LGDestek.NET https://www.lgdestek.net LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi Thu, 22 Jun 2017 14:13:12 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 https://www.lgdestek.net/wp-content/uploads/2017/03/cropped-favicon-32x32.png LGDestek.NET https://www.lgdestek.net 32 32 97139861 LG’de Müziği Zil Sesi Yapma Ayarları Nelerdir? https://www.lgdestek.net/lgde-muzigi-zil-sesi-yapma-ayarlari-nelerdir-35662/ https://www.lgdestek.net/lgde-muzigi-zil-sesi-yapma-ayarlari-nelerdir-35662/#respond Thu, 22 Jun 2017 12:28:14 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35662 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Birçok akıllı telefonda olduğu gibi LG akıllı telefonlarında da zil sesleri LG tarafından belirlenmiş olan varsayılan zil sesleri olarak biliniyor. Tabi ki tek bir seçenek değil birçok seçenek içerisinde kullanıcılar sadece seçim yaparak varsayılan zil seslerini de değiştirebiliyor. LG akıllı telefonlarda sadece ses menülerini kullanarak bu şekilde varsayılan zil seslerini, yine sunulan zil sesleri içerisinden […]

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma Ayarları Nelerdir?
İbrahim Kızılırmak

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Birçok akıllı telefonda olduğu gibi LG akıllı telefonlarında da zil sesleri LG tarafından belirlenmiş olan varsayılan zil sesleri olarak biliniyor. Tabi ki tek bir seçenek değil birçok seçenek içerisinde kullanıcılar sadece seçim yaparak varsayılan zil seslerini de değiştirebiliyor. LG akıllı telefonlarda sadece ses menülerini kullanarak bu şekilde varsayılan zil seslerini, yine sunulan zil sesleri içerisinden değiştirebiliyorsunuz. Fakat bunun dışında LG’de Müziği Zil Sesi Yapma imkanı da mümkün. Kullanıcılar telefonlarında yüklü olan müzikleri de doğrudan zil sesi olarak kullanabiliyor. Peki LG’de Müziği Zil Sesi Yapma ayarları neler?

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma Ayarları

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işleminde öncelikle yapmak istediğiniz zil sesinin telefonda yüklü olması gerektiğini belirtelim. Ayarlara geçmeden önce mutlaka zil sesi yapmak istediğiniz müziği telefona aktarmış olmanız gerekiyor. Ardından yapacağınız işlemler ise şöyle;

 • Uygulama menüsünden “ayarlara” giriş yapıyoruz.
 • Ayarlar kısmından ise “ses ve bildirim” sekmesine giriş yapıyoruz.
 • Ses ve Bildirim menüsüne girdiğinizde karşınıza gelen sekmeler içerisinden “Zil” kısmına girmeniz gerekiyor.

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma

 • Zil sekmesine girdiğiniz zaman karşınıza gelen ekranda yeni bir ses eklemek için sağ üst menüde yer alan “+” simgesini göreceksiniz. LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işlemi için bu kısımda “+” yani ekleme simgesine tıklamanız gerekiyor.
 • Bu aşamadan sonrası oldukça önemli. “+” yani ekleme simgesine tıkladığınızda varsayılan uygulama seçimi yapmadıysanız bir ses birde Google play bölümünün geldiğini göreceksiniz. Buradan yüklediğimiz müzik dosyasını öne çıkarmak için “Ses” sekmesine tıklıyoruz.

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma

 • Bu menüye tıkladığınızda LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işlemi için yüklediğiniz müziği bu ekran üzerinden seçmeniz gerekiyor.
 • Zil sesi yapmak istediğiniz müziği seçtikten sonra ayarları kayıt ederek çıkış yapmanız yeterli. Tüm bu işlemlerden sonra artık LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
 • Zil sesini tekrar değiştirmek istediğinizde yine aynı işlemleri kullanarak başka bir müzik dosyasını zil sesi olarak belirleyebilirsiniz. Yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Tekrar varsayılan zir sesine dönmek isterseniz bu kez ekleme menüsüne girmeden varolan zil seslerinden seçim yapmanız da yeterli olacaktır. Seçim size kalmış.

