Facebook’da Videolar Otomatik Oynuyor Nasıl Durdurulur? (Çözüm)

0
176

Facebook sosyal medyada büyük yer sahibi ve nerdeyse hemen hemen hepimizin Facebook hesabı vardır. Yapılan güncellemelerle beraber farklı ve iyileştirmeye yönelik özellikler gelsede bazı kullanıcıları rahatsız edecek özelliklerde gelebiliyor.

Çoğu Facebook kullanıcısının rahatsız olduğu ortak konu ise videoların otomatik şekilde oynatmasıdır. Bazı akıllı telefon kullanıcılarının memnun kalmadığı bir özellik bu. Doğal olarak siz ana sayfada gezerken videolar otomatik oynayınca belirli bir miktar mobil ağ kotanızdan azalma gösteriyor. Facebook‘ta dolaşıp çıktıktan sonra mobil verinizde yüksek bir azalma görüyorsanız sebebi muhtemelen videoların otomatik oynatmasından dolayı.

Bu sorunu çözmenin aslında oldukça kolay bir yolu var. Söyleyeceğimiz adımları sırasıyla uygularsanız artık videolarınız otomatik bir şekilde oynatılmayacaktır. Mobil verinizden de aniden bir azalma yaşamayacaksınızdır. Otomatik video işlemini masaüstü bilgisayarınızda ve akıllı telefonunuzdan kapatmanın adımlarını ayrı ayrı anlattık.

Akıllı Telefonda Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Akıllı telefon veya tabletlerde kullandığınız Facebook uygulamalarında ise uygulama ayarlarını açıp, videoları otomatik oynat seçeneğini kapalı olarak işaretlemeniz gerekli. Bu işlemden sonra artık videolarınız otomatik oynatılmayacaktır.

  • ”Ayarlar” menüsüne giriş yapınız.
  • ”Ayarlar ve Gizilik” sekmesine tıklıyoruz.
  • Aşağı doğru inerek ”Medya ve Kişiler” menüsünü buluyoruz. Bu sekme video ayarlarının yapıldığı yer.
  • Otomatik Oynatma” sekmesine giriyoruz.
  • Buradan kendimize en uygun ayarı seçiyoruz.
  LG G7 Model Numarası Ortaya Çıktı!

Masaüstü Bilgisayarlar için;

Her ne kadar birbirinden başka gibi görünse de, sosyal medyada durum çokta değişmiyor ve genelde özellikler bir oluyor. Masaüstü bilgisayarlar için sadece ilk işlem farklı şekilde yapılıyor. Akıllı telefondaki versiyonunda ayarlara giriş sekmesi üst kısımda yer alırken, Masaüstü bilgisayarla aşağıda bulacaksınız.

Bundan sonrasındaysa aynı menüler üzerinden işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu işlemlerin ardından artık hem masaüstü hem de akıllı telefon ve tabletlerinizde otomatik video oynatma özelliğini kapatmış olacaksınız. Böylece hoşnut olmadığınız durumlarla karşılaşmayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here