmüyordu en azından topladığım bilgi o yöndeydi ancak şükür halletttim android 7 den 6 sürüme geri düşebildim h850tr cihaz bu arada
  öncelikle uppercut lg up ile kdz yi yükledim . öncelikle cihazınızı şuanki sürümdeyken telefonu sıfırla diyorsunuz kendiniz resetliyor. bataryayı çıkarın ardından https://forum.xda-developers.com/lg-g5/development/uppercut-lgup-loader-g5-variants-t3511295 bu adresteki lgup ve uppercut ile yükleme yapılcak programı uppercut ile açın ardından cihzınızı direkdownload modde bağlayın uppercut da upgrade moduyla kdz nizi yükleyin bu kadar. denedim 6.0 tr10i sürümüne düşürdüm açılışı yaptım herşey normal :)) admin ister bu yorumu paylaş istersen konu aç malum mm android 7 deli gibi sarj ve takılma sorunu yapıyor. bu en güzel çözüm bence.

  • ÜSTAT fmvurgun@hotmail.com adresinden bana ulaşabilir misin. ben de çok denedim geri dönmeyi. lg up ile yüklerken rom silindi yenisi de yüklenmedi servisten rom attırdım. Dediğiniz gibi yapmak için adım adım en azından resim olarak paylaşma şansınız var mı. Yakında 8 gelecek ama hiç ümitli değilim şarj konusunda. Yine de 6 ya geri dönmeyi tercih etmem büyük olasılık. Yardımcı olursan çok sevinirim. Çünkü eskisi gibi değil bu cihazlar en ufak bir hatada açılmaz oluyor. Servise götürmek gerekiyor.

 4. ahmet bey g4 h 815 e daha önce sizden freedom rom yükledim geri dönmek isterekn firmware update ekranında kaldı bi türlü yükleme yapamıyorum. lg up da da hata alıyorum v29a olarak görünüyor error code 0 x2000 invalid command response yardımcı olur musunuz =

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here