Aşırı Isınan Telefon Nasıl Soğutulur?

5
5186

LG Akıllı telefonlarda ekran çözünürlüğü yüksek olduğu için, bazı uygulamalarda çok kısa sürede yüksek sıcaklıklara ulaşabiliyor. Bu aşırı ısınma sorunu bilgisayarlar hayatımıza girdiği günden beri var. Daha önce masa üstü bilgisayarları soğutmak için çözümler üretiliyordu. Aynı şekilde dizüstü bilgisayarlarımız içinde soğutma aparatları kullandığımızı söyleyebiliriz.

Tabiki de telefonlar için yukarıdaki şeçenekleri kullanamayız. Akıllı bir telefona fan takıp soğutmak saçmalık olurdu. Peki biz ne yapacağız?

15-57-19

Google Play’de Aşırı ısınan telefonlar için geliştirilmiş bir uygulama bulunuyor. Tüm Android akıllı telefonlar için kullanılabilir bir uygulama. Tavsiye ettiğimiz uygulamanın adı Cooler Master. Google Play’de Profesyonel telefon soğutucu adı ile de bulunabiliyor.

CPU kullanımını azaltmak ve telefon sıcaklığını düşürmek için fazla kaynak tüketen uygulamaları algılayarak kapatan profesyonel sıcaklık izleme ve denetim uygulaması.

  LG V50 ThinQ Duvar Kağıdı İndir

telefon soğutucu 3

telefon soğutucu 2

telefon soğutucu 21

Özellikler (Tamamen Ücretsiz):

Gerçek zamanlı sıcaklık izleme
Cihaz sıcaklığını gerçek zamanlı olarak izleyerek kaydeder ve sıcaklık değişim eğrilerini gösterir.
Dinamik aşırı ısınma tespiti
Telefonun aşırı ısınma nedenlerini tespit etmek için CPU kullanımını dinamik olarak analiz eder ve sistem kaynaklarını fazla kullanan uygulamaları saptar.
Tek dokunuşla soğutma
CPU kullanımını azaltmak için aşırı ısıtan uygulamaları tek bir dokunuşla kapatın.
Aşırı ısınma koruması
Sıcaklıkta yükselmeye neden olabilecek uygulamaları kapatır ve telefon sıcaklığının tekrar yükselmesini engeller.

İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Şu G3’ün aşırı ısınma sorununa bir çözüm bulamadığı için LG firmasını kınıyorum. Eğer soruna ekran neden oluyorsa ekran çözünürlüğünü düşürecek bir çözüm de mi oluşturamıyor. Telefonu 2 dakikadan sonra elimde tutamaz oluyorum. Uygulamalar ile bu sorun çözülmüyor.

  2. Hâlâ böyle saçma programlara inanıyor musunuz? Konuyu açan kişi heralde android hakkında bilgi sahibi değil. Söyleyecek söz bulamıyorum bu siteden böyle bir şey beklemezdim.

    Kernel yükleme ve synapse uygulamasını anlatsanız daha çok yardımı dokunur site sakinlerini doğru bilgilendirelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here