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma Ayarları Nelerdir?
İbrahim Kızılırmak

]]>
https://www.lgdestek.net/lgde-muzigi-zil-sesi-yapma-ayarlari-nelerdir-35662/feed/ 0 35662
LG G4 Arama Bekletme Ayarları Nasıl Yapılır? https://www.lgdestek.net/lg-g4-arama-bekletme-ayarlari-nasil-yapilir-35670/ https://www.lgdestek.net/lg-g4-arama-bekletme-ayarlari-nasil-yapilir-35670/#respond Thu, 22 Jun 2017 09:41:17 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35670 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Akıllı telefonlar standart cep telefonu serilerine göre çok daha kolay ve işlevsel kullanım sunan teknolojiler olarak biliniyor. Eski tip cep telefonlarında yapamadığınız ya da çok uzun işlemlerle yapabildiğiniz birçok ayarı, akıllı telefonlarla çok daha kısa süre içerisinde yapabiliyorsunuz. Bu ayarlardan birisi de arama bekletme özelliği. Kullanıcıların görüşme sırasında gelen başka bir aramaya cevap vermesini sağlayan […]

LG G4 Arama Bekletme Ayarları Nasıl Yapılır?
İbrahim Kızılırmak

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Akıllı telefonlar standart cep telefonu serilerine göre çok daha kolay ve işlevsel kullanım sunan teknolojiler olarak biliniyor. Eski tip cep telefonlarında yapamadığınız ya da çok uzun işlemlerle yapabildiğiniz birçok ayarı, akıllı telefonlarla çok daha kısa süre içerisinde yapabiliyorsunuz. Bu ayarlardan birisi de arama bekletme özelliği. Kullanıcıların görüşme sırasında gelen başka bir aramaya cevap vermesini sağlayan sistem oldukça kullanışlı bir akıllı telefon özelliği olarak biliniyor. Bu tür özelliklere yer veren markalardan biri olan LG’nin özellikle en çok satan serilerinden biri olan LG G4 telefonlarında, arama bekletme özelliği çok basit ayarlarla kullanılabiliyor. Hemen LG G4 Arama Bekletme sisteminden bahsedelim.

LG G4 Arama Bekletme Nasıl Yapılır?

LG G4 Arama Bekletme özelliğini kullanmak için bazı ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde sorunsuz olarak arama bekletme sistemlerini kullanmanız mümkün. LG G4 Arama Bekletme sistemini açmak için yapılacak ayarlar ise şöyle;

 • LG G4 telefonu üzerinden arama bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunun için hızlı arama ve numara çevirme bölümlerini kullandığımız standart “telefon” ekranına giriş yapıyoruz.
 • Karşınıza gelen ana ekrandan numara çevirme bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun için “çevir” sekmesine tıklıyoruz.
 • Şimdi belli ayarların yapıldığı “ayarlar” menüsüne girmek gerekecek. Ayarlar menüsüne girmek için sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine basmanız gerekiyor.
 • Açılan ekranda en alt kısımda yer alan “çağrı ayarları” sekmesine tıklamanız gerekecek.
 • Bu sekme sizi yeni bir ayar sekmesinde yönlendirecek. Çağrı ayarları kısmı olarak açılan bu bölümden de “ek ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz.

LG G4 Arama Bekletme

 • LG G4 Arama Bekletme özelliği için açılan ekrandan “çağrı bekletme” özelliğine tik atmanız gerekiyor.

LG G4 Arama Bekletme

 • Tüm bu işlemlerden sonra ana menüye dönebilirsiniz. Artık LG G4 Arama Bekletme özelliği kullanılabilir.

LG G4 Arama Bekletme Ayarları Nasıl Yapılır?
İbrahim Kızılırmak

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g4-arama-bekletme-ayarlari-nasil-yapilir-35670/feed/ 0 35670
LG Bildirim LED Işığı Ayarları Nasıl Yapılır? https://www.lgdestek.net/lg-bildirim-led-isigi-ayarlari-nasil-yapilir-35645/ https://www.lgdestek.net/lg-bildirim-led-isigi-ayarlari-nasil-yapilir-35645/#comments Wed, 21 Jun 2017 21:32:28 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35645 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG, akıllı telefonlarında kullanılabilirliği arttırmak adına birçok özel sistem kullanmakta. LG’nin rakip firmalardan farklı olarak sunduğu tüm bu iyileştirmeler bir yana dursun, bununla beraber genel olarak akıllı telefonlarda, kullanımı bir hayli kolaylaştıran düzenlemelerde yine LG telefonlarında yer buluyor. Bu şekilde telefonlara eklenen özelliklerden birisi de bildirim ışığı sistemi. Telefon kilit ekranındayken mesaj geldiğini, arama geldiğini, […]

