LG akıllı telefonlarımızda kullandığımız Android yazılımında ciddi güvenlik açıkları bulunuyordu ve şuan bazı modellerde bu açık halen devam ediyor. Android yazılımı kullanan bütün telefonları etkileyen Stagefright virüsünün önüne geçmek için güvenlik güncellemesi yayımladı.

Stagefright Güvenlik Güncellemesi

LG telefonlarında da bulunan bu açık sayesinde Stagefright virüsü, ciddi güvenlik açıkları oluşturuyordu. Telefonumuzda zararlı yazılımları çalıştırarak, tüm kişisel bilgilerimizi ele geçiriyorlardı. Bu önemli açığın açtığı en önemli sorun, dahili hafıza dışında bulunan SD kartımızda ki verilere ulaşabiliyordu. SD kartımızda ki bilgilere ulaşıp verilerimizi çalabiliyordu. Yeni güncelleme ile birlikte Google bu açığı ortadan kaldırmış oldu.

  LG V30'un Tanıtım Tarihi Netleşti

CAllJam ve DreddCode Güvenlik Güncellemesi

Yeni güncelleme ile birlikte gelen bir diğer güvenlik açığınıda ortan kaldırmış oldu. Reklam olarak karşımıza çıkıyor. Telefon numaramızı ve önemli bilgilerimizi internet siteleri ile paylaşa biliyordu. CAllJam olarak adlandırılan bu açıkda ortadan kalkmış oldu. Son olarak kullanıcıları tehdit eden DreddCode adlı tehlikeli virüs yeni yazılım güncellemesi ile ortadan kaldırılmış oldu.

Google ilk olarak güvenlik güncellemesini Nexus modellerine göndermeye başladı. Kısa süre içinde LG akıllı telefonları içinde bu güvenlik yamasının  dağıtılacağını düşünüyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here