Ekran Kapalıyken, Youtube Arka Planda Çalma

13
24424

Telefonun ekranı kapalıyken Youtube arka planda çalma nasıl yapılır? Hiç bir ek uygulama gerektirmeden Youtube‘dan müzik dinlerken ekranı kapatabilir ve Facebook, Twitter ve Chrome gibi bütün uygulamalarda gezine bilirsiniz. Bu özellik bir açık mı yoksa Android sürümü ile gelen bir özellik mi henüz bilmiyoruz. Normalde arka planda Youtube’dan müzik dinlemek için ek uygulamalar indirmemiz veya telefonun rootlu olması gerekiyordu. Eski Android sürümlerinde Youtube uygulamasından çıktığımız zaman müzik otomatik olarak kesiliyordu. Android 6.0 ve 7.0 yazılımı kullanan akıllı telefonlarda, Arka planda Youtube uygulamasını çalıştırabiliyorsunuz.

  Youtube Arka Planda Müzik Dinleme

Android 6.0 Marhamallow ve üzeri yazılımına sahip LG akıllı telefonlarda, Arka planda Youtube uygulamasını artık ek bir uygulama indirmeden oynatabilirsiniz. Sadece LG marka telefonlarda geçerli bir durum değil tabi ki. Samsung, Sony ve diğer Android akıllı telefonlarda ek uygulama indirmeden ekran kapalıyken Youtube’dan müzik dinleyebilirsiniz. Android 6.0 ve üst sürümlerde test ettiğimizde Youtube’dan arka planda müzik dinlemek için ek uygulama indirmeye gerek kalmadığını gördük.

Youtube uygulaması arka planda video oynatırken diğer uygulamalarda gezebilirsiniz. Aynı zamanda ekran kapalı olduğunda da Youtube’dan müzik dinliye bilirsiniz. Youtube uygulamasın’dan çıktıktan sonra Arka planda çalışır durumda kalması ve son uygulamalar ekranından silinmemesi gerekiyor. Aşağıdaki adımları sırası ile gerçekleştirerek Arka planda ve ekran kapalıyken Youtube’dan müzik dinleme keyfini çıkarabilirsiniz.

  WhatsApp Son Güncellemesi İle Kişiler Menüsü Kayboldu!

  Youtube’da Arka Planda Müzik Nasıl Dinlenir?

  1. Telefonunuza kulaklığı takınız. Kullanacağımız kulaklığın ses açma ve durdurma tuşları olaması gerekiyor.
  2. Youtube uygulamasını açın ve bir video seçip oynatın.
  3. Video’yu oynattık’dan sonra telefonun ana menü tuşuna basıp uygulamadan çıkın. (bu işlemi yaparken video duracaktır)
  4. Telefona taktığımız kulaklığın pause-play tuşuna basınız. Video arka planda oynamaya başlayacaktır.
  5. Ekran kapalı iken Yotube’dan müzik dinlemek istiyorsanız eğer. Youtube uygulamasından ana menüye basıp çıktık’dan sonra telefonun ekranını kapatın. Ekran kapalıyken kulaklığın pause-play tuşuna basın ve müziği oynatın.

Artık Youtube uygulamasını arka planda çalıştırabileceksiniz. Arka planda müzik dinlerken telefonda gezinebilir ve tuş kilidini kapatabilirsiniz.

Hangi telefonlarda Arka planda çalıştığını bize yorum yazarak bildiriniz.

  Telefona Uygulama İndirip Arka Planda Çalıştırma

Android 6.0 ve Android 7.0 sürümüne sahip olmayan kullanıcılar içinde arka planda çalışmasını sağlayan bir uygulama var. Firetube uygulamasını telefonunuza kurup Youtube uygulamasını arka planda çalıştırabilirsiniz.

Firetube İndir: 1.4.1 Apk

13 YORUMLAR

  1. Merhabalar telefonumda android 7 surumu mevcut ancak yotubeda video acip ana ekran tusuna bastigimda youtube kucultuldu mesaji vermesine ragmen kulakligin play tusuna bastigimda video baslamiyor.Telefon ayarlarina baktim ama uygulamyi engelliyecek bir durumla karsilasmadim.Android 7 surumune ragmen uygulamanin neden calismadigi konusunda yardimci olursaniz cok memnun olurum tesekkurler

  2. Benimde LG G4 dediklerinizi yaptım vede oldu vay çok iyi ya müzik paketleri satın alıyorduk ve indirmek zorunda kalıyorduk iyi bu yöntem site bize böyle şeylerle gelin.. 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here