LG Bildirim LED Işığı Ayarları Nasıl Yapılır?
İbrahim Kızılırmak

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG, akıllı telefonlarında kullanılabilirliği arttırmak adına birçok özel sistem kullanmakta. LG’nin rakip firmalardan farklı olarak sunduğu tüm bu iyileştirmeler bir yana dursun, bununla beraber genel olarak akıllı telefonlarda, kullanımı bir hayli kolaylaştıran düzenlemelerde yine LG telefonlarında yer buluyor. Bu şekilde telefonlara eklenen özelliklerden birisi de bildirim ışığı sistemi. Telefon kilit ekranındayken mesaj geldiğini, arama geldiğini, kullandığınız uygulamalar ya da oyunlardan bildirim geldiğini anlamak için sunulan LG Bildirim Işığı, genel olarak birçok modelde ön kameranın yanında yer alan LED bildirim ışığı üzerinde kullanılıyor.

Standart kullanımda arama ve mesajları kaçırmama adına LG Bildirim Işığı, bir hayli kullanışlı olsa da toplantılar, sinema salonları ve benzeri alanlarda sürekli ışıklı uyarı tercih edilmeyebilir. Tabi ki LG bu durumda da kullanıcılara bildirim ışığını kapatma ayrıcalığı sunuyor. Peki LG Bildirim Işığı kapatma işlemi nasıl yapılır?

LG Bildirim Işığı Kapatma

Özelleştirilebilir bir ayar olarak karşımıza çıkan Bildirim Işığı sistemini kapatmak için yapacağımız işlemler neler? Bakalım.

 • Uygulama menüsünden “ayarlar” kısmına girmeniz gerekiyor.
 • Ayarlar menüsünü açtıktan sonra ise “ses ve bildirim” kısmına girmeniz gerekiyor.
 • Açılan menüden ise “Bildirim LED” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
 • Bildirim LED menüsü üzerinden belli ayarlamalar yapmanız mümkün. İsterseniz doğrudan bildirim özelliğini kapatabileceğiniz gibi, isterseniz de sadece belli bildirimlerde LG Bildirim Işığı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Eğer LG Bildirim Işığı sistemini tamamen kapatmak isterseniz Bildirim LED menü çubuğunu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.

LG Bildirim Işığı

Bildirim Işığı Özelleştirme

Yazımızda da söz ettiğimiz gibi LG Bildirim Işığı sisteminde farklı bildirim türlerinde farklı ışık sistemi sunulabiliyor. Bu noktada bildirim ışıkları için sunulan renkler şöyle;

 • Gelen Çağrı Bildirim Işığı: Yeşil ışık
 • Cevapsız Çağrı ve Mesaj Bildirim Işığı: Yeşil Işık
 • İnen Uygulamalar Bildirim Işığı: Mor, mavi arası bir renk.
 • Şarj Olurken Bildirim Işığı: Kırımızı Işık

Bildirim Işığı sistemini tamamen kapatmak yerine istediğiniz bildirim bölümünü de kapatabilirsiniz. Örneğin gelen çağrı bildirim ışığını kapatmak için Bildirim LED sekmesinde içerisinde Gelen Çağrı kısmının karşısında yer alan tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

LG Bildirim LED Işığı Ayarları Nasıl Yapılır?
İbrahim Kızılırmak

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-bildirim-led-isigi-ayarlari-nasil-yapilir-35645/feed/ 1 35645
LG G6 ile LG G6 Plus Arasındaki Farklar Neler? https://www.lgdestek.net/lg-g6-ile-lg-g6-plus-arasindaki-farklar-neler-35637/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-ile-lg-g6-plus-arasindaki-farklar-neler-35637/#respond Wed, 21 Jun 2017 18:56:44 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35637 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG son amiral gemisi akıllı telefonunun yeni modelini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. LG G6’nın daha gelişmiş bir versiyonu ile karşımıza çıkacak telefon LG G6 Plus olarak adlandırılıyor. Yeni model, tasarım ve kasa olarak aynı olsa da donanım olarak bazı farkları bulunuyor. Standart G6 görümüne sahip olan akıllı telefon  yükseltilmiş hafıza ve artırılmış RAM bulunuyor. 27 Haziranda […]

LG G6 ile LG G6 Plus Arasındaki Farklar Neler?
Kerim Onaylar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG son amiral gemisi akıllı telefonunun yeni modelini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. LG G6’nın daha gelişmiş bir versiyonu ile karşımıza çıkacak telefon LG G6 Plus olarak adlandırılıyor. Yeni model, tasarım ve kasa olarak aynı olsa da donanım olarak bazı farkları bulunuyor. Standart G6 görümüne sahip olan akıllı telefon  yükseltilmiş hafıza ve artırılmış RAM bulunuyor. 27 Haziranda satışa sunulması beklenen LG G6 Plus ile ülkemizde şuan satışı yapılan LG G6 modelinin arasında gözle görülür donanım farkları var.

