Google Play Store Uygulama İndirme ve Güncelleme Sorunu Çözümü

Google play store'dan uygulama indirirken ve güncelleme yaparken hata alıyorsanız yazımızı okuyarak sorunları çözebilirsiniz. Uygulama indirme ve güncelleme sorunlarını ele aldık ve çözüm üretmeye çalıştık.

33

Android sisteminin önemli bir parçası olan Google Play Store uygulamasında maalesef bazı kullanıcılar “uygulama güncelleme veya indirme” konusunda sorunlar ile karşılaşıyor. Şimdi bu sorunları aşağıdaki belirtilen işlemler ile çözebilirsiniz.

  • Yöntem 1

Google Play Store uygulamasını Google hesaplarınız ile ilişkili olduğu için öncelikle Google Play Store’a bağlı Google hesabınızın senkronize edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Telefonunuzdan Ayarlar kısmına girin daha sonra Hesaplar ve Senkronizasyon girerek Google seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan hesaba girin. Sağ üst köşedeki 3 noktaya basarak Şimdi Eşleştir veya Şimdi senkronize et seçeneğine basın. Bunu telefonunuza bağlı olan tüm hesaplarınıza yapabilirsiniz.

1.yöntem

  • Yöntem 2

Telefonunuzun Ayarlara girerek Uygulamalar kısmına girin. Uygulamalardan sırasıyla Google Play Store ve Google Play Hizmetleri’ne girerek Önbelleği sil butonuna basarak telefonunuzu yeniden başlatın.

2.yöntem

  • Yöntem 3

Telefonunuzun Ayarlara girerek Uygulamalar kısmına girin. Buradan Google Play Store’a girerek Devre Dışı Bırak seçeneğine basıyoruz. Bu işlemden sonra aynı yerden Etkinleştir butonuna basarak telefonunuzu yeniden başlatın.

  • Yöntem 4

Yukarıda belirtilen tüm işlemler size bir sonuç vermediyse tüm bilgilerinizi yedekleyip cihazını fabrika ayarlarına geri getirmelisiniz.

4.yöntem

Bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz:
Ayarlara girerek Yedekle & Sıfırla kısmına girin. Buradan fabrika verilerine sıfırla veya fabrika ayarlarına geri dön seçeneğine basarak telefonunuzu ilk günkü haline çevirirsiniz. Unutmayın bu işlem ile tüm bilgileriniz silinecek ve telefonunuz ilk aldığınız gibi olacaktır.

33 YORUMLAR

  1. Benim telefonuma bir yazı geliyo sürekli diyoki google play hizmetleri durduruldu alttada yazıyoki kabul et reddet napmalıyım kabul mu edeyim bu sorundan sonra telim güncelleme yapmıyo yardmcı olursanz memnun olurum.

  2. Note 4 kullanıcısıyım aynı sorun bende de var.tüm yazılanları uyguladım fakat hala mobil veri üzerinden indirme yapamıyorum wifide olduğum sürece hiç sorunsuz güncelleme ve indirme işlemi yapılıyor.

  3. Guncelleme yapmak icin surekli playstore uygulamasini fabrika ayarlarina dondurmem gerekiyor yoksa guncelleme yapmiyor. Diger herseyi denedim ayni sorun.Yaklaşık 3 aydir bu problem var. Samsung grand neo Android surumu 4.2.2 bir yildan fazla bir suredir rootlu kullaniyorum acaba sorun nedir?

  4. Ct ops adlı oyunu oynuyordum oyuna güncelleme geldi ve sürüm uyumlu değil hatası alıyorum ve güncelleyemiyorum yukardaki çözümler işe yararmı yoksa başka çözüm varsa yazarmısınız LÜTFEN

  5. Daha 1 ay önce aldığım LG k8 2017 de bu problemi yaşıyorum.telefonu fabrika ayarlarına getirdim yine olay storeden uygulama indiremiyorum.ne yapmalıyım sizce

  6. Abi yaptim bunlari ama format atmaktan korkuyorum baska bir site vardi orada play storu fabrika ayarlarina getirin ve yeniden guncellenmesini bekleyin yaziyordu yaptim guncellenmedi ne yapmam gerek yardimci olabilirmisiniz bekliyeyimmi????

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here