Uzun süredir güncelleme almayan LG G3 akıllı telefonun Avrupa modelleri için yeni güncelleme yayımlandı. Yeni yayımlanan güncellemeyle birlikte amiral gemileri gibi LG G3 modelleri de Nisan ayı güvenlik paketine kavuşuyor. LG G3 EUR V30o güncellemesiyle birlikte akıllı telefonların güvenliği arttırılıyor. Bu güvenliklerle birlikte Meltdown ve Spectre açıklarına çözüm bulunuyor.

LG G3 EUR V30o Yazılım Güncellemesi

Yeni dağıtılan paketle birlikte LG G3 akıllı telefonu uzun bir aradan sonra güvenlik güncellemesine kavuştu. Yeni dağıtılan güncelleme, birçok amiral gemisi modeli için yapılan Nisan ayı güvenlik paketini içeriyor. Yayımlanan güncellemeyle LG G3 EUR V30o versiyonu dağıtıldı. Bu paketle birlikte Android Güvenlik Yaması güncellenmeyen modelin Meltdown ve Spectre açıklarına karşı önlemi alındı.

 • Android sürümü: 6.0 Marshmallow
 • Yazılım Sürümü: D85530o
 • Kernel Sürüm:  3.4.0
 • Yapım Numarası: MRA58K
 • Güvenlik Yaması: 01.08.2016
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.DI.2.0.1.c1-13-2-M8974AAAAANPZM-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: D85530o_00_0425.kdz

LG G3 EUR V30o Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G3 D855 EUR kullanıcıları için yayımlanan güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Otomatik olarak güncellemeyi göremeyen kullanıcılar, telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek güncellemeyi yapabilir.

  LG G7 ThinQ EUR V10f İyileştirme Güncellemesi Dağıtıldı

OTA olarak güncellemeye kavuşamayan LG G3 kullanıcıları için güncelleme ek olarak bilgisayardan da yayımlanmıştır. Bunun için bilgisayarınıza LG PC Suite programını kurup telefonla bağlantı kurarak güncelleme araması yapın. Programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve kurmak için buraya tıklayın.

Bu iki aşamada güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için son çözüm LG UP programı oluyor. Bu programla birlikte güncelleme KDZ dosyası olarak yukarıdan indirilecek ve bilgisayar yardımıyla telefona kurulacak. Bunun için buraya tıklayarak LG UP programının nasıl kullanıldığını ve neleri indireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 2. Güncellemeyi yaparken Wi-Fi veya Mobil Veri ile yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı sonrası fatura ek ücretlendirme gelebilir.
 3. Güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra telefonun stabil çalışması için hard reset atın. Hard resetin nasıl atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

36 YORUMLAR

  • Yayımladığımız tarih itibarıyla bu güncelleme içinde Nisan ayı güvenlik paketinin olduğu belirtilmiştir. Bu paket tarih olarak güncelleme yapmasa da özellikle Spectre ve Meltdown gibi virüslere karşı önlem için dağıtılmıştır.

 1. Merhaba,
  Lg G3 telefonu yaklaşık 6 ay önce normal bir tamircide anakart değişimi yaptırdım android sürümü 4.4.2 yüklü bunu son yazılım güncellemesi yapmak istiyorum öncesinde çok defa güncellemeler yaptım fakat buna ne yaptıysam bir türlü yazılım güncelleyemedim Flash Tool ile denedim S/W upgrade ye kadar geldi %2 den öye geçemedi download moda aldım denedim yine olmadı.Lg up ile denedim unknow model hatası alıp durdum bunun fix inide denedim sonuç değişmedi Pc suit ilede denedim ondada güncellemedi pc telefonuda görüyor işin enteresan tarafı telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi sekmesi yok Kdz yapayım dedim ordada yüklenecek apk ları telefon yüklemedi çözümleme hatası verip duruyor, Z3x LGTool v9.6 ile denedim buda ya hata veriyor yada kapanıyor yani elim kolum bağlandı nedeni ne olabilir?

  • LG ile ilgili tüm programları ve sürücüleri kaldırıp tekrar deneyin ya da hiçbir yükleme yapılmamış bilgisayarda LG UP programını tekrar deneyin

   • Yok valla 0 kurulmuş pc dede denedim olmadı hafıza kartına yada tel hafızasına atıp ordan kurulum dosyası gibi bişey olsa ordan direk krulum olsa belki olucak ama öyle bir bilgide bulamadım twrp var onuda denemiştim olmamıştı enteresan bir şekilde telefon güncellenmiyor 🙁 telefon menüsü dede günceme yok program versiyonu LGD855-V10-ISR yüklü

   • Aslında şoylede bir durum var değilen anakartın ime isini sorgulattığımda modeli nokia 2100 olarak çıkmıştı ondan güncellenmiyor sanarak telefonun ilk aldığımdaki imei numarasını programla birşekilde değiştirdim ama güncelleme için buda sonuç vermedi

   • İlk anakartın IMEI numarası devre dışı kalmış olabilir. Nokia IMEI ile birlikte güncelleme yapmak da neredeyse imkansızdır. Olduğu zaman telefonun brick olma ihtimali vardır

   • Affınıza sığınarak birşey daha sormak isterim aynı telefonumun arızalı ama çalışır durumda olan bir anakartı daha mevcut bu anakartı telefona atakıp telefon hafızasındaki dosyaları pc ye aktarsam sonra anakartı değiştirip pc den sorunsuz anakarta aktarsam böyle bir işlem yaparak güncel androidi çalıştırmam münkünmüdür.

 2. Mrb

  Benim g3 d855 e ne olduysa açılırken logo geliyo takılıyo

  kdz dosyaları da yüzde 4 de takıldı error verdi batarya çıkar tak tekrar dene vs
  tot dosyaları ile yazılım yüklemeye çalıştım ama hep error verdi hatalı versiyon diyo

  elimizdeki g3 ün hangi model versiyon olduğunu nasıl öğreniriz, doğru dosyayı bulmak için

 3. LG g3 için Şebeke üzerinden Görüntülü Arama özelliği için bir güncelleme var mı acaba ? Veya harici rom falan yükleyerek kullanılabilir mi ? Whatsap veya skype tarzı programlar olmadan şebekeden yapılan görüntülü arama için.

  Samsung s4 de bile var. Bu telefonu severek kullanıyorum ama bu özellik büyük eksiklik.

 4. Şimdi V30o son d855tr için son kdz mi zira xda sitesinde 2016 gözükyor ondan sonra 2017 de V30N çıkmış diye gözüküyor hangisi doğru

 5. telefon hakkındaya girdikten sonra duruma girip baktığımda ana yazılım sürümü olarak V30o-GLOBAL gösteriyor. Fakat yazılım bilgilerinde program sürümü olarak V30e-AME gösteriyor. Benim güncelleme yapmam gerekli mi? İkisinin de yazması kafamı karıştırdı. Yüklemem gerekiyorsa EUR versiyonu yükleyebilirim değil mi AME’yle fark etmez? Ayrıca android güvenlik yaması 16-09-01 tarihli bende bu da bir tuhaf geldi.

 6. Yükleme işleminden sonraki ilk açılışta ekranda sürümün kullanıcılar için yayınlanmadığı alakalı bir yazı ve cust error hatası çıkmaktadır. Bunun bir çözümü var mıdır ?

 7. Güncellemeyi yüklediğimde ilk açılışta gelen “cust error” hatası var, kullancılar için yayınlanmamış versiyon niteliğinde bir yazıda dahilinde.Çözümü varmı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here