LG G6 & LG G6 Plus Donanım Farkları Neler?

LG G6 Plus üç yeni renk seçeneği ile geliyor. Optik Astro Siyah, Deniz Mavisi, ve Terra Gold renk seçenekleri bulunuyor. G6 Plus modellerinin ön yüzleri tüm renk çeşitlerinde siyah olarak üretilmiş ve sadece akıllı telefonun arka ve yan metal bölümlerinin renkleri değişiyor.

Plus modelinde en dikkat çekici özellikler kuşkusuz 128GB dahili hafıza ve 6GB ram kapasitesinin bulunması. LG G6 modelinde 32GB hafıza ve 4GB Ram bulunuyor. LG G6 modelinde bulunmayan bir diğer özellik ise kablosuz şarj özelliğinin yeni modelde olması. LG G6 Plus modeli satışa sunulacak tüm ülkelerde kablosuz şarj özelliğini destekleyecek. Şuan LG G6’nın ABD ve Kore versiyonları kablosuz şarj özelliği destekliyor.

LG G6, ABD ve Kore’de Quad-DAC ses teknolojisi sahip donanım ile satışa sunulmuştu. G6 plus modelinde bu özellik yine bulunuyor ve tüm bölgelerde bu özelliğin standart olarak geleceğini söyleyebiliriz. Şuan G6 modelinin kutusundan standart LG kulaklığı çıkıyor. LG G6 Plus modelinde kutudan B&O Play kulaklıları bulunduracak gibi.  LG G6 Plus aynı zamanda yüz tanıma teknolojisi ve LG pay ile satışa sunulacak.

LG G6 Plus’ın henüz ülkemizde satışa sunulacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ülkemizde satışa sunulduğu zaman donanımlarda deşiklik gösterebileceğini de belirtelim. Bu ayın sonunda Kore’de satışa sunulaması beklenen akılı telefonun fiyatı hakkında henüz net bilgiler bulunmuyor.

LG G6 ile LG G6 Plus Arasındaki Farklar Neler?
Kerim Onaylar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-ile-lg-g6-plus-arasindaki-farklar-neler-35637/feed/ 0 35637
LG G6 Depolanmış Parmak İzi Bilgileri Nasıl Silinir? https://www.lgdestek.net/lg-g6-depolanmis-parmak-izi-bilgileri-nasil-silinir-35587/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-depolanmis-parmak-izi-bilgileri-nasil-silinir-35587/#respond Wed, 21 Jun 2017 09:54:00 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35587 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Üst segment, hatta orta segment akıllı telefonlar için parmak izi sensörleri standart donanımlar haline gelmeye başladı. Birçok seride yer almaya başlayan parmak izi sensörleri, mini farklılıklarla LG G6 akıllı telefonlarında da standart alarak sunulan teknolojilerden bir tanesi. Her ne kadar LG G6 akıllı telefonlarında standart özelliklerden biri olsa da zaman zaman LG G6 akıllı telefonlarının […]

LG G6 Depolanmış Parmak İzi Bilgileri Nasıl Silinir?
İbrahim Kızılırmak

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Üst segment, hatta orta segment akıllı telefonlar için parmak izi sensörleri standart donanımlar haline gelmeye başladı. Birçok seride yer almaya başlayan parmak izi sensörleri, mini farklılıklarla LG G6 akıllı telefonlarında da standart alarak sunulan teknolojilerden bir tanesi. Her ne kadar LG G6 akıllı telefonlarında standart özelliklerden biri olsa da zaman zaman LG G6 akıllı telefonlarının parmak izi sensörlerinde de yavaşlama ya da çalışmama sorunları yaşanabiliyor. Bu gibi bir durumda ise LG G6 Depolanmış Parmak İzi bilgilerini sıfırlamak sorunu çözebiliyor. Peki LG G6 Depolanmış Parmak İzi bilgileri nasıl silinir?

