Android’deki Super Mario Run Oyununa Dikkat!

0
2555

Geçtiğimiz günlerde Nintendo ilk mobil oyunu Super Mario Run, İOS platformu için yayımlandı. Henüz Android kullanıcıları bu oyun ile tanışmasa da İnternet’te yayımlanan bazı virüslü APK dosyaları kullanıcıların telefonlarına zarar veriyor.

Oyun yayımlandığı ilk günde Pokemon Go oyununu geçerek rekor gelir elde etmeyi başardı. Sadece AppStore’da yayımlanan oyun şimdiden milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

  Android İçin Super Morio Run Virüsüne Dikkat!

İlk mobil oyunun olan Super Mario Run 24 saat içinde 5 Milyon dolar gelir elde etti. Oyunun bu kadar çok tutulması ve henüz Android platformunda yayımlanması bazı kötü niyetli kişilerin bunu bir fırsata çevirmesine neden oldu. Resmi olarak Android versiyonu yayımlanmayan oyunun sahte APK dosyaları İnternet ortamında dolaşmaya başladı. Bu dosyaları telefonunuza kurduğunuz zaman oyun zaten çalışmıyor. İçinde barındırdığı zararlı yazılımlar telefonunuza zarar verdiği gibi aynı zamanda banka ve kişisel bilgilerinizin de kötü amaçlı kişilerin eline geçmesini sağlıyor.

  WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Özelliği Geldi

  Super Mario Run Android İçin Ne Zaman Yayımlanacak.

Oyun geliştiricisi Nintendo Super Mario Run Oyununu ilk etap’da iPhone ve iPad kullanıcıları için AppStore’da yayımlandı. Şirketin yaptığı son açıklamaya göre Super Mario Run mobil oyunu Android platformuna gelmeyecek. Şirket bu konuda kararlı görünse’de ileride bu durum değişebilir. Super Mario Run oyunu Google play‘de yayımlanmadan APK dosyalarını indirip telefonunuza kurmamanızı öneriyoruz.

Çoğu kullanıcı Pokemen Go oyununun Nintendo‘ya ait olduğunu düşünse’de, aslında Nintendo, Pokemon Go’nun haklarını Niantic şirketinin kullanması için sunmuştu, yani oyunun  gelirinin büyük payı Nintendo’ya kalmıyordu. Ancak şirket Super Mario Run oyununun çıkışı ile Pokemon Go oyunundan daha fazla kazandırarak şirkete büyük bir kazanç sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here