Ülkemizde uzun bir süredir beklenen haber Google I/O 2018 Etkinliğinden geldi. San Francisco’da süren etkinlik kapsamında, Google’ın birçok konuda yapacağı atılımlar anlatılırken en sevindirici haber halen Türkiye’de kullanıma kapalı olan Google Asistan’a Türkçe Desteği geliyor.

Rakipleri Siri, Cortana ve Alexa ile sürekli rekabet halinde olan, tepki süresi ve doğruluk payı sıralamasında rakiplerini geride bırakan Google Asistan’ın Türkiye için verilen tarihin 2018 yılı olduğunu daha önce duyurmuştu ve Türkçe için düğmeye basıldı.

Google Asistan Türkçe dil desteği kazanıyor!

Bu yılın sonuna kadar, 80 ülkede ve 30 dilde, Google Asistan çalışır olacak. Günümüze kadar Google sanal asistanının yüzlerce cihazda, otomobil markalarında ve binlerce akıllı ev çözümlerinde senkronize olarak çalıştığını biliyoruz.

  LG G9 ThinQ Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Google Asistan Türkçe olarak hayatımıza neler katacak ?

Google Asistan; Google’ın yapay zeka sistemine bağlı olması sayesinde çok büyük veritabanından veri çekecek, bu sayede günlük hayatın her anında vazgeçilmez bir yardımcı olacak. Tamamen yenilenecek olan arayüzü ile Google’ın diğer hizmetlerinin de akıllı ekran özelliği ile çalışmasının en kısa sürede tamamlanacağı belirtilen Google Asistan’ın, kibar ve özellikle çocuklar için dikkatli çeviri yapacağı da gelen notlar arasında. Sadece ses komutları ile; Hava durumu, navigasyon, restoran arama, çağrı yapma, mesaj atma, anlık çeviri ve çok daha fazla özellikle yardımcınız olacak Google Asistan’a sayılı günler kaldı diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here