LG G6 Depolanmış Parmak İzi Bilgilerini Silmek İçin Yapılacaklar

LG G6 Depolanmış Parmak İzi bilgileri, cihaza tanımladığınız tüm parmak izlerinin tutulduğu depolama bölümünde tutulmakta. LG G6 Depolanmış Parmak İzi bilgilerini silmek için öncelikle yapmanız gereken işlemler ise şöyle;

 • İlk aşamada uygulama menüsünden “ayarlar” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor.
 • Ardından ayar menüsü içerisinden “genel” sekmesine girmeniz gerekecek.
 • Bu sekme üzerinden ise “Aygıt Yönetimi” menüsünü göreceksiniz.
 • Aygıt Yönetimi menüsü altında “Depolama” bölümlerinin yer aldığını göreceksiniz. Depolama bölümüne giriyoruz.
 • Son olarak “Dahili Depolama” kısmına girmeniz gerekiyor. LG G6 Depolanmış Parmak İzi bilgileri dahili depolama alanında bulunuyor.
 • Buradan ön bellek temizleme işlemi için “önbellek verileri” kısmına girip, buradan da temizleme seçeneğine tıklamanız yeterli.

 

LG G6 Depolanmış Parmak İzi Bilgilerini Sıfırlamak Neden Gereklidir?

LG G6 telefonlarında parmak izi okuma sistemi oldukça seri çalışan bir teknoloji. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, telefonda çok kısa süre içerisinde parmak izi ile kilit açabiliyorsunuz. Fakat uzun süreli kullanımlarda ve bazı sistemsel sorunlar nedeniyle zaman zaman, parmak izi okuma sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Kilit açılışında tek seferde parmak izini tanımama, parmak izi okuma işleminin uzun sürmesi, açılış ekranında hata ile karşılaşma gibi sorunlar yaşarsanız, bu durumda LG G6 parmak izi bilgilerini silmeniz gerekiyor. Ön belleğin aşırı dolması ve belli başlı sorunların, bu şekilde yeniden parmak izi tanımlamasıyla sistemde yaşanan sorunlarda çözüme kavuşturulabiliyor.

LG G6 Depolanmış Parmak İzi Bilgileri Nasıl Silinir?
İbrahim Kızılırmak

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-depolanmis-parmak-izi-bilgileri-nasil-silinir-35587/feed/ 0 35587
[UX 6.0 PATCH] LG G3 Fulmics Rom V7.5 Yükleme Rehberi https://www.lgdestek.net/ux-6-0-patch-lg-g3-fulmics-7-5-rom-yukleme-rehberi-35607/ https://www.lgdestek.net/ux-6-0-patch-lg-g3-fulmics-7-5-rom-yukleme-rehberi-35607/#comments Wed, 21 Jun 2017 07:34:09 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35607 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG’nin 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefonu olan LG G3, 2016 yılında Android 6.0 Marshmallow güncellemesi olarak güncelleme politikasını kapattı. Geliştiriciler, akıllı telefon için ROM çalışmalarına başladı. Fulmics, LG G6’nın çıkmasıyla birlikte Fulmics 7.5 ROM‘unu UX 6.0 arayüzüyle sundu.   UX 6.0 Arayüzlü Fulmics 7.5 ROM Özellikleri LG G6 SystemUI eklendi LG Backup Launcher eklendi […]

[UX 6.0 PATCH] LG G3 Fulmics Rom V7.5 Yükleme Rehberi
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG’nin 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefonu olan LG G3, 2016 yılında Android 6.0 Marshmallow güncellemesi olarak güncelleme politikasını kapattı. Geliştiriciler, akıllı telefon için ROM çalışmalarına başladı. Fulmics, LG G6’nın çıkmasıyla birlikte Fulmics 7.5 ROM‘unu UX 6.0 arayüzüyle sundu.

  UX 6.0 Arayüzlü Fulmics 7.5 ROM Özellikleri

 • LG G6 SystemUI eklendi
 • LG Backup Launcher eklendi
 • LG Hava Durumu eklendi
 • LG Rehber eklendi
 • LG Hesap eklendi
 • LG Çağrı eklendi
 • LG Hava Durumu temaları eklendi

  LG G3 Fulmics 7.5 İçin Gerekli İndirmeler

  LG G3 Fulmics 7.5 Kurulum Rehberi

 • İndirdiğiniz dosyaları telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
 • Telefonunuzun sürümüne uygun Root&TWRP işlemlerini uygulayın. (5.0 için RootTWRP ve 6.0 için Root&TWRP Rehberi)
 • Root&TWRP işlemlerinden sonra telefonunuzu TWRP Modu’nda başlatın.
 • Eğer isterseniz TWRP Backup sekmesinden telefonunuzun halihazırdaki sürümünün yedeğini alabilirsiniz. Bu işlem yapacağınız hatalı bir işlemde telefonunuzun eski sürümünü kurtarmanıza olanak sağlar.
 • Bu işlemden sonra TWRP’nin Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip temizleme işlemini yapın.
 • İşlem bittikten sonra Install kısmına girin ve sırasıyla ROM ve Framework dosyalarını flashlayın. (RAR dosyasını System klasörünün içine kopyalayın.)
 • Flashlama işlemlerinden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.
 • Telefon açılınca LG G6 Tema APK dosyasını yükleyin.

