Ekran Kırıldığında Verilerimi Nasıl Kurtarabilir?

LG akıllı telefonlarımızda hiç beklenmedik bir anda ekran kırılmasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Servise göndermeden içinde ki verileri ve dosyaları kurtarmak gerekecektir. Servis dönüşü verilerimizin silinme ihtimaline karşı, dosyalarımızı yedekleme işlemi yapmamız gerekecektir. Ekran kırıldığında verilerimizi nasıl kurtarabiliriz? Peki, bu durum başınıza gelirse ne olacak veya bu durumla karşılaşmadan önce nasıl önlemler alabiliriz? Bu problemi aşağıda belirttiğimiz yöntemler ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

1-resim

Ekran Kırıldığında Verilerimizi şu yöntemlerle kurtarabiliriz:

  • Ekranınız kırıldı fakat telefonunuz çalışıyorsa şanslısınız. Verileri aktarmak için tüm Android cihazlarında bulunan USB kablosunu kullanmanız yeterli. USB kablosunu herhangi bir bilgisayara bağlayarak verilerinizi aktarabilir bu sayede verilerinizi kurtarabilirsiniz.

2-resim

  • Ekranınız kırıldığı an telefonunuzda ekran çalışmıyor olabilir. Bu durumda ise ek bir programa ihtiyaç olacak. Google Play Store üzerinden güvenilir bir VNC programını hem bilgisayarınıza hem de telefonunuza yüklemek olası bir kırılma durumunda size yardımcı olacaktır. Bu program telefonunuzun ara yüzünü bilgisayara yansıtma işlevini görür. Buradan örnek bir VNC programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  LG V20 Arka Plan Bulanık Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

Ekran Kırık ve Çalışmıyorsa; VNC’yi Telefonumuza Nasıl Yükleyeceğiz?

  • Bilgisayariniz’dan Google Play Store‘a girin. Giriş yapın (telefonunuzda kullandığınız mail adresi ve şifreniz) sonra, uygulamayı yükle butonuna tıklayın. VNC uygulaması otomatik olarak telefonunuzu yüklenecektir. (telefonunuz’da mobil veri veya wi-fi açık olması gerekiyor)

Dikkat: VNC uygulaması kullanılmadan önce ek izinler isteyebilir. ekran kırık olduğundan ve kullanamadığımızdan izinleri veremeyebiliriz. (izinler hakkında ki araştırmamız devam ediyor, yazı yakında tekrar güncellenecektir.)

  • Tüm bu yöntemler çözüm olmadıysa sizin yapabileceğiniz bir durum kalmıyor. Güvenilir bir telefon tamircisi veya telefonunuzun servisine göndermeniz gerekmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here