“Current version is not available for user” Hatası Çözümü

7
3111

Her akıllı telefon için çıkarılan manuel kurulum programları, bizler için yeni yayınlanmış güncellemeleri daha hızlı bir şekilde yüklememizi sağlar. Birçok LG kullanıcısı da başka ülkede dağıtılmaya başlamış olan ve ülkesine henüz gelmemiş güncellemeleri KDZ yükleyerek kavuşmak ister. LG‘nin sağlamış olduğu LG Flash Tool ve LG UP programlarıyla yüklenen KDZ dosyaları, bazı durumlarda çok da büyük olmayan hatalara yol açabilir. KDZ yüklendikten sonra karşımıza çıkan “WARNING” başlıklı “Current version is not available for user” hatası bunlardan birisi oluyor. Sizler için bu hatanın çözümünü detaylıca anlattık.

“Current version is not available for user” Hatası Nedir?

KDZ yükleme programları olan LG Flash Tool ve LG UP kullanan birçok kullanıcıdan bazıları bu sorunu yaşayabiliyor. Akıllı telefonları için uyumlu KDZ dosyası bulamayan birkaç kullanıcı, kullandığı telefon modeline en yakın bir modelin KDZ dosyasını kullanarak manuel kurulum yapıyor. Bu uyumsuzluk sonucu ortaya “Current version is not available for user” hatası ortaya çıkıyor.

Current version is not available for user

LG G4 H815TR kullanıcısı, LG G4 H811 için gelen güncellemeyi telefona yüklemek için beklemeden KDZ dosyasını indirip kendi telefonuna yüklemek ister. H811 için özel olan KDZ, H815TR modeli için uyumlu olmasa da manuel programlar bunu bazen kabul edip yüklemeyi devam ettirir. Bu yükleme sonucunda bahsettiğimiz hata ortaya çıkar ve bu hata, yüklenilen KDZ dosyasının telefonla uyumlu olmadığını işaret eder. Yazılımsal bir problem olan bu hatayı çözmek için yapılması gereken tek şey doğru KDZ dosyasını yüklemektir. Bu hatayı almamak için LG G4 H815TR kullanıcısı, telefonu için H815TR KDZ yazılımı indirmeli ve bunu yüklemelidir.

  Güncelleme Nasıl Yapılır ve Fota Nedir?

KDZ Dosyası Nasıl Yüklenir?

LG G4 ve LG G4’ten sonra çıkan modeller için LG UP, LG G3 ve LG G3’ten önceki modeller için LG Flash Tool programları çıkaran geliştiriciler, kullanıcıların doğru ve hızlı bir şekilde yeni güncellemelere kavuşmalarını sağlar. Bu işlemleri doğru şekilde sağlayabilmek için telefonunuza uygun manuel programı ve doğru KDZ dosyasını bilgisayara indirerek işlemleri uygulayın. LG Flash Tool programı için buraya, LG UP programı için ise buraya tıklayarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. Merhaba lg g4 h815tr 5.1 stock yazılımlı cihazımı dün lg bridge ile 6.0 güncelledim yasal yoldan fakat kapatıp açtıktan sonra warning hatası aldım neden böyle bir hata almış olabilir

  2. Yeni çıkan sürümleri ülkemize gelmeden yüklemeyi kimseye önermem.2 gün önce lg g6 için eu kdz güncellemesini indirdim kurdum fakat telefondaki Volte özelliği kayboldu.
    4g ye filan bağlanıyordu.Tekrardan TR romunu yükledim.en iyisi ota güncellemesini beklemek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here