  UX 6.0 Fulmics 7.5 Ekran Görüntüleri

[UX 6.0 PATCH] LG G3 Fulmics Rom V7.5 Yükleme Rehberi
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/ux-6-0-patch-lg-g3-fulmics-7-5-rom-yukleme-rehberi-35607/feed/ 12 35607
LG G6 Cihaz Çöktü Hatası Nasıl Çözülür? https://www.lgdestek.net/lg-g6-cihaz-coktu-hatasi-nasil-cozulur-35582/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-cihaz-coktu-hatasi-nasil-cozulur-35582/#respond Tue, 20 Jun 2017 20:00:19 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35582 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG’nin yeni amiral gemisi LG G6, gerek tasarımları gerekse de teknik donanımlarıyla beraber sevilen akıllı telefon modellerinden biri olmayı başardı. Şimdilerde LG G6+ modeliyle gündemde olan serinin uzun süre kullanımlarıyla beraber bazı küçük hatalarının ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. LG G6 serisinde kullanıcıların yaşadığı sorunlardan birisi de LG G6 Cihaz Çöktü Hatası. Peki bu sorun […]

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası Nasıl Çözülür?
İbrahim Kızılırmak

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG’nin yeni amiral gemisi LG G6, gerek tasarımları gerekse de teknik donanımlarıyla beraber sevilen akıllı telefon modellerinden biri olmayı başardı. Şimdilerde LG G6+ modeliyle gündemde olan serinin uzun süre kullanımlarıyla beraber bazı küçük hatalarının ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. LG G6 serisinde kullanıcıların yaşadığı sorunlardan birisi de LG G6 Cihaz Çöktü Hatası. Peki bu sorun neden kaynaklanıyor? Nasıl anlaşılır? Çözüm Yolu Nedir? Bakalım.

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası Nasıl Anlaşılır?

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası, kullanıcıların akıllı telefonlarında aldıkları bir mesaj ile ortaya çıkıyor. Yeni seri akıllı telefonlarınızın kilit ekranını açtığınızda ya da tam tersi olarak ekranı kilitlediğinizde bu sorun ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Sorun yaşanan LG G6 telefonlarda ekranlarda “cihazınız bozuk veya düzgün çalışmayabilir” uyarısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu uyarıları gördüğünüzde LG G6 Cihaz Çöktü Hatası yaşıyorsunuz demektir.

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası Neden Kaynaklanıyor?

LG G6 Cihaz Çöktü Hatasının çözümü için öncelikle bu hatanın neden kaynaklandığını bilmeniz gerek. Sorunun nedeni LG G6 ile beraber gelen Android Nougat işletim sisteminin doğrulanmış ön yükleme özelliği.

Doğrulanmış ön yükleme özelliği cihazınızın işletim sisteminin hatalara karşı denetlenmesini sağlıyor. Bu sistemde, yüklediğiniz herhangi bir uygulamada yaşanacak olan uyumsuzluk sorunu ya da herhangi bir uygulamada yer alan sistemsel bir hatadan dolayı, doğrulama sorunu yaşandığı için cihaz çöktü hatası ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

LG G6 Cihaz Çöktü

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası Nasıl Çözülür?

LG G6 telefonunuzda böyle bir sorun ile karşılaşırsanız yapmanız gereken işlemler de oldukça basit. Hemen yapılabilecek işlemlerden bahsedelim.

 • İlk yapacağınız işlem cihazınızı açıp kapatmak. Android işletim sistemi yeniden başlatıldığında doğrulama sorunu çözülecektir.
 • Sorun devam ederse LG G6 güncellemelerini kontrol edin. Son güncellemelerin yüklenmesi sorunun çözülmesi açısından oldukça önemli. Öyle ki LG, bunun için bazı güncellemeler yayınladı.
 • Buna rağmen sorun çözülmemişse telefonda yüklü olan uygulamalarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer işletim sistemi serisine uygun olmamasına rağmen kullandığınız bir uygulama varsa, bu uygulamada soruna neden olabilir. Mutlaka tüm uygulamalarınızın da güncellemelerini yüklediğinizden emin olun.

