3D Touch ilk olarak Apple ürünlerinde karşımıza çıkan dokunmaya karşı tepki veren teknolojiye verilen isimdir. Diğer bir adı Force Touch olarak bilenen bu teknoloji sayesinde kullanılmak istenen uygulamanın simgesi üstüne basılı tuttuğunuzda uygulamaya ait içeriklerin kısa yollarına ulaşabilir uygulamaya giriş yapmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Bu özellik Android işletim sistemine sahip kullanıcılarının da büyük beğenisini kazanmıştı. Gelen haberlere göre Android N güncellemesini alacak cihazlar da artık bu teknolojiye yazılımsal olarak sahip olacaklar.

Android N güncellemesini alacak telefonların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  Nova Launcher ile 3D Touch Özelliğini Kullanın

Android N Güncellemesi almayan veya almayacak cihaz sahipleri üzülmesin zira bu nokta imdadınıza Nova Launcher yetişiyor. En popüler Launcher uygulamalarından biri olan Nova Launcher uygulaması sayesinde bir çok Android sistemli cihaz sahipleri de 3D Touch teknolojisini kullanabilecekler.

Bu özellik şimdilik sadece beta kullanıcıların kullanımına açılmış durumda. Beta kullanıcısı olmak için kaydınızı yaptıktan sonra sizde 3D Touch özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Nova Launcher Beta Kaydı

Google Play Store’a eklenen Beta özelliği sayesinde geliştiriciler, yayımladıkları uygulamalarda yaptıkları geliştirmeleri herkesten önce bazı kullancılar tarafından test edilmesine olanak sağlıyorlar.  Nova Launcher’da bunlardan biri. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde bir beta kullanıcısı olabilir uygulamada yapılacak değişiklikleri herkesten önce test edebilirsiniz.

  Kamera Flaşı Üzerinde Çizgi Var, Flaş Açılmıyor (çözüm)

  Android Nova Launcher 3D Touch Kurulumu

 1. Google Play üzerinden Nova Launcher’ı indirin. Nova Launcher indir
  1
 2. Yükleme tamamlandıktan sonra, Nova Launcher’ın indirme sayfasında aşağıya doğru inin.
  2
 3. Karşınıza Become a beta tester bölümü çıkacak. Oradan I’M IN seçeneğine dokunun.
  3
 4. Karşınıza çıkan pencereden JOIN’e dokunun.
  4
 5. Beta kaydınız alınmıştır. Artık siz de Nova Launcher’ın Beta kullanıcılarındansınız.
  5
 6. Son aşamada uygulamayı Beta sürümüne yükselten bir güncelleme alacaksınız. UPDATE’i seçin ve yüklemeyi tamamlayın.
  8

UPDATE işlemi de tamamlandıktan sonra Nova Launcher’ı açın. 3D Touch özelliğini kullanmak istediğiniz uygulamanın kısayolunu Ana Ekran’a taşıyın ve artık 3D Touch’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şimdilik bu özellik sadece birkaç uygulamada kullanılabiliyor ve ilerleyen zamanlarda daha fazla uygulama tarafından desteklenmesi bekleniyor.

  3D Touch Ekran Görüntüleri

1 2 3

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here