Cep Telefonuna Kaliteli Müzik Nasıl İndirilir?

3
13759

Cep telefonlarımız hayatımızın değişmez bir parçası, neredeyse Alo demekten daha çok, farklı işler için kullanıyoruz. Bugün sizlere Akıllı telefonlarımıza kaliteli müzikleri nasıl bulabiliriz ve cep telefonuna kaliteli müzikleri nasıl indiririz onu anlatacağız. LG yeni çıkardığı amiral gemisi akıllı telefonlarında 32Bit ses desteği sunuyor. 32bit ses desteği sayesinde Hifi kalitesinde müzikleri dinliye biliyoruz. Peki bu Hifi kalitesinde müzikleri nereden bulacağız nasıl indireceğiz, gelin bunu sırası ile bakalım. Anlatacağımız yöntemin bir kaç farklı yolu bulunuyor. Siz farklı yöntemlerle de indirebilirsiniz.

  Hifi kalitesinde ses dosyası .flac uzantısı

32bit ses desteği sunan akıllı telefonlar; LG G5, LG V10 ve LG V20 modelidir. (lg g5 hi-fi modülü ile 32bit ses desteği sunar) Yakın zamanda çıkacak olan yeni amiral gemisi LG G6 modeli de 32bit ses desteği sunacaktır. 32Bit Dac donanımına sahip akıllı telefonlarda mp3 uzantılı ses dosyaları ile yüksek kalitede müzik keyfi çıkaramazsınız. Bunu için Hifi kalitesinde müzik dinlemek için .flac uzantılı ses dosyalarına sahip olmanız gerekmektedir.

  • YouTube’dan Mp3 olarak indirilen müzik: SD kalitesinde ses sunar.
  LG G3 ve Lg G4 Android 6.0 Marshmallow'dan Android 5.0 Lolipop Geri Dönme

  • Youtube Flac olarak indirilen müzik: Full HD Kalitesinde ses sunar

  Flac Uzantılı Ses Dosyası, Müzik Nasıl İndirilir?

  • İlk önce youtube’a girip indireceğimiz müziğin url adresini kopyalıyoruz. Aşağıdaki görselde işaretlenen yere tıklayıp, açılan pencereden panoya kopyala demeniz yeterlidir. 
  • Videonun adresini kopyaladık’dan sonra video’yu .flac uzantısına çevirmek için buraya tıklayarak ilgili siteye gidiyoruz. Kopyaladığımız url’yi aşağıdaki gibi ilgili alana yapıştırıyoruz. Aşağıdaki görselden göreceğiniz gibi .flac uzantısını seçiyoruz ve başlat butonuna tıklıyoruz. Yüksek ses kalitesine sahip ses dosyamız cep telefonumuza iniyor.

  Hangi Müzik Oynatıcısını Kullanmalıyım?

Daha iyi sesi almak için geliştirilen bir çok Müzik oynatıcısı var. Bunları bir kenara bırakıp sadece telefonun kendi müzik uygulamasını kullanın. Yüksek kaliteli ses uzantısı .flac ile en temiz ve yüksek kalitede müzikleri telefonun kendi uygulamasını kullanarak dinleyebilirsiniz. Tavsiye edeceğim farklı bir müzik uygulaması da Power Amp uygulamasıdır. Daha yüksek ses ve Bas için Power Amp uygulamasını da kullanabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Youtube indirdiginiz müziği flac formatına cevirdiğinizde telefonunuzda fazladan yer kaplamaktan başka hiç bir işe yaramaz … Sizlere tavsiyem torent sitelerinden flac uzantılı müzik yada albümleri indirmeniz gerekmekte gercek hifi ses deneyimi yaşamanız için android platformunda egğer söz konusu müzik ise olmazsa olmaz olan uygulama viper4android uygulamasıdır emin olun ses kalitesi çarpı 10 kat yükselip daha kaliteli olur elbetteki kaliteli bir kulaklıkta olması gerekir … Viper4android uygulaması rootsuz asla olmaz …. Kendi cihazım G3 32GB ve kulaklığım ise V Moda Crossfade LP 2 emin olun bir İphone dan daha kaliteli ses alıyorum …..

  2. İndirdiği müzik 46 mb civarı ben mi yanlış indiriyorum yoksa müzik boyutları ortalama böyle mi birde bu karşıdaki video formatını ne seçeceğiz boyutu düşürmek için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here