Son günlerde sizlerden aldığımız mesajlarda en çok sorulan sorulardan birisi “Google Play  Store ingilizce Oldu” sorusu. Google play store Türkiye sürümü aldığı son güncelleme ile maalesef ingilizce oldu.

Takip etmeyenler için söyleyelim, Geçtiğimiz günlerde Google Play bir güncelleme aldı, bu güncelleme sonrası her cihazda değil ama yeni cihazların neredeyse tamamında Google Play’in kısmi olarak yarı İngilizce Türkçe olduğunu gördük

Google Play Store ingilizce Oldu!

Konuyla ilgili bazı dış kaynaklarda izlenecek yollar yazılmış, çizilmiş ama hiçbirinin test ekibimizin de kullandığı ve ingilizce olan Google play store uygulaması Türkçe olarak düzelmediği görülmüştür.

play-ingilizce

Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır?

Aldığımız bilgiler; bu sorunun Google’a iletildiği ve yakın zamanda dikkate alınıp yeni bir güncelleme ile Türkiye kullanıcılarını bu rahatsız durumdan kurtaracağı kesin görülüyor.

  LG G4 Google Kamera (GCam) Yükleme

Beklemek istemeyenler için Google Play’e gelen son güncellemenin kaldırılması gerekmekte. Telefonunuzdan Ayarlar – Genel -Uygulamalar menüsüne girin ve Google Play’i seçin. Bazı telefonlarda Güncellemeleri Kaldır seçeneği görülecektir, dokunup kaldırın. Güncellemeleri kaldır göremiyorsanız sağ üstte bulunan üç noktaya dokunun Güncellemeleri Kaldır gelecektir.

play_turkce

Güncellemeyi kaldırıp Google Play’e tekrar girildiğinde tamamen Türkçe olduğunu göreceksiniz. Yalnız şuna  dikkat etmek gerekmekte Google Play arka planda tekrar güncelleme alırsa, yine ingilizce olacaktır. Bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Google Play Nasıl Türkçe Yapılır başlıklı makalemizden de faydalanabilirsiniz.

52 YORUMLAR

  1. Bari düzeliyor filan demeyin! Sonuçta eski sürümü yüklüyor, güncellemeleri kapatmanız da mümkün değil. Google’ın da yaptığı işgüzarlık. iki tane metni çevirmeden güncelleme yayınlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here