Google Play ‘Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu’ Sorunu! (çözüm)

Google play store açılmıyor, ve hata kodu veriyor. Google play hata kodu veriyorsa '[RPC:S-13 N3KN-HAF6-MJX04] sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.' hatasının çözümü.

0
2292

Google Play Store son zamanlarda kullanıcılara yine hatalar vermeye başladı. Bazı kullanıcılar uygulama indirmede sorun yaşarken, bazı kullanıcılar Google Play Store‘u dahi açamıyor. Karşılarına şu şekilde bir hata çıkıyor. ”[RPC:S-5:AEC-0] sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.

  Google Play Store Hata Kodları

  • [RPC:S-5:AEC-0]
  • [RPC:S-13 N3KN-HAF6-MJX04]

Kullanıcılarımızın aldığı ve elimize ulaşan hata kodları bu şekilde. Daha önce Google Play Store Hata Kodu ve Çözüm Yolları hakkında bir yardım makalesi yayımlamıştık. Bu yeni türeyen hata kodu hakkında bir kaç çözüm yolu sunacağız.

  Çözüm

Telefonumuzda bulunan Google hesabını kaldırarak işleme başlayacağız. Aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız. Google hesabımızı kaldıracağımız için, Google hesabınız telefondan silinecektir. Bunun için Gmail e-posta adresimizi ve şifresini daha sonra eklerken lazım olacağı için şifreyi bilmeniz gerekecektir. Google hesabınızın şifresini bilmiyorsanız bu işlemleri yapmayınız.

  LG Akıllı Telefonlarda APN Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayarlar/ Genel/ Hesaplar ve senkronizasyon menüsüne giriyoruz.

picsart_11-29-08-24-42

picsart_11-29-08-28-47

picsart_11-29-08-31-41

Yukarıdaki işlemleri sırası ile yatıktan sonra telefona yeniden Google Play hesabı eklemeniz gerekecektir. Yine yukarıdaki işlemleri uygulayarak yeniden hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Hesabınızı tanımlamadan telefonunuzu kapatıp açınız.

Bu işlemler yetersiz kalırsa eğer buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here