LGDestek.NET https://www.lgdestek.net LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi Sat, 29 Apr 2017 21:42:55 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.4 https://www.lgdestek.net/wp-content/uploads/2017/03/cropped-favicon-32x32.png LGDestek.NET https://www.lgdestek.net 32 32 LG G6’nın Öne Çıkan Özellikleri https://www.lgdestek.net/lg-g6-one-cikan-ozellikleri-34269/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-one-cikan-ozellikleri-34269/#respond Sat, 29 Apr 2017 20:52:48 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34269 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG G6 en yeni teknoloji ile tasarlanmış öne çıkan özellikleri sayesinde size bir telefondan daha fazlasını sunuyor. Geçtiğimiz yılın amiral gemisi LG G5 ile kıyasladığımız zaman, LG G6 da kullanılan yeni teknolojiler sayesine çok fazla mesafe kaydettiğini söyleyebiliriz. LG G6’nın dikkat çekici özelliklerine baktığımız zaman teknolojiyi avucunuzun içinde taşıdığınız bir gerçek. LG G6’nın öne çıkan en iyi […]

LG G6’nın Öne Çıkan Özellikleri
Kerim Onaylar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG G6 en yeni teknoloji ile tasarlanmış öne çıkan özellikleri sayesinde size bir telefondan daha fazlasını sunuyor. Geçtiğimiz yılın amiral gemisi LG G5 ile kıyasladığımız zaman, LG G6 da kullanılan yeni teknolojiler sayesine çok fazla mesafe kaydettiğini söyleyebiliriz. LG G6’nın dikkat çekici özelliklerine baktığımız zaman teknolojiyi avucunuzun içinde taşıdığınız bir gerçek. LG G6’nın öne çıkan en iyi özelliklerine gelin birlikte bakalım.

  Daha İnce Bir Telefonda Daha Fazla Görün

 • 5.61” QHD FullVision Ekran

Şık bir telefonda şaşırtıcı derecede büyük FullVision ekran metin, gezinme için daha fazla alan sağlarken, oyun esnasında daha geniş bir görüntüleme alanı sunar. 18:9 en-boy oranı ve QHD Plus çözünürlüğü, daha sürükleyici bir izleme deneyimi için üstün görüntü kalitesi sunar.

LG G6 FullVision Ekran

  Daha Fazla Dahil Olun, Hiçbir Şeyi Kaçırmayın

 • Geniş Açılı Ön Kamera

Her türlü nesnede ön kamerada daha büyük görüntü elde edin. 82 Derece normal açı ve 100 Derece geniş açılı ön kamera.

Ön Kamera
 • Çift 13MP Arka Kamera

LG G6’daki çift 13MP arka kamerayla hayatın tüm nefes kesen anlarını yakalayın. 13MP 71 Derece normal açı ve 13MP 75 Derece geniş açılı ana kameralar.

Arka kamera

  Anı Yakala ve Paylaş

 • Kare Kamera Modu; Dört farklı kare kamera modundan birini kullanarak fotoğraflar ve videolarla daha eğlenceli vakit geçirin.
 • Snap Enstantane Çekim Shot; Son çekimi gözden geçirin, sonraki çekimin ön izlemesini görün.
 • Izgara Çekim; Fotoğraflar ve videolar için 2×2 ızgara görünümü oluşturun.
 • Kılavuz Çekim; Bir kılavuz ile fotoğrafları yeniden oluşturun.
 • Eşleştirme Çekim; İki fotoğrafı birleştirerek yaratıcı görüntü elde edin.

  Mobil Görüntüleme Deneyiminizi Değiştirin

 • Dolby Vision ve HDR10 Desteği

Dolby Vision, HDR10 ve QuadHD + FullVision ekranlı LG G6, gelişmiş kontrast ve renk ile etkileyici sinematik bir deneyim sunar. HDR oynatımından faydalanmak için video içeriği Dolby Vision veya HDR10’da oluşturulmalıdır.

LG G6 Dolby Vision HDR10

  Suya Ve Toza Dayanıklı

 • IP68 Su/Toza Dayanıklı

Üstün IP68 su ve toz direnci sayesinde LG G6’yı endişe etmeden her yere götürün. Kontrollü laboratuvar koşullarında yapılan testlere göre 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar su geçirmezlik.

  Ses Kaydında Yeni Seviye

 • Hi-Fi Kayıt (Video/Ses)

LG G6’nın iki yüksek AOP mikrofonu ve yüksek doğrulukta kayıt kabiliyeti ile daha dolgun, daha zengin ve yüksek kalitede bir ses elde edin.

LG G6 Hi-Fi Ses Kaydı

  Artık Endişelenmeyin ve Oyunun Tadını Çıkarın

 • Game Battery Saver ve Vulkan

LG G6, sizi Vulkan tarafından tamamen desteklenen oyun deneyiminde bir üst seviyeye davet ediyor. Oyun pil tasarrufu sayesinde pil gücü konusunda endişelenmemenizi sağlıyor. Ayrıca çözünürlük, çerçeve pil gibi her göstergeyi ihtiyaçlarınıza göre ayarlıyabilirsiniz.

LG G6 Vulkan
LG G6 Temel Özellikleri

LG G6’nın Öne Çıkan Özellikleri
Kerim Onaylar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-one-cikan-ozellikleri-34269/feed/ 0
LG G6 Mini Yakında Tanıtılabilir https://www.lgdestek.net/lg-g6-mini-yakinda-tanitilabilir-34258/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-mini-yakinda-tanitilabilir-34258/#respond Sat, 29 Apr 2017 16:01:50 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34258 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

26 Şubat 2017 Pazar günü Barselona‘da düzenlenen MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan LG G6, kısa sürede gündemde zirveye oturdu ve satış rekorları kırmayı başardı. Birçok ülkede satışa sunulan LG G6 ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. İddialara göre LG G6’nın kardeşi LG G6 Mini modeli piyasaya geliyor.   LG G6 Mini, LG G6 ile Aynı […]

LG G6 Mini Yakında Tanıtılabilir
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

26 Şubat 2017 Pazar günü Barselona‘da düzenlenen MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan LG G6, kısa sürede gündemde zirveye oturdu ve satış rekorları kırmayı başardı. Birçok ülkede satışa sunulan LG G6 ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. İddialara göre LG G6’nın kardeşi LG G6 Mini modeli piyasaya geliyor.

  LG G6 Mini, LG G6 ile Aynı Özelliklere Sahip Olabilir

Yeni çıkan iddialara göre yeni amiral gemisi LG G6‘nın küçük versiyonu LG G6 Mini modeli geliyor. LG G6 gibi 18:9 oranında ekrana sahip olması beklenen mini modelin ekran boyutunun 5.4 inç olması bekleniyor. LG G5 modelinden sonra mini versiyon olarak LG G5 SE modelini duyuran LG firması, aynı politikayı LG G6‘da da izlemeyi hedefliyor. Donanımda Qualcomm Snapdragon 821 işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile gelmesi beklenen LG G6 Mini modelinde kesinlik kazanmayan bu özelliklerin LG G5 & LG G5 SE ikilisinde de yapıldığı gibi düşük fiyatlı olarak satışa sunma açısından düşük tutabilir.

LG G5 SE modelini Türkiye pazarına da süren Koreli firmanın LG G6 Mini modelini Türkiye sürmesi bekleniyor. Bu konuyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmasa da geçmişten kalan deneyimler, yeni modelin Türkiye pazarında da yer alacağını gösteriyor. İlginç bir iddia ise yeni modelin Amerika Birleşik Devletleri piyasasında olmayacağını belirtiyor.

Yeni mini amiral gemisi, özellikleri ve fiyatıyla tatmin edebilecek mi? LG G6‘nın satış politikasını etkileyecek mi?

LG G6 Mini Yakında Tanıtılabilir
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-mini-yakinda-tanitilabilir-34258/feed/ 0
LG G6’ya Özel Ücretsiz Koruma Paketi https://www.lgdestek.net/lg-g6-ozel-ucretsiz-koruma-paketi-34251/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-ozel-ucretsiz-koruma-paketi-34251/#respond Sat, 29 Apr 2017 06:43:02 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34251 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Ülkemizde LG G6 akıllı telefonuna sahip olan kullanıcılara ücretsiz hediyeler verilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün sizlere LG G6 için 200$ Oyun koleksiyonuna nasıl sahip olacağınızı anlatmıştık. Bugün bir diğer kampanya olan LG G6 Koruma Paketine nasıl ücretsiz sahip olacaksınız detaylı olarak anlatacağız. LG G6 Koruma Paketi Hediye Kampanyası LG G6 ile kullanıcılara ücretsiz koruma paketi […]

LG G6’ya Özel Ücretsiz Koruma Paketi
Kerim Onaylar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Ülkemizde LG G6 akıllı telefonuna sahip olan kullanıcılara ücretsiz hediyeler verilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün sizlere LG G6 için 200$ Oyun koleksiyonuna nasıl sahip olacağınızı anlatmıştık. Bugün bir diğer kampanya olan LG G6 Koruma Paketine nasıl ücretsiz sahip olacaksınız detaylı olarak anlatacağız.

LG G6 Koruma Paketi Hediye Kampanyası

LG G6 ile kullanıcılara ücretsiz koruma paketi hediye ediliyor. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların olmazsa olmaz ihtiyaçları kırılmaz cam ve koruyucu kılıflar. Aynı zamanda orijinal kırılmaz ekran koruyucu bulmak çok sıkıntı. Orijinal olmayan ürünler çok ucuz olurken, orijinal olan koruyucular çok pahallı. LG bu konuda güzel bir iş çıkarmış ve kullanıcıların en çok ihtiyacı olan Kırılmaz Ekran Koruyucu, Kırılmaz Arka Cam Koruyucu ve Şeffaf kılıf hazırlamış.

Koruyucu Paketi sınırlı sayıda ve sınırlı bir sürede kullanıcılara ücretsiz olarak veriliyor. Koruma Paketi kampanyası 21.04.2017 tarihinde başlıyor ve 31.05.2017 tarihinde son buluyor. Bu süre içinde LG G6 kullanıcıları sınırlı sayıda üretilen ücretsiz koruma paketine sahip olabiliyor.

LG G6 Koruma Paketi Nasıl Alınır?

Daha önce yayımladığımız LG G6 Oyun Koleksiyonu yazısında ücretsiz 200$ hediye uygulama içi satın alma ögelerine sahip olduysanız aynı şekilde koruma paketine de LG Smart Word üzerinden sahip olabilirsiniz.

 1. LG G6 akıllı telefonunuzun İnternet tarayıcısından lgword.com adresine giriniz. Ülke ve bölge seçtik’den sonra sırası ile uygulamayı indirme ekranına ulaşacaksınız.
 2. LG G6 Telefonunuza LG SmartWord uygulamasını indirin ve kurun.
 3. Telefonunuza kurduğunuz LG SmartWord uygulamasını açın. Uygulama ana sayfasında Koruma Paketi bandına tıklayın.
 4. Açılan ekranda Koruma Paketi İçin Hemen Kayıt Ol butonuna tıklayın.
 5. Kayıt Ol butonuna tıkladığınızda Katılım Formu sayfası açılacak. Buradan gerekli bilgileri doldurup gönderin.

Katılım forumunu gönderdik’den sonra ücretsiz koruma paketiniz adresinize kargo ile gönderilecektir.

LG G6’ya Özel Ücretsiz Koruma Paketi
Kerim Onaylar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-ozel-ucretsiz-koruma-paketi-34251/feed/ 0
LG G6 Oyun Koleksiyonu Nasıl Kurulur? https://www.lgdestek.net/lg-g6-oyun-koleksiyonu-nasil-kurulur-34209/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-oyun-koleksiyonu-nasil-kurulur-34209/#respond Thu, 27 Apr 2017 18:55:47 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34209 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG G6 akıllı telefonuna sahip olan kullanıcılara, ücretsiz olarak 200$ değerinde oyun ögeleri hediye ediliyor. LG G6 Oyun Koleksiyonunda bulunan 6 farklı popüler oyun için, uygulama içi satın alma ile elmas, para ve değerli taşlar alınıyor. 18.9 Ekran boyutu ile fark yaratan akıllı telefon için popüler oyunlar telefonun ekranına uygun şekilde hazırlandı. LG G6 Oyun Koleksiyonu […]

LG G6 Oyun Koleksiyonu Nasıl Kurulur?
Kerim Onaylar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG G6 akıllı telefonuna sahip olan kullanıcılara, ücretsiz olarak 200$ değerinde oyun ögeleri hediye ediliyor. LG G6 Oyun Koleksiyonunda bulunan 6 farklı popüler oyun için, uygulama içi satın alma ile elmas, para ve değerli taşlar alınıyor. 18.9 Ekran boyutu ile fark yaratan akıllı telefon için popüler oyunlar telefonun ekranına uygun şekilde hazırlandı.

LG G6 Oyun Koleksiyonu

LG G6 Oyun Koleksiyonunda 6 farklı oyun ve 200$ değerinde uygulama içi satın alım bulunuyor. Temle Run2, Spider-Man Unlimited, Crossy Road, Cookie Jam, SimCity Buildlt ve Genies & Gems oyunlarında kullanabileceğiniz toplam 200$ ödül.

Koleksiyondaki Oyunlar;

Temple Run 2: Vault Of Coins, 179,99 TL değerinde Madalyonlar kasasını uygulama için satın alımını yapabiliyorsunuz.Spider-Man Unkimited; Paket 1, 104,99 TL değerinde uygulama içi satın alım yapabilirsiniz.

Crossy Road: deluxe figurine bundle 97,99 TL Değerinde Lüks figür paketini satın alabiliyorsunuz. 

Cookie Jam; Cookie Jam oyununda 119,99 TL değerinde 1175 Coins ögesini ücretsiz satın alabiliyorsunuz.

SimCity Buildlt; Popüler Simity Buildlt oyununda 69,99 TL değerinde Yığınla Sim Para 20 ögesine ücresiz sahip oluyorsunuz.

Genies & Gems; LG G6’ya özel 124,99 TL değerinde Boosters Bundle ögesine ücretsiz sahip oluyorsunuz.

LG G6 Oyun Koleksiyonu Hediyeleri Nasıl Alınır?

LG G6’ya özel oyun ögelerini ücretsiz olarak telefonunuza almak için aşağıdaki işlemleri srası ile gerçekleştirin.

 1. LG G6 akıllı telefonunuzun İnternet tarayıcısından lgword.com adresine giriniz. Ülke ve bölge seçtik’den sonra sırası ile uygulamayı indirme ekranına ulaşacaksınız.
 2. LG G6 Telefonunuza LG SmartWord uygulamasını indirin ve açın.
 3. Telefonunuza indirdiğiniz LG SmartWord uygulamasını açın ve ekranda LG G6 Oyun Koleksiyonu bandına tıklayın.
 4. Açılan ekranda istediğiniz oyunun uygulama içi satın alma ögesini kazanmak için Uygulamayı İndir butonuna basın.
 5. Uygulama Play Store ile bağlantı kurmak için sizden izin isteyecektir. İzinleri onaylayıp devam ediniz.
 6. Daha sonra uygulama sizi Play Store yönlendirecek ve uygulama satın alma penceresi görünecek. Öğe Ekle butonuna tıkladığınızda hediyeler Google Play hesabınıza tanımlanacaktır.

LG G6 Oyun Koleksiyonu Nasıl Kurulur?
Kerim Onaylar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-oyun-koleksiyonu-nasil-kurulur-34209/feed/ 0
Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür? https://www.lgdestek.net/facebook-buyuk-yazi-sorunu-nasil-cozulur-34213/ https://www.lgdestek.net/facebook-buyuk-yazi-sorunu-nasil-cozulur-34213/#respond Thu, 27 Apr 2017 14:22:09 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34213 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Facebook büyük yazı sorunu nasıl çözülür! Facebook’ta gezindiğinizde bazı durum yazılarının diğerlerinden daha büyük bir fontta olduğunu fark etmişsinizdir. Facebook daha kısa durum yazılarının daha büyük ve kalın bir yazı tipi olarak gösteren bir güncelleme yayınladı. Facebook’ un yayınladığı bu güncelleme ile kısa yazılmış yazıların daha büyük font ve daha kalın bir yazı olarak göstererek […]

Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?
murat karabag

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Facebook büyük yazı sorunu nasıl çözülür! Facebook’ta gezindiğinizde bazı durum yazılarının diğerlerinden daha büyük bir fontta olduğunu fark etmişsinizdir. Facebook daha kısa durum yazılarının daha büyük ve kalın bir yazı tipi olarak gösteren bir güncelleme yayınladı.

Facebook’ un yayınladığı bu güncelleme ile kısa yazılmış yazıların daha büyük font ve daha kalın bir yazı olarak göstererek daha uzun yazılar arasında kaybolmasını önlemek istediğini düşünüyoruz. Bazı kullanıcılar bundan rahatsızlık duymaya ve bunun bir hata olduğunu düşünmeye başladı. Bazı yazıların diğerlerinden daha kalın ve daha büyük fontta yazmasının sebebi yazı uzunluğunun 35 – 80 karakter arasında olmasından kaynaklanıyor.

Bütün yazılar daha büyük fonta dönüştü

Facebook ‘un son yayınladığı güncelleme ile bütün yazılar artık daha büyük fontta görüntülenmeye başladı. Bunun çözümünü ise sizin için araştırıp bulmaya çalıştık. Büyük yazıların düzeltilmesi için telefonunuzun yazı fontunu küçültmeniz gerekiyor. Bu işlemi akıllı telefonlarınızın Ayarlar > Ekran > Yazı Tipi Boyutu yolunu izleyerek normalde orta yazan ayarı küçük veya çok küçük seçeneğine getirerek bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz. Ayarların yapıldıktan sonra facebook görünümü aşağıdaki gibidir.

Orta yazı fontu
Facebook kısa yazı fontu

Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?
murat karabag

]]>
https://www.lgdestek.net/facebook-buyuk-yazi-sorunu-nasil-cozulur-34213/feed/ 0
LG G6’da Uygulamalar Menüsü Nasıl Aktif Edilir? https://www.lgdestek.net/lg-g6-uygulamalar-menusu-nasil-aktif-edilir-34196/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-uygulamalar-menusu-nasil-aktif-edilir-34196/#respond Tue, 25 Apr 2017 19:22:16 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34196 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

26 Şubat 2017 tarihinde Barselona’da yapılan MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan LG G6, özellikle sunduğu ekran oranıyla ses getirmişti. Ana ekran kullanımında sadelik sunan yeni amiral gemisi LG G6‘da uygulamalar menüsü pasif olarak geliyor. Sizler için hazırladığımız bu makalede LG G6‘da uygulamalar menüsünün nasıl aktif edileceğini anlattık.   LG G5 ve LG V20 Modelleri İçin de Geçerli […]

LG G6’da Uygulamalar Menüsü Nasıl Aktif Edilir?
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

26 Şubat 2017 tarihinde Barselona’da yapılan MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan LG G6, özellikle sunduğu ekran oranıyla ses getirmişti. Ana ekran kullanımında sadelik sunan yeni amiral gemisi LG G6‘da uygulamalar menüsü pasif olarak geliyor. Sizler için hazırladığımız bu makalede LG G6‘da uygulamalar menüsünün nasıl aktif edileceğini anlattık.

  LG G5 ve LG V20 Modelleri İçin de Geçerli

LG G6, LG G5 ve LG V20 dahil olmak üzere birçok akıllı telefon, uygulamalar menüsü seçeneği kaldırılmış bir şekilde gelir. Yazılımsal destek ile sağlanan uygulamalar menüsü seçeneğini aktifleştirmek ise çoğu akıllı telefon için geçerli durumdadır.

Aktifleştirmek için;

 • Akıllı telefonunuzun ana ekranında herhangi bir boş yere basılı tutun.
 • Açılan pencerenin altındaki çıkan seçeneklerden “Ana Ekran Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 • Girdiğiniz ayarlar bölümünde en başta bulunan “Ana Ekran Seç” kısmına tıklayın.
 • Yeni açılan bölümde 3 seçenek arasında “Uygulamalar Menüsü” ikonuna sahip seçeneği seçip uygulayın.

   

Bu işlemler sonunda akıllı telefonunuzda uygulamalar menüsü aktif olacaktır. Bu işlemlere ek olarak ana ekranın boş kısmına basılı tutuğunuzda açılan yeni pencerenin altındaki seçeneklerden yararlanarak telefonunuza widgetlar ekleyebilir, uygulama kısayollarını ana ekrana atayabilir veya duvar kağıdı değişikliği yapabilirsiniz.

LG G6’da Uygulamalar Menüsü Nasıl Aktif Edilir?
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-uygulamalar-menusu-nasil-aktif-edilir-34196/feed/ 0
LG G6 Test Grubuna Katılacaklar Açıklandı https://www.lgdestek.net/lg-g6-test-grubuna-katilacaklar-aciklandi-34180/ https://www.lgdestek.net/lg-g6-test-grubuna-katilacaklar-aciklandi-34180/#comments Tue, 25 Apr 2017 15:31:33 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34180 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG Türkiye, G6 modelinin tanıtımı için geçtiğimiz haftalarda bir yarışma başlatmıştı. LG G6 Test Grubuna katılım yaklaşık iki hafta boyunca devam etti. Geçtiğimiz cuma günü test grubu yarışmasına katılım son buldu ve bugün LG G6’yı test edecek 25 kişi açıklandı. ”Neden LG G6 Test Grubuna Katılmak İstiyorsunuz?” Sorusuna cevap veren kullanıcılar arasında en iyi cevabı […]

LG G6 Test Grubuna Katılacaklar Açıklandı
Kerim Onaylar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG Türkiye, G6 modelinin tanıtımı için geçtiğimiz haftalarda bir yarışma başlatmıştı. LG G6 Test Grubuna katılım yaklaşık iki hafta boyunca devam etti. Geçtiğimiz cuma günü test grubu yarışmasına katılım son buldu ve bugün LG G6’yı test edecek 25 kişi açıklandı. ”Neden LG G6 Test Grubuna Katılmak İstiyorsunuz?” Sorusuna cevap veren kullanıcılar arasında en iyi cevabı veren kişiler grubuna katılmaya hak kazandı.

LG G6 Test Grubu Sonuçları

LG G6 test gurubuna katılmak için başvuru yapıp forum gönderen kullanıcılar arasında yapılan seçimler ile 25 kişi test grubuna katılmaya hak kazandı. LG G6 test grubuna katılan yarışmacılar ayrıca ücretsiz olarak bir LG G6 akıllı telefonu kazandı.

Test Grubu Üyeleri Neler Yapacak; LG G6 Test grubuna katılan yarışmacılardan aşağıdaki görevleri yapmalar istenecek.

 • İkili kamera ile yaratıcı fotoğraflar.
 • Genel kadrajlı yaratıcı fotoğraflar.
 • Genel video çekimi.
 • LG G6 hakkında ayrıntılı yorumlar.

LG G6 Kazanan Kullanıcılar

 • İSMAİL ASLAN
 • AHMET DENİZ
 • ALİ PİYADE
 • KEMAL ATEŞ
 • BURAK AKÇA
 • SERKAN YILDIRIM
 • KEMAL BAŞ
 • KAMİL ŞEN
 • ARDA TUĞYAN MERCAN
 • KÜRŞAT SEFA TEKİN
 • MUHAMMED KURT
 • İZZET TUTAL
 • TALHA DEMİR
 • KADİR BOZGÜL
 • LÜTFİ GENÇ
 • MUTLU İNÇ
 • MUSTAFA AKGÜN
 • HAKAN SOLAK
 • ABDURRAHMAN KURT
 • MURAT ÇETİN
 • YUNUS KOYUN
 • SELDA GÖK
 • AKIN AYBAY
 • ALI SARI
 • DENİZ BAHAR

  Yedek Liste

 • MUSTAFA ÖZDEMİR
 • EMEL AYDIN
 • KAZIM İPEK
 • ALİ YAVUZ
 • Ercan Varlığı
 • OZAN ​​PAŞAYİĞİT
 • İBRAHİM SOYDAN
 • SAMET DUMAN
 • KELAMİ COŞAN

LG G6 Test Grubuna Katılacaklar Açıklandı
Kerim Onaylar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-g6-test-grubuna-katilacaklar-aciklandi-34180/feed/ 5
LG X Power 2, Haziran Ayında Satışa Sunuluyor! https://www.lgdestek.net/lg-x-power-2-haziran-ayinda-satisa-sunuluyor-34183/ https://www.lgdestek.net/lg-x-power-2-haziran-ayinda-satisa-sunuluyor-34183/#respond Mon, 24 Apr 2017 17:34:32 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34183 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG‘nin giriş segment serisinden olan X Power serisinin yeni üyesi LG X Power 2 geliyor. MWC 2017 etkinliğinden önce duyurulan yeni model, Haziran ayında teknoloji perakende mağazalarında ve operatör raflarında yerini alacak.   LG X Power 2, 4500 mAh ile Geliyor LG’nin giriş segment akıllı telefonu olan LG X Power 2, adından da anlaşılacağı gibi […]

LG X Power 2, Haziran Ayında Satışa Sunuluyor!
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

LG‘nin giriş segment serisinden olan X Power serisinin yeni üyesi LG X Power 2 geliyor. MWC 2017 etkinliğinden önce duyurulan yeni model, Haziran ayında teknoloji perakende mağazalarında ve operatör raflarında yerini alacak.

  LG X Power 2, 4500 mAh ile Geliyor

LG’nin giriş segment akıllı telefonu olan LG X Power 2, adından da anlaşılacağı gibi yüksek kapasiteli batarya ile geliyor. Çıkarılabilir yapıya sahip olan bu batarya tam 4500 mAh batarya kapasitesine sahip ve 2 güne kadar kullanım vaad ediyor. 5.5 inçlik 1280 x 720p (HD) çözünürlüklü ekran ile gelen akıllı telefonda yonga seti olarak MediaTek MT6750 işlemcisi bulunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunan telefonun hafızası, SD kart yardımı ile 256 GB‘a kadar arttırılabiliyor.

Kameralar tarafında arka kamerada 13 MP çözünürlüklü kamera bulunduran Power 2, ön kamerada 5 MP çözünürlüklü kameraya yer vermektedir. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelen modelde hızlı şarj desteği de bulunuyor. Yaklaşık 2 saatte tam şarj olma vaad eden telefonun %50 şarj seviyesine yaklaşık 60 dakikada ulaştığı söyleniyor. Kesintisiz video izlemede 15 saat, internette sörf yapma ile 18 saate ulaştığı iddialar arasına giriyor. Satış fiyatı 265 $ olarak belirlenen modelin ülkemizdeki fiyatının yaklaşık 1200 TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Aşağıdaki videodan LG’nin resmi YouTube kanalı aracılığıyla LG X Power 2’nin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Telefonla ilgili görüşlerinizi yorum kısmından iletmeyi unutmayın.

LG X Power 2, Haziran Ayında Satışa Sunuluyor!
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/lg-x-power-2-haziran-ayinda-satisa-sunuluyor-34183/feed/ 0
Telefon Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir? https://www.lgdestek.net/telefon-hafiza-kartina-nasil-otomatik-yedeklenir-34170/ https://www.lgdestek.net/telefon-hafiza-kartina-nasil-otomatik-yedeklenir-34170/#respond Sun, 23 Apr 2017 18:38:49 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34170 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Günümüzde neredeyse tüm verilerimizi telefonda taşıyoruz. Fotoğraflarımız, rehberimiz, galeri ve uygulamalarımızı mutlaka yedekleme yapmalıyız. Telefondaki verileri yedeklemediğimiz zaman kişisel verilerimizin kaybolma riski çok yüksektir. Bu yazımızda sizlere Telefondaki Verileri Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir? detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız.   LG Backup İle Telefonu Hafıza Kartına Yedekleme LG Akıllı telefonlarda bulunan LG Backup uygulaması ile telefondaki […]

Telefon Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir?
Kerim Onaylar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Günümüzde neredeyse tüm verilerimizi telefonda taşıyoruz. Fotoğraflarımız, rehberimiz, galeri ve uygulamalarımızı mutlaka yedekleme yapmalıyız. Telefondaki verileri yedeklemediğimiz zaman kişisel verilerimizin kaybolma riski çok yüksektir. Bu yazımızda sizlere Telefondaki Verileri Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir? detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız.

  LG Backup İle Telefonu Hafıza Kartına Yedekleme

LG Akıllı telefonlarda bulunan LG Backup uygulaması ile telefondaki tüm dosyaları, verileri ve fotoğrafları kolayca hafıza kartına yedekleyebilir ve hafıza kartından yedeklerinizi telefona geri yükleyebilirsiniz. İşleme başlamadan önce telefonunuzda bir hafıza kartı olması gerekiyor. Çünkü bu anlatımda sizlere telefondaki verileri hafıza kartına nasıl yedeklersiniz onu anlatacağız.

  LG Backup Yedek Alma

 • Ayarlar – Genel – Yedekle & Sıfırla – LG Backup. Menüsüne giriş yapıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor. Biz telefondaki verilerimizi hafıza kartına yedek alacağımız için ”Kaydet & Eski haline getir” seçeneğini seçiyoruz.
  LG Backup Yedek ile Hafıza Kartına Yedek alma.

  Kaydet & Eski haline getir” seçeneğini seçtiğimizde karşımıza aşağıdaki ekran gelecek. Cihazdaki verileri Hafıza Kartına kaydedeceğimiz için, Verileri Yedekle seçeneğini seçip devam edeceğiz. Bu esnada unutmamanız gereken bir şey var. Telefonunuzun şarjı %30’un üzerinde olması gerekiyor. Benim tavsiyem %50 üzerinde bir şarj ile yedekleme işlemine başlatın. Yedeklenecek dosyaların boyutlarına göre yedekleme işlemi daha uzun sürebilir.

  Verilerimi Hafıza Kartına Yedekle.

  Verileri Yedekle dediğimizde yedeklenecek verileri seçmemiz için bir ekran açılacak. Bu ekranı aşağıda görebilirsiniz. Açılan ekranda yedeklemek istediğiniz yerleri işaretleyerek yedekleme işlemine başlatabilirsiniz.

  Hafıza Kartına Yedekleme

    Telefondaki Verileri Hafıza Kartına Otomatik Yedekleme

Aynı zamanda telefondaki dosyalarımızı veya verilerimizi hafıza kartına otomatik olarak haftalık aylık veya belirlediğiniz bir zamanda otomatik olarak yedekleme yapabilirsiniz.

Hafıza kartına otomatik yedekleme.
 • Yukarıda anlattığımız gibi telefonumuzdan LG Backup uygulamasına giriyoruz.
 • Verilerimi Yedekle menüsüne girdiğimizde otomatik yedekle açık değilse üstte bulunan 3 nokta veya telefon modelinizde değişiklik gösterebilir, Otomatik yedekle menüsüne tıklıyoruz.
 • Yedekleme menüsüne Ajanda menüsü geliyor.
 • Ajanda menüsünün altında bulunan yedekleme zamanını seçiyoruz. Ben Her hafta olarak seçtim. Sizde uygun bir tarih seçebilirsiniz.
 • Otomatik yedeklemeyi açtığınızda her hafta yedek alırken bir önceki yedeği sileceğini unutmayın.
 • Ekranda bulunan Başlat düğmesine basıp otomatik yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

Telefon Hafıza Kartına Nasıl Otomatik Yedeklenir?
Kerim Onaylar

]]>
https://www.lgdestek.net/telefon-hafiza-kartina-nasil-otomatik-yedeklenir-34170/feed/ 0
Ekran Kilidi Şifresini Unuttum? (çözüm) https://www.lgdestek.net/ekran-kilidi-sifresini-unuttum-cozum-34163/ https://www.lgdestek.net/ekran-kilidi-sifresini-unuttum-cozum-34163/#respond Sun, 23 Apr 2017 13:15:56 +0000 https://www.lgdestek.net/?p=34163 LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Ekran tuş kilidi şifresini unuttuğunuzda yapmanız gereken bir kaç çözüm var. Hayatımıza giren akıllı telefonlarda güvenliği sağlamak için ekran kilidi kullanırız. Çoğu kullanıcı genellikle Desen kilidi  veya PIN, Şifre kilitleri ile güvenliği sağlar. Parmak izi okuyucu ayarlamada yapılan en çok ekran kilit seçeneği ise desen kilidi olmaktadır. Ekran kilit seçenekleri, telefondaki özel şeyleri korumaya yararken […]

Ekran Kilidi Şifresini Unuttum? (çözüm)
Ahmet Dizdar

]]>
LGDestek.NET
LGDestek.NET - LG Türkiye Kullanıcıları Destek Sitesi

Ekran tuş kilidi şifresini unuttuğunuzda yapmanız gereken bir kaç çözüm var. Hayatımıza giren akıllı telefonlarda güvenliği sağlamak için ekran kilidi kullanırız. Çoğu kullanıcı genellikle Desen kilidi  veya PIN, Şifre kilitleri ile güvenliği sağlar. Parmak izi okuyucu ayarlamada yapılan en çok ekran kilit seçeneği ise desen kilidi olmaktadır. Ekran kilit seçenekleri, telefondaki özel şeyleri korumaya yararken bazen unutabiliyor ve telefonumuzu açamıyoruz. Ekran kilidi şifresini unutanlar için çözümlerimizi sıraladık.

1-Gmail Hesabı ile Aktifleştirme

Akıllı telefonlarımızı ilk aldığımızda kurulum aşamasında telefon, bizden gmail hesabı ister ve hesabımız varsa gireriz. Bu hesabı girdikten sonra ekran kilidi şifremizi belirler ve kurulumu tamamlarız. Unuttuğumuz şifre için 5 kez deneme hakkı veren akıllı telefonlarda 5.denemeden sonra seçenek çıkar veya soru gelir. Karşımıza çıkan uyarıda gmail ile telefonu aktifleştirme yazar. Gmail hesabımızı doğru bir şekilde girdiğimizde telefonumuz açılır ve açılan pencerede yeni ekran kilidi şifremizi belirleriz.

Unutulan Ekran Kilitini Kırmak

2- Hard Reset Atmak

Akıllı telefonlarda bulunan bu kombinasyon ile hantallaşan, uygulamalar arasında uyumsuzluk oluşan telefonlara hard reset attığımızda tüm veriler silinir ve telefon eskisi gibi hızlı ve uyumlu olur. Ekran kilidi şifremizi unuttuğumuzda Gmail hesabı ile aktifleştirmek için sorulan soruyu yanıtlayamayan kullanıcıların tek çözümü akıllı telefonuna hard reset atmak olacaktır. Çoğu akıllı telefonda hard reset işlemi şu şekildedir;

 • Telefonu kapat.
 • Ses kısma tuşu + power tuşuna basılı tut.
 • Logo gelince tuşları bırak ve hızlıca tekrar aynı tuşlara basılı tut.
 • Ses tuşları ile aşağı/yukarı hareket yap ve power tuşu ile onayla.

Bu işlemleri yaptıktan sonra akıllı telefonumuz ilk aldığımız hale döner ve tüm veriler silinir. Verilerinizi kurtarmanız, akıllı telefonunuz kilitli olduğu sürece mümkün değildir.

Siz değerli üyelerimizin çözümleri de varsa bizlere yorum kısmından yazarak ulaştırabilirsiniz.

Ekran Kilidi Şifresini Unuttum? (çözüm)
Ahmet Dizdar

]]>
https://www.lgdestek.net/ekran-kilidi-sifresini-unuttum-cozum-34163/feed/ 0