Google Chrome Artık Arka Planda Video Oynatabilecek

Google Chrome'un Android versiyonu artık arka planda video ve muzik oynatabilecek

1
869

Artık Google Chrom’da video izlerken ya da müzik dinlerken o ekrana bağımlı kalmayacaksınız! Google Chrome Artık Arka Planda Video Oynatabilecek!

Google bünyesindeki bir web tarayıcısı olan Google Chrome’un, Android işletim sistemi üzerindeki sürümü aldığı yeni güncelleme sayesinde artık arka planda video oynatıp müzik çalabilecek.

Kullanıma sunulan v54 sürüm numaralı güncellemenin arka planda çalışmayı desteklemesi sayesinde Youtube gibi video siteleri üzerinde oynattığınız bir video yada müzik çalmaya devam ederken; sekmeler arası geçiş yapabilir ve diğer uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Arka planda çalışan medyayı durdurmak içinse duraklat butonuna basabilir ya da sekmeyi kapatarak medyayı sonlandırabilirsiniz.

android-uygulamalari-artik-google-chromeda-calisiyor-manset_640x360

Güncelleme’nin Sunduğu Diğer Özellikler

Ayrıca sekmeler arası geçiş yapmak da artık daha kolay olacak. Chrome uzun zamandır sekmelerin web sitelerinin rengine göre renk değiştirmesine olanak sağlıyordu ancak bu güncelleme ile sekmeler artık standart bir renge sahip olacaklar.

Yeni güncelleme ile Google, Chrome’un başlangıç sayfasında da bazı değişikliklere gitmiş. Kullanıcılar, anasayfada standart google arama çubuğu ve en çok ziyaret edilen siteler bölümünde aşağı doğru indiklerinde tarayıcı geçmişinize dayanarak oluşturulan tavsiye makaleler koleksiyonu ile karşılacaklar. İlgi alanı dışındaki makaleleri ise tek bir hamle ile kaldırabilecekler.

chrome_lgdestek

Güncellemeyi Nasıl Yüklerim?

Güncelleme Play Store üzerinden şuan için henüz tüm kullanıcılara ulaşmış değil. İsterseniz aşağıda verilen bağlantıdan güncellemeyi içeren apk dosyasını indirebilir güncellemenin cihazınıza gelmesini beklemeden kurabilirsiniz.

PAYLAŞ
LGDestek.NET | LG G4 ve Android Kategorileri Editörü, LG Cihazları üzerinde Root ve Rom konusunda deneyimli, LG ve Android Fanı, Teknoloji Hastası.
  • Saim

    Abi lg G4 için güncelleme bilgisi paylaşın yaw