[D855TR] LG G3 6UR 16GB V30g Yazılım Güncellemesi

28
16070

LG G3 Android 6.0‘dan sonra uzun süredir yazılım ve güvenlik güncellemesi almıyordu. LG G3 D855TR 16GB modeli için bugün yeni bir yazılım güncellemesi yayımlandı. Yeni yayımlanan yazılım güncellemesi ile telefonda kullanılabilirlik ve güvenlik yaması üst düzeye yükseltildi. Şuan güncelleme LG PC Suite ve LG Mobile Support Tool üzerinden yapılabilir.

lgg3v30g

  LG G3 D855TR 6UR Güncellemesi

LG G3 D855TR 6UR V30g yazılım güncelleme G3 modelinin 16GB‘lık olanı içindir. LG G3 32Gb modeli için değildir. Güncelleme boyutu bilgisayardan yapanlar için. 1.25Gb olarak görünüyor. Yeni güncelleme ile telefonun yazılım versiyonu V30g olarak güncelleniyor. Android 6.0 V30g güncelleme ile LG G3 yeni güvenlik yamasına kavuşuyor.

  V30g Yazılım Güncellemesi Detayları

v30g

 • Android sürümü: 6.0 Marshmallow
 • Yazılım Sürümü: D855TR-6UR-V30g
 • Kernel Sürüm: 3.4.0
 • Yapın Numarası: MRA58K
 • Güvenlik Yaması: 01.10.2016
 • Dosya Boyutu: 1.25GB
 • LG G3 D855TR 16GB: V30g KDZ 

  Yeni Yazılımı Güncellemek için

İlk olarak güncelleme LG PC Suite veya LG Mobile Suppor Tool üzerinden güncellenebiliyor. Henüz telefonunuza gelmediyse bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz. Telefon üzerinden güncelleme yapacaksanız aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Cihazınız yeterince şarjı ve Wi-Fi bağlı olduğundan emin olun.
 2. Ayarlar> Genel sekmesinde dokunun Hakkında Telefon simgesine dokunun.
 3. Dokunun Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleme > Şimdi Kontrol.
 4. Açılan ekranda güncelleme detayları gelecektir, güncellemeyi indirmek ve yüklemek için ekrandaki yönergeleri izleyin.
 5. Yeni yazılım yüklenirken telefonunuz bir kaç kez otomatik olarak yeniden başlatılır.

28 YORUMLAR

 1. lg g3 855tr teelefonum var şebeke probleminden dolayı garantiye gönderdim v30g yazılımı yüklendi fakat telefonum daha da yavaşladı eski sürüm daha iyi çalışıyordu eski yazılımı yükleyebilirmiyim

 2. Lg g3 32 kullanıyorum pc üzerinden 1.2 gb güncellmee yaptı fakat facebook ve bazı uygulamarda 3-5 sn. gibi donuyor sonlandırmak gerekiriyor o bile 3-5 sn. donuyor daha sonra sonlanıyor kullanmak çok zorlaştı ne yapmak gerekir. ?
  Teşekkürler.

 3. lg g3 16gb var fakat normal internetim den hiçbir şekilde güncellemelermi veya indirme yapamıyorum halen lolıpop yuklu sebebi ne olabilir ve yeni güncellemeyi nasıl yapabilirim

 4. bende samsung galaxy note 3 vardı. ev zemin katta turkcell harici pek çekmiyor turkcell de az çekiyor. note3de çekim sorunu yaşamıyordum. şimdi lg g3 kullanıyorum (yukarıdaki sürüm). telefonum çoğu zaman çekmiyor. yapabileceğim bir şey var mı? farklı sürüm ya da custom rom(fulmics) gibi.

 5. Merhabalar ben bu güncellemeyi yükleyince güncelleme merkezine ”compatibility patch” adında bir güncelleme yüklü olarak geldi ve bu güncellemeyle birlikte şarjım eskine göre dah hızlı tükenmeye başladı bunun sebebi nedir acaba bir bilginiz var mıdır? ve bu güncellemeyi nasıl kaldırabiliriz?

  • Güncellemeyi yaparken Flash tools ile yapınız Ve CSE flash tuşu ile yapınız üzerine attıgınız LG G3 kullanıcısı olarak ben denedigimde şunu fark ettim normal Flash dediginizde %1 ila %8 den sonra hata veriyor fakak CSE flash dediginizde eski sürümün tüm dosyalarını temizleyip temiz bir yazılım yüklüyor ve hata vermiyor

 6. Lg G4 ve Lg V10 icin nougat guncellemesi 2017 birinci çeyreğinde gelebilecegini soylemistiniz. Acaba Lg G5 te oldugu gibi bu modellere bir test sureci baslatti mi? Bununla ilgili bi bilgi var mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here