Chrome’da Adres Çubuğunu Ekranın Altına Taşıyın

2
3684
Chrome'da Adres Çubuğunu Ekranın Altına Taşıyın

Geçtiğimiz haziran ayında Google Chorme büyük bir güncelleme alarak bazı yenilikler getirdi. Bu yeniliklerden bazıları da Chrome’da adres çubuğunun ekranın altına alması oldu. Bu değişiklik, Chrome tarayıcısının kararlı bir şekilde kullanıcılara default olarak sunmadı, ancak bu değişikliği manuel olarak yapmanın bir yolu var.

Akıllı telefonunuzda internet tarayıcı olarak Chrome kullanılıyorsanız bu ipucu çok işinize yarayacak. Günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar 5” – 6” inç arasında ve parmaklarımızın Chrome’un adres çubuğuna ulaşması oldukça zor oluyor. Son dönemlerde 18.9 ekran formatında üretilen akıllı telefonlarda bu durum daha da zor bir hal alıyor.

  LG G3 İçin LG G6 Kamera Uygulaması Nasıl Yüklenir?
Chrome’da Adres Çubuğunu Ekranın Altına Taşıyın

Chrome Adres Çubuğunu Ekranın Altına Alma!

  1. Android telefonunuzda veya tabletinizdeki Chrome tarayıcısını açın.
  2. Adres çubuğuna yazın: chrome://flags ve Enter tuşuna basın. Deneysel özelliklere sahip bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  3. Listeyi aşağı kaydırın ve Chrome Home bulun. Eğer bulamazsanız, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Sayfada bul’u seçin. Arama çubuğuna  Chrome Home yazın ve arayın.
  4. Seçeneğin geçiş seçeneği Varsayılan olarak ayarlanmalıdır. Üzerine dokunun ve Enable seçin.
  5. Şimdi Yeniden başlat seçeneğini belirlemenizi isteyen bir açılır pencere görüntülenir. İşiniz bittiğinde değişiklikler yürürlüğe girecek ve Chrome’un adres çubuğu ekranın altında olacak.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here