Google Haritalar İle Konum Takibi Nasıl Yapılır?

- Advertisement -

Modern teknolojinin kullanımını ile hayatımıza bir çok  bilgi girmeye ve yeni şeyler öğrenmeye başladık. Günümüzün’de öne çıkan teknolojiler arasında Akıllı telefonlar bulunuyor. Kullandığımız Android akıllı telefonlar bizlere bir çok seçenek ve değerli veriler sunuyor. Aynı zamanda Android sistemin yapı taşlarını oluşturan Google yeni yazılımları ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Bugün LGDestek kullanıcılarına Google Haritaların bir özelliği hakkında bahsedeceğim. Bu özellik sayesinde Google Haritalar üzerinde konum geçmişimizi görebileceğiz ve hangi bölgelere gittiğimizi takip edebileceğiz.

  Telefondan Konum Geçmişine Nasıl Bakılır?

Bir Android kullanıcısı iseniz zaten otomatik olarak bir Google hesabınız oluyor. Bu Google hesabınız ile tüm Google servislerine otomatik olarak üye oluyorsunuz. Hiç bir Google servisi için yeniden üye olmanıza hesap açmanıza gerek kalmıyor. Bir Google servisi olan Google Haritalar (maps) ile konum geçmişinize bakabilirsiniz. Veya bir arkadaşınızın nerelere gittiğini öğrenebilirsiniz. Google Haritalar ile konum geçmişinize bakmak için buraya tıklayın.google-haritalar

- Advertisement -

Google haritalar şimdiye kadar Konum bilginiz açık olduğu günlerde konum geçmişini kaydetmiştir. Verdiğimiz bağlantıya tıklayıp açılan sayfaya girdiğinizde karşımıza bir harita çıkıyor. Bu haritada tarih aralıklarını seçerek istediğimiz tarihin konum bilgilerine ulaşabiliyoruz.

  Telefona Always On Display Özelliği Yükle

  Google Haritalar Konum Geçmişini Nasıl Silerim ve Kapatırım.

Google haritaların konum geçmişinizi kaydetmesi hoşunuza gitmeyebilir. Böyle bir durumda konum geçmişinizi kapatmak isteyebilirsiniz. Yapacağınız işlemler oldukça basit bir kaç işlem. Konum geçmişinizi kapatmak için buraya tıklayın ve açılan sayfada bulunan çark simgesine tıklayın. konum

Yukarıdaki görselde göreceğiniz gibi çark simgesine tıkladığınızda karşınıza bir kaç seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden ”Tüm Konum Geçmişini Sil’‘ dediğinizde, Google’ın kaydettiği konum bilgilerin hepsini silebilirsiniz. ”Konum Geçmişini Duraklat” seçeneğine tıkladığınızda konum kaydetmeyi durdurabilirsiniz. Bu seçenekleri seçtiğinizde Google Haritalar size bir uyarı mesajı verecektir. Uyarıları okuyup onaylayabilir veya vazgeçebilirsiniz.

  Mobil Veri Açık Ama H Simgesi Gelmiyor? (çözüm)

Konum verilerinizi bir kopyasını bilgisayara indirebileceğiniz gibi ziyaret ettiğiniz yerleri bir sayfada görmek isterseniz ”Kişisel Verilerimi Yönet” seçeneğini seçebilirsiniz.

- Advertisement -
Kerim Onaylar
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here