[D855] LG G3 EUR V30o Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

10
166

Uzun süredir güncelleme almayan LG G3 akıllı telefonun Avrupa modelleri için yeni güncelleme yayımlandı. Yeni yayımlanan güncellemeyle birlikte amiral gemileri gibi LG G3 modelleri de Nisan ayı güvenlik paketine kavuşuyor. LG G3 EUR V30o güncellemesiyle birlikte akıllı telefonların güvenliği arttırılıyor. Bu güvenliklerle birlikte Meltdown ve Spectre açıklarına çözüm bulunuyor.

LG G3 EUR V30o Yazılım Güncellemesi

Yeni dağıtılan paketle birlikte LG G3 akıllı telefonu uzun bir aradan sonra güvenlik güncellemesine kavuştu. Yeni dağıtılan güncelleme, birçok amiral gemisi modeli için yapılan Nisan ayı güvenlik paketini içeriyor. Yayımlanan güncellemeyle LG G3 EUR V30o versiyonu dağıtıldı. Bu paketle birlikte Android Güvenlik Yaması güncellenmeyen modelin Meltdown ve Spectre açıklarına karşı önlemi alındı.

 • Android sürümü: 6.0 Marshmallow
 • Yazılım Sürümü: D85530o
 • Kernel Sürüm:  3.4.0
 • Yapım Numarası: MRA58K
 • Güvenlik Yaması: 01.08.2016
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.DI.2.0.1.c1-13-2-M8974AAAAANPZM-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: D85530o_00_0425.kdz

LG G3 EUR V30o Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G3 D855 EUR kullanıcıları için yayımlanan güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Otomatik olarak güncellemeyi göremeyen kullanıcılar, telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek güncellemeyi yapabilir.

OTA olarak güncellemeye kavuşamayan LG G3 kullanıcıları için güncelleme ek olarak bilgisayardan da yayımlanmıştır. Bunun için bilgisayarınıza LG PC Suite programını kurup telefonla bağlantı kurarak güncelleme araması yapın. Programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve kurmak için buraya tıklayın.

Bu iki aşamada güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için son çözüm LG UP programı oluyor. Bu programla birlikte güncelleme KDZ dosyası olarak yukarıdan indirilecek ve bilgisayar yardımıyla telefona kurulacak. Bunun için buraya tıklayarak LG UP programının nasıl kullanıldığını ve neleri indireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 2. Güncellemeyi yaparken Wi-Fi veya Mobil Veri ile yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı sonrası fatura ek ücretlendirme gelebilir.
 3. Güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra telefonun stabil çalışması için hard reset atın. Hard resetin nasıl atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

10 YORUMLAR

 1. Yükleme işleminden sonraki ilk açılışta ekranda sürümün kullanıcılar için yayınlanmadığı alakalı bir yazı ve cust error hatası çıkmaktadır. Bunun bir çözümü var mıdır ?

 2. Güncellemeyi yüklediğimde ilk açılışta gelen “cust error” hatası var, kullancılar için yayınlanmamış versiyon niteliğinde bir yazıda dahilinde.Çözümü varmı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here