Son günlerde sizlerden aldığımız mesajlarda en çok sorulan sorulardan birisi “Google Play  Store ingilizce Oldu” sorusu. Google play store Türkiye sürümü aldığı son güncelleme ile maalesef ingilizce oldu.

Takip etmeyenler için söyleyelim, Geçtiğimiz günlerde Google Play bir güncelleme aldı, bu güncelleme sonrası her cihazda değil ama yeni cihazların neredeyse tamamında Google Play’in kısmi olarak yarı İngilizce Türkçe olduğunu gördük

Google Play Store ingilizce Oldu!

Konuyla ilgili bazı dış kaynaklarda izlenecek yollar yazılmış, çizilmiş ama hiçbirinin test ekibimizin de kullandığı ve ingilizce olan Google play store uygulaması Türkçe olarak düzelmediği görülmüştür.

play-ingilizce

Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır?

Aldığımız bilgiler; bu sorunun Google’a iletildiği ve yakın zamanda dikkate alınıp yeni bir güncelleme ile Türkiye kullanıcılarını bu rahatsız durumdan kurtaracağı kesin görülüyor.

  LG G5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Beklemek istemeyenler için Google Play’e gelen son güncellemenin kaldırılması gerekmekte. Telefonunuzdan Ayarlar – Genel -Uygulamalar menüsüne girin ve Google Play’i seçin. Bazı telefonlarda Güncellemeleri Kaldır seçeneği görülecektir, dokunup kaldırın. Güncellemeleri kaldır göremiyorsanız sağ üstte bulunan üç noktaya dokunun Güncellemeleri Kaldır gelecektir.

play_turkce

Güncellemeyi kaldırıp Google Play’e tekrar girildiğinde tamamen Türkçe olduğunu göreceksiniz. Yalnız şuna  dikkat etmek gerekmekte Google Play arka planda tekrar güncelleme alırsa, yine ingilizce olacaktır. Bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Google Play Nasıl Türkçe Yapılır başlıklı makalemizden de faydalanabilirsiniz.

52 YORUMLAR

 1. Ulan ben de yeni V10 aldım. Telefon H961N numaralı uluslararası versiyon olduğu için yani paralel ithalat olduğu için böyle çıkıyor sandım. Neyse rahatladım.

  • AYARLAR-UYGULAMALAR -buradanda GOOGLE PLAY STORE bulup tıkla ve sağ üst köşedeki üst üste olan üç nokta var orayı tıkla ve açılan pencerede güncellemeleri kaldır butonuna dokun ve geri geri yaparak tamamen çık ve google play storeye tekrar gir ve kontrol et

 2. Arkadaşlar aynı sorun bendede mevcut güncelleme kaldır deyince düzeliyor ancak kalıcı olmuyor..zaten bu belirtilmiş..
  Play store güncellemesini nasıl yapabiliriz yoksa kendimi otomatik olarak güncelliyor..
  Teşekkürler

 3. Cidden Çok Teşekkürler ARKADAŞLAR zaten okursanız diyor ki “Yalnız şuna dikkat etmek gerekmekte Google Play arka planda tekrar güncelleme alırsa, yine ingilizce olacaktır.” Yazıyor Okuyun bir!!!

 4. Oldu abi benide ünlü yapın lütfen benim annem babam ayrı ben asosyal bir hayat yaşıyorum intihar edicem hic arkadaşım yok dışarıya çıkamam nereye gidiceğimi bilmiyorum benide biraz olsun ortamlara sokun

 5. İnsanlar düzgünce yardım etmeye çalışmış ukalık yapmışsınız. Bu işlerden anlamıyorsanuz anlayan birine sorun. Haybeye kimseyi yalancılıkla suçlayamasınız.

 6. Ne bu yaa hiç Hoşuma gitmedi bu uygulama tez zamanda türkçe olur umarım bir kısmı değil tamamı ingilizce bence iyi bir uygulama değil

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here