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası Nasıl Çözülür?
İbrahim Kızılırmak

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-cihaz-coktu-hatasi-nasil-cozulur-35582/feed/ 0 35582
LG G6 Plus 27 Haziranda Tanıtılıyor. https://www.lgdestek.net/lg-g6-plus-27-haziranda-tanitiliyor-35550/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-plus-27-haziranda-tanitiliyor-35550/#respond Mon, 19 Jun 2017 15:47:16 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35550 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Akıllı telefon piyasasında önemli yeri olan LG’nin yeni amirali LG G6, MWC 2017 etkinliğinde tanıtılmıştı. Firmanın yeni amiral gemisi daha eskimeden yeni modeli ortaya çıktı. LG G6 Plus 27 Haziranda tanıtılıyor.   Yeni Renk Seçenekleriyle LG G6 Plus LG’nin yeni amiral gemisi LG G6, tanıtıldıktan sonra 4 günde 40.000 ünite satış yaparak rekor kırmıştı. Firmanın […]

LG G6 Plus 27 Haziranda Tanıtılıyor.
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Akıllı telefon piyasasında önemli yeri olan LG’nin yeni amirali LG G6, MWC 2017 etkinliğinde tanıtılmıştı. Firmanın yeni amiral gemisi daha eskimeden yeni modeli ortaya çıktı. LG G6 Plus 27 Haziranda tanıtılıyor.

  Yeni Renk Seçenekleriyle LG G6 Plus

LG’nin yeni amiral gemisi LG G6, tanıtıldıktan sonra 4 günde 40.000 ünite satış yaparak rekor kırmıştı. Firmanın yeni amiral gemisi modelinin üstünden 6 ay geçmeden başka bir modelinin tanıtılacağı ortaya çıktı.

Yeni model olması beklenen LG G6 Plus, kendini LG G6’dan ayıran birkaç özellikle geliyor. LG G6’da bulunan 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bileşenleri, LG G6 Plus modelinde 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı şeklinde olacak. Bu özelliklere ek olarak yeni modelde Hi-Fi Quad DAC teknolojisi de bulunacak.

  Fiyatı ve Renk Seçenekleri

Yeni modelin LG G6‘dan 100 $ daha pahalı olması bekleniyor ve LG G6’da tanıtılan renk seçeneklerinden farklı renk seçenekleri ile geliyor. Yeni iki renk seçeneği Optik Terra Mavisi ve Optik Terra Altın olarak geçiyor.

Yeni amiral gemisi modelin 27 Haziranda tanıtılması ve hızlıca satışa sunulması planlıyor. Ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda bilgi bulunmayan model, ilk olarak Kore‘de satışa çıkacak ve LG G6 modelinden 100 $ daha pahalı olacak.

Kutu içeriği zengin olması beklenen LG G6 Plus‘ın şarj aleti ve kabloyla birlikte B&O Play kulaklık ile geleceği düşünülüyor. LG V20 ile ilk kez gelen B&O Play kulaklığın fiyatı ise 799 TL olarak geçiyor.

LG G6 Plus 27 Haziranda Tanıtılıyor.
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-plus-27-haziranda-tanitiliyor-35550/feed/ 0 35550
Instagram “Arşivle” Özelliği Nasıl Kullanılır? https://www.lgdestek.net/instagram-fotograflari-nasil-arsivlenir-35539/ https://www.lgdestek.net/instagram-fotograflari-nasil-arsivlenir-35539/#comments Sun, 18 Jun 2017 15:24:24 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35539 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, güncellemeler ile birlikte hızla büyümeye devam ediyor. Hikaye özelliğinden sonra yepyeni bir özellik olan “arşivle” özelliği yeni güncelleme ile uygulamaya geçti.   Arşivle Nedir? Instagram‘da paylaşılan hikayeler 24 saat sonra kaybolmakta ve hiçbir şekilde geri getirilememektedir. Yeni güncelleme ile birlikte “arşiv” özelliği geldi ve artık hiçbir paylaşım kaybolmayacak. Kullanımı […]

Instagram “Arşivle” Özelliği Nasıl Kullanılır?
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, güncellemeler ile birlikte hızla büyümeye devam ediyor. Hikaye özelliğinden sonra yepyeni bir özellik olan “arşivle” özelliği yeni güncelleme ile uygulamaya geçti.

  Arşivle Nedir?

