Google, analog makineler ile çektiğiniz eski fotoğraflarınızı, dijital cihazlarınıza veya bulut hesaplarınıza aktarmanızı sağlayacak. GooglePhotoScan yeni nesil fotoğraf uygulaması yayımladı.

  Google PhotoScan Nedir?

PhotoScan uygulamasıyla analog makine ile çekip tab ettiğiniz fotoğrafları birebir tarıyor. Film rulosuna kaydedebilir, filtreler uygulayabilir, bulut hesaplarınızda veya akıllı cihazlarınızda depolayabilirsiniz. Dilerseniz de Google Fotoğraflar hesabınıza yükleyebilirsiniz.

devices_family

  Google PhotoScan’ın Kullanımı ve Özellikleri

Geliştirilen algoritma sayesinde oldukça başarılı sonuçlar veren PhotoScan uygulamasının kullanımı ise oldukça basit. Türkçe dil desteği de bulunan uygulamada ilk olarak bir fotoğraf çekmeniz isteniyor. Sonrada çektiğiniz fotoğrafın çevresinde beliren dört adet beyaz noktayı birbirine hizalayıp kaydediyorsunuz. Fotoğraflarınız sanki geçmişte akıllı telefonunuz ile çekilmiş gibi profesyonel bir kalitede taranmış oluyor.

  LG, G6 ile Radikal Bir Değişikliğe Gidecek!

hero-scan

Otomatik kenar algılama, perspektif düzeltme ve akıllı döndürme gibi özellikler bulunuyor. Uygulamada ayrıca birden fazla fotoğrafı birbirine yapıştırılarak fotoğraftaki parlamaların önüne geçiliyor. Böylece çekilen fotoğrafın kalitesinin arttırılması sağlanıyor.

  Eski Fotoğraflarınızdan Videolar Oluşturun

Google Fotoğraflar uygulaması ile etkileşim halinde olan PhotoScan ile taradığınız fotoğrafları sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca taradığınız fotoğrafları Google Fotoğraflar uygulamasına yükledikten sonra slayt videolarda oluşturmanız mümkün.

508742-tricks-to-get-the-most-out-of-google-photos

  PhotoScan Uygulaması Nasıl İndirilir?

PhotoScan uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Google’ın PhotoScan’ı tanıttığı video’yu da aşağıdan izliyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here