[ROM][6.0.1][OFFICIAL] Exodus Team Nightly Kurulum Rehberi

18
2091

Bu kuracağımız ROM AOSP tabanlı olup versiyonu Android 6.0.1 Marshmallow’dur. 2-3 günde bir ROM üzerinde hatalar bulunarak düzeltilmiş hali yayınlanmaktadır. Bu gibi 2-3 günde bir güncelleme alan ROM‘lara Nightly adı verilir. ROM, LG G2 ve LG G3 akıllı telefonlarının tüm modelleri ile uyumludur.

Öncelikle dosyalarımızı indiriyoruz.

ROM Dosyası; (akıllı telefonunuzun modeline uygun klasöre girip en güncel dosyayı indirin.)
http://exodus-developers.net/exodus-6.0/

GAPPS Paketimiz;
http://opengapps.org/

Adsız

Gerekli dosyalarımızı indirdikten sonra cihazlarımıza uygun Root ve TWRP yazılarından yararlanarak işlemleri uyguluyoruz.

LG G2 4.4.2 (kitkat) ve 5.0.2 (lollipop) sürümleri için Root ve TWRP yazısı;
https://www.lgdestek.net/lg-g2-root-ve-recovery-yuklemek/

LG G3 5.0 (lollipop) sürümü için Root ve TWRP yazısı;
https://www.lgdestek.net/lg-g3-5-0-icin-root-ve-twrp-yukleme-one-click-root/

LG G3 6.0 (Marshmallow) sürümü için Root ve TWRP yazısı;
https://www.lgdestek.net/lg-g3-6-0-root-recovery-yukleme/

Gerekli Root ve TWRP işlemlerini yaptıktan sonra cihazımıza “Reboot Recovery” adlı uygulamayı indirip kullanarak TWRP‘ye hızlı geçiş yapıyoruz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.qbanin.reboot&hl=tr

Adsız

TWRP‘ye başarılı bir şekilde geçiş yaptıktan sonra telefonumuzun dahili depolamanın yedeğini alıyoruz. Bu işlem TWRP‘de Backup olarak geçmektedir. Backup kısmına girdiğimizde “System Image” işareti hariç (eğer böyle bir seçenek varsa tabii) her şeyi seçip resimdeki adımları uyguluyoruz.

  LG 3D Gözlük Nasıl Ayarlanır?

image16

Backup işlemi başarılı ile tamamlandıktan sonra ROM‘u başarılı bir şekilde yüklemek için temizleme işlemlerine geçiyoruz. Bu işleme de Wipe denir. Wipe>Advanced Wipe bölümünde LG G2 kullanıcıları “Internal Storage“, LG G3 kullanıcıları ise SD kart seçeneği ile Internal Storage seçeneklerini seçmeyerek temizleme işlemlerine devam edecek.

TWRP-Wipe-Data

Wipe (temizlik) işlemlerini de bitirdikten sonra en son bölüm olan Install (yükleme) bölümüne geçiyoruz. Bu bölümde öncelik olarak telefonumuza uygun indirdiğimiz ROM dosyasını buluyor ve flashlıyoruz. Ardından yine aynı bölümde Install kısmında GAPPS Paketimizi buluyor ve aynı işlemleri uyguluyoruz. Bu işlemler bittikten sonra telefonumuz açılıyor ve yeni ROM‘u kullanmaya başlıyoruz.

LG G2 kullanıcıları ROM kurulumunda sıkıntı yaşar ise vereceğim Bootstack dosyasını TWRP‘de Install kısmından flashlasın.

Gerekli Bootstack dosyası;
https://yadi.sk/d/YTnX-Vr0s6ALF

 

(Deneyimli kullanıcıların bu tür işleri yapmasını öneriyoruz. Telefonunuzun başına gelebilecek her türlü sorundan sorumlu değiliz. Yorumlarınıza mümkün olabildiğince cevap vermeye çalışıyoruz.)

 

# Exodus Team Nightly  Ekran Görüntüleri

18 YORUMLAR

  1. Hocam gerçwkten çok guzel yazilariniz var ve begenerwk ilgiyle takip ediyoruz lakin hep lg g3 yada g2 hakkinda custom rom recevery gibi konular anlatiyosunuz hocam bide lg g4 h815 modeli için botloader kilidi kirma recovery custom rom ve root hakkinda bizleri aydinlatsaniz çok supeer olcak şimdiden teşekkurler hocam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here