[D855][8.0] LG G3 XenonHD Yükleme Rehberi

16
5521

Yenileşmeye devam eden LG G3 modeli için yeni Custom ROM hazırlandı ve kullanıma sunuldu. Birçok Custom ROM inşa edilen LG G3 modeli için yeni sistem Android 8.0 Oreo tabanlı olarak sunuluyor. Birçok ROM gibi safgan Android üzerine kurulu gelen LG G3 XenonHD ROM artık kullanılabilir durumda. Birçok ROM üzerine tavsiye edilen XenonHD, geliştiriciler tarafından resmi olarak sunuluyor.

XenonHD Bilinen Hataları

 • Wi-fi hotspot özelliği kapatılınca telefon yeniden başlıyor.
 • Google Asistant özelliği için “OK Google” denilince çalışma durduruldu hatası veriyor.
 • Bulduğunuz hataları bizimle yorum yaparak paylaşabilirsiniz

LG G3 XenonHD ROM ile ilgili İndirmeler

LG G3 XenonHD Kurulum Rehberi

 • Yeni Custom ROM sistemi yükleyebilmek için önce telefonun sürümüne ait Root&TWRP işlemlerini uygulayın. (5.0 Root&TWRP Rehberi ve 6.0 Root&TWRP Rehberi)
 • Root&TWRP işlemlerinden sonra telefonu TWRP Modu‘nda başlatın.
 • İlk olarak TWRP’nin Backup kısmına girin. Buradaki tüm seçenekleri seçip yedeklemeyi yapın. Burada yapılacak işlem, telefonun başına gelebilecek her türlü olumsuzluklara karşı önlem için yapılmaktadır.
 • Yedekleme işlemi sonrası ana menüye dönüp Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Açılan menüde Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizleme yapın.
 • Temizleme bittikten sonra ana menüye tekrar dönüp Install kısmına girin. Burada sırasıyla ROM ve GApps Paketi dosyalarını flashlayın.
 • Flashlama işlemi bittikten sonra ana menüde Reboot > System adımlarını takip edip telefonu yeniden başlatın.
  [D855] LG G3 EUR V30o Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

LG G3 XenonHD ile ilgili Ekran Görüntüleri

NOT = Bu ve bunun gibi custom ROM kurulumlarında oluşabilecek hatalardan LGDestek sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk, işlemleri gerçekleştiren kullanıcıya aittir.

16 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Bende D855TR var. Burada bulunan ve xda de bulunan birçok 8.0 ve 8.1 custom romları denedim ancak hiç birinde, telefonun arka kamerası ve flashı çalışmamakta (herhangi bir hata yok, kamera sanki hiç yokmuş gibi), sadece ön kamera çalışmakta. Ancak MM 6.0 a dönersem, ikisi de düzgün çalışmakta. Konu ilgili bir bilginiz var mı acaba?

  • Yüklemiş olduğunuz Custom ROM sistemlerinde stock kamerada yazılımsal olarak problem olabilir. Google Play Store üzerinden herhangi bir kamera uygulamasını indirip denemenizi veya Google Camera kullanmanızı öneririz. Eğer sorun devam ederse geliştirici tarafından sisteme güncelleme yapılması gerekir.

   • Maalesef başka bir kamera uygulamasıyla da çalışmıyorlar. Arka kamera ve flash sanki donanım olarak yoklarmış gibi 🙁 Cevabınız için teşekkür ederim.

 2. Şarj olurken problem oluşuyor. Pil simgesi üzerinde şimşek işareti var ama ayarlara girip pil ayarlarına basınca “şarj etmiyor” yazıyor. Ayrıca bildirim ledi de problemli. Mesaj gelince bazen yanmıyor. Ekran parlaklığı otomatik modda ayarlama yapamıyor. Ben şimdilik bu problemleri gördüm.

 3. hocam benim telde şöyle bir sorun oluştu. her şeyi düzgünce yaptım ama flashlama işleminde zip signature verification hatası verdi. çözümü nedir?

 4. Konu ile alakası yok ama G6 için enson 1 kasım güvenlik yaması sunuldu eşime huawei aldım 1 marta güncellendi aık aık güncelleme veriyor bukadar güncelleme acizi olunmaz.
  Huawei kadar olamıyor lg üstelik bahsettiğim model amiral demisi falan değil p9 lite

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here