”Durdu, Ne yazık ki sist arayüzü hatası” Çözüm Yolları

11

Merhaba Arkadaşlar, Android sistemi bazen sorunlar yaratabiliyor. Yazılım düzgün çalışsa bile uygulamalar hata verebiliyor. ”Maalesef, Com.android.settings işlemi durdu” hatası gibi, veya ”Durdu, Ne yazık ki sist arayüzü hatası” hatası karşımıza çıkabiliyor.

Aşağıda görseller ile size nasıl yapacağınızı anlattık, Çözüm yollarını sırası ile yapınız ve hata hala devam ediyorsa, aşağıdan bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

com.google.process.gapps_.hatasi-gorsel

  • Durdu, Ne yazık ki sist arayüzü hatası

Durdu, Ne yazık ki sist arayüzü hatası karşımıza çıktığında, kısa bir süre telefonlarımızda işlem yapmamızı engelliyor. Bazı arkadaşlarımız bunun bir virüs olduğunu düşünse de, bunun sadece bir sistem hatası olduğunu söyleyebilirim.

  Çözüm Yolu 1:

Ayarlar/Genel bölümünden uygulamalar menüsüne giriş yapıyoruz. Tüm uygulamaların olduğu bölüme girdikten sonra, aşağıda ki görselde kırmızı ile işaretlediğimiz ”sistemi göster” bölümüne tıklıyoruz. Telefonumuzda ki tüm sistem uygulamalarını artık görebiliriz.

lg sistem arayüzü hatası

Uygulamaların içinden Sist Arayüz uygulamasını bulup tıklıyoruz.

android sist arayüzü

Açılan ekranda, önbelleği sil işlemi yapıyoruz, telefonu bir kere açıp kapattık’dan sonra sist arayüzü hatası düzelmiş olacak.

  Çözüm Yolu 2:

İlk çözüm yolu başarılı olmadıysa en son çare Hard Reset işlemi yapmak olacak. Bu işlem telefonunuzu sıfırlayacaktır ve sistem uygulamalarını yeniden optimize edecek, sorun kesin olarak ortadan kalkacaktır. Unutmayın: Hard Reset işlemi rehber ve Galeri gibi tüm verilerinizi sileceği için, reset atmadan önce yedek almanız gerekmektedir. Buradan LG Akıllı Telefonlara “Hard Reset” (format) Nasıl Atılır? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Paylaş

11 YORUMLAR

  1. LG V20 telefonum turk telekom dan 1 ay önce aldım. Şu son 1 haftadan bu yana ise tüm uygulamalarda “durdu hatası” veriyor. Ön bellek silme işini yaptım bu uygulamalara, düzelmedi. 3 kez format attım yine düzelmedi. Hala aynı, hala aynı… Lg bir şey yapmalı artık!

  2. sist arayüzü durdurdu hatası!!!! Arkadaşlar aynı sıkıntıyı yaşadım ve Telefonumu güvenli mod ile açıp, en son indirdiğim uygulamayı kaldırdım. daha sonra uygulamalara gelip sist arayüz verilirini silip telefonu açıp kapattım , telefon normale döndü, az kalsın format atıyordum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here