Instagram‘da paylaşılan hikayeler 24 saat sonra kaybolmakta ve hiçbir şekilde geri getirilememektedir. Yeni güncelleme ile birlikte “arşiv” özelliği geldi ve artık hiçbir paylaşım kaybolmayacak.

Kullanımı oldukça basit olan özelliğin konumu Instagram profili bölümünde bulunmaktadır. Sağ üst köşedeki 3 nokta ve kişi ekleme bölümünün yanında yer alan seçenek ile arşivlediğiniz fotoğrafları görebileceksiniz.

  Arşiv Nasıl Yapılır?

Herhangi bir paylaştığınız fotoğrafın içine girip  sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayın. Tıkladığınız bölümde seçenekler çıkacak ve karşınıza gelen “Arşivle” seçeneğine basın. İşlemi tamamladıktan sonra Instagram profilinde bulunan saat simgesine girin. Artık üzerinde işlem yaptığınız fotoğrafınız arşivlenmiştir.

Sadece sizin görebildiğiniz konuma gelen fotoğrafınızı herkese şekilde tekrar aktifleştirmek için “Arşivle” bölümünden fotoğrafın üstüne tıklayın ve açılan pencerede sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayın. Çıkan seçeneklerde “Profilde Göster” seçeneğine basarak herkese şekilde tekrar aktif etmiş olacaksınız.

Yeni özelliğine sahip yeni sürümün güncellemesini almadıysanız buraya tıklayarak APK‘sını indirip yeni sürümü telefonunuza yükleyerek yeni özelliğe kavuşabilirsiniz.

Instagram “Arşivle” Özelliği Nasıl Kullanılır?
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/instagram-fotograflari-nasil-arsivlenir-35539/feed/ 2 35539
“SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” Sorunu Nasıl Çözülür? https://www.lgdestek.net/sd-kart-beklenmedik-sekilde-cikarildi-sorunu-35530/ https://www.lgdestek.net/sd-kart-beklenmedik-sekilde-cikarildi-sorunu-35530/#respond Sat, 17 Jun 2017 20:42:57 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=35530 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Gün geçtikçe akıllı telefonlar gelişmekte ve bu gelişmeyle birlikte büyük depolama alanları küçük kartlara sığdırılabilmektedir. Akıllı telefonlarda kullanılan SD kart sorununun çözümünü sizler için anlattık.   SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı Sorunu Akıllı telefonunuzda kullandığınız SD kartın çıkardığı sorun ile ilgili birçok şikayet dile getiren kullanıcılar, sorunun çözümünü araştırıyor. Her SD kartta bulunan biçim şekli […]

“SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” Sorunu Nasıl Çözülür?
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Gün geçtikçe akıllı telefonlar gelişmekte ve bu gelişmeyle birlikte büyük depolama alanları küçük kartlara sığdırılabilmektedir. Akıllı telefonlarda kullanılan SD kart sorununun çözümünü sizler için anlattık.

  SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı Sorunu

Akıllı telefonunuzda kullandığınız SD kartın çıkardığı sorun ile ilgili birçok şikayet dile getiren kullanıcılar, sorunun çözümünü araştırıyor. Her SD kartta bulunan biçim şekli farklı olabiliyor ve bu durum uyumsuzluğa neden olabiliyor.

  NTFS ve FAT32

Satın aldığınız SD kartın orijinal olmasına özen göstermekle birlikte bilinen bir marka olmasını da ihmal etmeyin. Aldığınız SD kartı bilgisayarınızda işleme alıp biçimlendirme şeklini NTFS yerine FAT32 yapın. Böylelikle uyumsuzluk ortadan kalkar ve sorunsuzca SD kartı kullanbilirsiniz.

  SD Kart Yuva Arızası

Akıllı telefonlarda bulunan SD kart yuvaları bazen hassas olabiliyor. Taktığınız bölümün hasarlı olup olmadığını anlamak için taktığınız SD kartı başka bir telefonda deneyin ve çalışıp çalışmadığından emin olun. Bunun yanı sıra başka telefonda çalışan SD kartı kendi telefonunuza takın ve çalışıp çalışmayacağını test edin. Bu testler sonucunda yuvanın arızalı olup olmadığını anlarsınız.

Arızalı kart yuvasını onarmak için telefonunuz garanti kapsamında ise teknik servise, garanti kapsamında değilse anlaşmalı servisimiz Balaban Servis Elektronik aracılığı ile uygun fiyata yaptırabilirsiniz.

“SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” Sorunu Nasıl Çözülür?
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/sd-kart-beklenmedik-sekilde-cikarildi-sorunu-35530/feed/ 0 35530