Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

0
2124

Facebook büyük yazı sorunu nasıl çözülür! Facebook’ta gezindiğinizde bazı durum yazılarının diğerlerinden daha büyük bir fontta olduğunu fark etmişsinizdir. Facebook daha kısa durum yazılarının daha büyük ve kalın bir yazı tipi olarak gösteren bir güncelleme yayınladı.

Facebook’ un yayınladığı bu güncelleme ile kısa yazılmış yazıların daha büyük font ve daha kalın bir yazı olarak göstererek daha uzun yazılar arasında kaybolmasını önlemek istediğini düşünüyoruz. Bazı kullanıcılar bundan rahatsızlık duymaya ve bunun bir hata olduğunu düşünmeye başladı. Bazı yazıların diğerlerinden daha kalın ve daha büyük fontta yazmasının sebebi yazı uzunluğunun 35 – 80 karakter arasında olmasından kaynaklanıyor.

Bütün yazılar daha büyük fonta dönüştü

Facebook ‘un son yayınladığı güncelleme ile bütün yazılar artık daha büyük fontta görüntülenmeye başladı. Bunun çözümünü ise sizin için araştırıp bulmaya çalıştık. Büyük yazıların düzeltilmesi için telefonunuzun yazı fontunu küçültmeniz gerekiyor. Bu işlemi akıllı telefonlarınızın Ayarlar > Ekran > Yazı Tipi Boyutu yolunu izleyerek normalde orta yazan ayarı küçük veya çok küçük seçeneğine getirerek bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz. Ayarların yapıldıktan sonra facebook görünümü aşağıdaki gibidir.

Orta yazı fontu
Facebook kısa yazı fontu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here