Android 6.0 ile birlikte uygulama izinlerinde, Google değişikliklere gitiğini biliyoruz. Google Play Store’den uygulama indirirken artık uygulama izinlerine onay vermeye gerek  kalmıyor. Uygulamaları kullanırken, uygulama ihtiyaç duyduğunda izinleri verebilirsiniz. Genellikle bankacılık uygulamalarını yüklediğimiz de karşımıza; Ekran paylaşımı tespit edildi şeklinde bir uyarı çıkabilir. Ayarlar> Uygulamalar‘dan ekran yer paylaşımını kapatmanızı gerekiyor.

Ekran Paylaşımı Tespit Edildi Nedir?

Bu sorun genelde yüklediğiniz bazı uygulamaların ekran’nı sizin izniniz dahilinde müdahale ettiğinde ortaya çıkıyor. Parlaklık, Twilight  gece modu ve el feneri gibi bazı uygulamaların ekranınıza müdahale ettiğinden güvenlik sorunu ortaya çıkıyor. Bankacılık uygulamalarını kullanırken ekranınızı farklı bir uygulamanın kaydedeceğini düşünüyor. Bankacılık bilgilerinizin 3. taraf kişilerine geçme riski doğduğundan, ekran paylaşımına izin vermiyor.

ekran paylaşımı

Ekran Paylaşımı Tespit Edildi Uyarısı Nasıl Çözülür?

ilk olarak yapmanız gereken, Uygulamaların üzerinde çalışan, uygulama varsa telefonunuz da onu tespit etmek. Örnek verecek olursak Facebook Messenger uygulaması Balon şeklinde kullanıyorsanız, uygulamaların üzerinde açılacaktır.

Yapmanız gerekenler; Ekran Paylaşımı Tespit Edildi uyarısı aldığınız ekranda sizi ayarlara yönlendiren bir buton olacaktır. O butona bastığınızda, Ekranı kullanan uygulamalar açılacaktır. sırası ile uygulamaların üzerine tıklayıp açk olanları kapatmanız dır. Facebook Messenger uygulamasını balon ayarlarında kullanıyorsanız, ilk yapmanız gereken uygulamanın evet olan izinlerini hayır olarak ayarlamak. Daha sonra uyarı aldığınız uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Daha sonra Facebook Messenger uygulamasının balon ayarlarını normale alabilirsiniz.

3 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın