Ghost Screen Fix Uygulaması Yayımlandı

35
19266
Ghost Screen Fix Uygulaması
The app was not found in the store. 🙁

Akıllı telefonların baş belası haline gelen Ghost Screen (uygulama izlerinin ekranda kalması) sorunu için bir uygulama geliştirdik. Daha önce LGDestek uygulaması içinde yer alan Ghost Screen Fix özelliğini uygulama içerisinden kaldırdık. LG, Samsung ve Xiaomi gibi akıllı telefon modellerinde sıkça karşılaşılan hayalet ekran sorunu bu uygulama sayesinde ortadan kalkıyor.

  Uygulama İzlerinin Ekranda Kalma Sorunu

Son bir kaç yıldır gelişen teknoloji ile kullanılan ekran panellerinin daha gerçekçi görüntü sunması için AMOLED, IPS ve OLED ekran kullanılıyor. Telefonda görüntüler daha keskin ve gerçeğe daha yakın görünüyor. Aşırı ısınan telefonlar aynı zamanda LCD paneli de ısıtıyor ve bir önceki ekranın görüntüsü bir süre telefonun ekranında kalıyor.

Üretici firmalar ilk zamanlar bu sorunu yaşayan modelleri garanti kapsamında tamir ederken, günümüzde üreticiler bu sorunu garanti kapsamına almıyor. Kullanıcı forumlarını araştırdığınızda göreceksiniz ki Samsung, Motorola, LG ve Xiaomi gibi günümüzün en çok telefon satan firmaları bu sorun ile karşı karşıya kalıyor.

Firmalar garanti kapsamında ekranı ücretsiz olarak değiştirse de bir süre sonra yeni ekranda da aynı sorun ortaya çıkmaya başlıyor. Genellikle uygulama izlerinin arka planda kalması, telefonun çok fazla ısınması ile orantılı. Bazı kullanıcılarda Ghost Screen görünürken bazılarında bu sorun ortaya çıkmıyor.

  LG Exposure, LG'nin Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Ghost Screen bir kere oluştuktan sonra artık o sorun ile yaşamak durumunda kalıyoruz. Telefon soğuduktan sonra izler gidiyor ama tekrar ısınan telefonda aynı sorun görülmeye başlıyor.

  Ghost Screen Fix App

LCD Panel kullanan cihazların bu hatasına yazılımsal bir çözüm sunuyoruz. Uygulamamız ekranın önünde bir ışık filtresi oluşturarak kalan simgelerin yok olmasını sağlıyor. Bu işlemi yapmak çok basit hemen uygulamamızı indirin içerisinde yüklü gelen Ghost Screen Fix profilini seçerek aktifleştirin. Cihazınızın ekranı normal ısı değerlerine geldikten sonra uygulama aktif olduğu sürece Ghost Screen oluşmayacaktır. Bazı cihazlarda bizim sunduğumuz ayarlar uymamasına karşılık sizlere özelleştirebilir ayarlarda sunuyoruz. Özelleştirdiğiniz profili kaydedip onu kullanmayı da bu şekilde sağlayabilirsiniz.

  Uygulamanın özellikleri:

 • – Ghost Screen profili
 • – Uygulamanın çalışma saatlerini ayarlama
 • – Güvenli uygulamalarda kendiliğinden durdur.
 • – İyileştirmelerle uygulamamızı güncellemeye devam edeceğiz.

  Ghost Screen Fix Uygulama Ayarları

Bize Ulaşın

The app was not found in the store. 🙁

35 YORUMLAR

 1. Yaklaşık 1 1.5 sene önce uygulamayı satın aldım telefonu sıfırlayıp tekrar yüklediğim de uygulamayı tekrar satın almam istendi (aldığım gmail hesabım play stor da) yardımcı olabilir misiniz.

 2. android 8 oreo dan sonra uygulama otomatik açılıp başlamaz oldu?Telefonu her açıp kapattığımda açmak zorunda kalıyorum yeni güncelleme gelecek mi?teşekkürler…

  • Evet, geçer. Programımızda %0-%100 arası etkinlik bulunmaktadır. Dilediğiniz ayarda kullanabilir ve size uygun ayar profilini bulabilirsiniz.

 3. Daha 10 gün önce teşhir lg g6 aldım ve şu anda bi oyun oyun oynuyodum oyundan çıktıktan sonra çok az bi ekranda oyundaki simgenin kaldıgını farkettim cihaz 2 yıl distiribütör garantili acaba bu sorunu nasıl çözebilirim bana bi yol gösterirseniz sevinirim

  • Bu sorun eğer telefon soğuduktan sonra geçiyorsa geçici sınıfına alınıyor ve servis bir müdahalede bulunmuyor. Bu geçici ghost screen probleminden kurtulmak için bu makalemizde yer alan uygulamamızı kullanarak faydalanabilirsiniz.

   • Geri geçiyo fakat geçmesi biraz zaman alıyor ve play storde deki ghost screen fix uygulamasını indirdim ve herhangi bir faydası olmadı

   • Aktif edip %0-%100 arası kullanım yapabilir ve en iyi ayarı telefonunuz için bulabilirsiniz

  • %50 yok eder. Şöyle ki eğer telefonunuzun ekranında ısınma sonrası izler kaldıysa ve telefon soğuduktan sonra izler kaybolmuyorsa bu telefonun ekranı garanti dahilinde ücretsiz değiştirilir. Aynı durum gerçekleşip telefon soğuduktan sonra geçiyorsa bu telefonun ekranına müdahale edilmez. Yayımladığımız uygulamayla bu sorunu çözebilirsiniz.

  • Uygulamanın yeni sürümü yakında Google Play Store üzerinde yerini alacak. Uygulamayı daha önce satın alan kullanıcılar için kod verilecektir

   • Koda nereden ulaşacağız peki uygulama çok iyiydi bugün telefonu sifirladim bidaha yükleyecektim bulamadım play storeda. Bekliyorum yeni sürümü acilen.

 4. yaklaşık 6 7 aydır lg g6 kullanıyorum son zamanlarda ekranda klavye izleri kalmaya başladığını farkettim gri ekranda dahada belli oluyor biraz zaman geçtikten sonra yayılmaya başladı üst pencerede de ghost screen oluyor değişim talebinde bulunabilir miyim ?

  • Telefonu alalı 6 ay geçmediyse yasal hakka göre ayıplı mal olup değişim talebinde bulunabilir ve değişim cihazınızı alabilirsiniz.

 5. 5.5 aylık lg v20 telefonumda bu sorun başgöstermeye başladı, işin tuhaf tarafı telefon ısınmadığında da oluyor. Yazınıza göre garanti kapsamından çıkarılmış, umarım lg için bu durum söz konusu değildir. Çünkü telefonu iade etme planları yaparken garantiye bile girmemesi beni iyice sıkar.

  • Garantiye girme durumu, ghost screen sorunu kalıcı olursa kabul ediliyor. Geçici ghost screen için uygulamamız gayet uygundur. Kalıcı için de bu durum geçerli.

   • Kalıcı derken görüntünün ekrana yapışıp hiçbir türlü silinmemesi olayı mıdır? Her ne olursa olsun durum üretim hatasından kaynaklandığı için garanti kapsamına alınmalıdır. Kullanıcı hatası söz konusu değil sonuçta

   • Evet kalıcılığı servis o şekilde tanımlamaktadır. Birçok servis (Xiaomi, LG, Motorola vs.) bu şekilde kabul etmektedir, bizim yapabileceğimiz herhangi bir şey bulunmamaktadır.

   • 2 adet LG V20 sahibiyim. 5 ay içerisinde ghost screen sorunu baş gösterdi, bir süre sonra kalıcı olmaya başladı. Servis ekran değişimi yaptı.
    Yetkili servisin dediğine göre, eğer ki cihaz kapatılıp 10 dk soğuması beklenip açıldığında, imgeler kaybolmamış ise ekran değiştirilir. İlk 6 ay içerisinde servise verilirse komple cihaz değişimi yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here