Google’dan Andromeda Adında Yeni Bir İşletim Sistemi Geliyor

Google yeni işletim sistemi Andromeda Televizyon, bilgisayar ve mobil cihazlarda kullanılabilecek bir yapıda olacak.

0
2024

Google’ın, iki farklı kulvarda faaliyet gösteren işletim sistemleri olan Android ve Chrome işletim sistemlerinin önümüzdeki yıldan itibaren, Andromeda adı altında birleşeceği iddaaları giderek güçleniyor.

Google, Chrome işletim sistemine Android uygulamalarını getirerek aslında bunun sinyallerini daha önceden göstermişti.android-chrome-os-merger-100661995-primary-idge

4 Ekim’de yapılacak lansmanda, bizleri büyük sürprizler bekliyor olabilir. İlk defa Nexus 9 modelinde test edildiği ortaya çıkan Andromeda, ayrıca Android 7.0 Nougat kaynak kodlarında da gözlemlenmişti. Bu gelişmelerden de anlaşılacağı üzere, Android’e veda edebiliriz.

Yeni işletim Sistemi Andromeda Geliyor!

Bu birleşim, Google için büyük önem arz ediyor. Çünkü Andromeda, mobil cihazlar haricinde Masaüstü bilgisayarlar, ve TV’lere de hitap edebilecek.

4 Ekimde yapılacak lansmanda artık Nexus modellerine veda edip Pixel modellerine merhaba diyeceğiz, Pixel cihazlarında Andromeda’nın ilk örneklerini de görebiliriz. Pixel serilerinin öncü modelleri olarak,
Google Pixel ve Google Pixel XLi kabul edebiliriz. Ayrıca, bir büyük ürün tanıtılacağıda gelen bilgiler arasında.

  • Sitemizde daha paylaşmış olduğumuz Google Pixel Launcher‘a Buradan ulaşabilirsiniz.
android-guvenlik-uygulamalari-virus
Peki, Andromeda nedir? gelin birlikte bir göz atalım;

Andromeda Nedir?

Andromeda, Messier 31, M31 ve NGC 224 olarak da bilinen evrenimizdeki galaksiden biridir. Türkçemiz de ise “zincire vurulmuş kız” anlamına gelmektedir. Android’e yakın bir isim olmasından dolayı tercih edilen Andromeda, yalnızca telefon ve tabletlerde değil, birçok cihaz tarafından desteklenebilecek.

gule-gule-android-hos-geldin-andromeda-1

Andromeda ile Hangi Yenilikler Gelecek?

Andromeda ile gelmesi beklenen en göze çarpan yenilik, çoklu cihaz desteği olacak. Böylelikle, iOS ve Mac’deki gibi mobil cihazınızdaki bir Android oyunu veya uygulamayı bilgisayarınızda kullanabileceksiniz.  Ayrıca Google’ın arayüz ve stabilite konusunda da radikal bir yeniliğe gitmesi bekleniyor.

Bakalım Google, geliştirdiği yeni işletim sistemi Andromeda ile, Android sisteminde elde ettiği gibi geniş kullanıcı kitlesine sahip olabilecek mi?

4 Ekim’deki lansman ile kesinlik kazanacak bir çok yeni detayı da sitemizden takip edebileceksiniz.

PAYLAŞ
LGDestek.NET | LG G4 ve Android Kategorileri Editörü, LG Cihazları üzerinde Root ve Rom konusunda deneyimli, LG ve Android Fanı, Teknoloji Hastası.