Apk Yüklerken Yükle Butonu Çalışmıyor Çözüm

Uygulama yüklerken Yükle butonu neden çalışıyor? Apk yüklerken iptal butonu çalışıyor ama yükle butonu çalışmıyor.

9
8664
Apk yüklerken yükle butonu çalışmıyorsa yapmanız gerekenler.

Google play‘de bulunmayan bazı uygulamaları genel olarak İnternet’ten bulup Apk olarak indiriyoruz. İndirdiğimiz Apk dosyasını yüklemeye başladığımızda Yükle butonu çalışmıyor ve İptal butonu çalışıyor. Böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız size anlatacaklarımızı sırası ile yapmanız gerekiyor.

Yükle butonunun çalışmama sorunu Android 6.0 ile gelen bir özellikten kaynaklanıyor. Ekran yer paylaşımınız açık olmadı durumunda indirdiğiniz Apk uygulamasının ‘yükle‘ butonu aktif olmuyor. Yükle butonu aktif olmadığından Apk dosyası telefona yüklenemiyor. Aşağıdaki işlemleri sırası ile takip ederek Ekran yer paylaşımını kapatınız.

  Cep Telefonu İle Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

Bazı arkadaşlarımız Mavi ışık filtresi kullanıyor. Öncelikle bu uygulamayı devre dışı bırakın daha sonra sorun devam ederse ve mavi ışık filtresi kullanmıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

  Yükle Butonunu Çalışmıyor (Çözümler)

Çözüm 1

  • Ayarlar/ Genel/ Erişebilirlik/Motor Kognisyon
  • Bu menüden; Touch assistant ve Dokunmatik Kontrol alanları kapalı konuma alalım.

Çözüm 2

  • Ayarlar/ Genel/ Uygulamalar
  • Uygulamalar menüsünden sağ üst köşedeki 3 noktalı menüye tıklayınız.
  • Uygulamaları yapılandırın Seçeneğini seçiniz.
  • Gelişmiş bölümde bulunan Diğer Uyg. üzerini çiz menüsüne giriniz.
  • Burada sistem uygulamaları hariç, sonradan yüklediğiniz uygulamalarda ”evet” seçeneği seçiniz

9 YORUMLAR

  1. samsung note 3 de yüklediğim bir programı LG v 20 de yüklüyorum çalıştırdığımda durdu diye mesaj veriyor çözüm varmıdır. teşekkürler

  2. Benim yaşadığım olay aynıydı. Son yüklediğim uygulamaları sırayla kaldıra kaldıra denedim. Garip bir şekilde engel olan uygulamanın lgdestek uygulaması olduğunu buldum. Sonradan tekrar tekrar denedim ve doğru 🙂 sizinde bilginiz olsun. Apk yüklerken baktım yükle butonu çalışmıyor, lgdestek uygulamasını kaldırıyorum. Apk yı yükleyip tekrar kaldırılan uygulamalardan geri yüklüyorum. Cihaz lg v20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here