Google’ın 4 Ekim’deki Lansmanında Neler Göreceğiz?

Google'ın 4 Ekim'de düzenleyeceği lansmanda neler göreceğiz? Detaylar haberimizde.

0
667

Google’ın 4 Ekim’de düzenleyeceği lansman özellikle Android işletim sistemi yönünden büyük önem taşımakta. Bu etkinlikte Hem Google’ın hem de Android’in sunacağı yenilikleri ve ipuçlarını görebileceğiz.

Lansman’a gününe az bir zaman kala, duyurulacağına kesin gözüyle bakılan, donanımsal ve yazılımsal açıdan önem taşıyan bazı ürün ve yenilikleri sizler için listeledik.

1- Nexuslar’a Elveda, Hoşgeldin Google Pixel!

google-pixel-and-pixel-xl-lgdestek
Google Pixel

Google Pixel modelleri, lansman ile ilgili sızdırılan bilgilerin başında geliyordu. Sızıntı’ya göre artık Google, farklı markalarla anlaşma yapıp piyasaya sürdüğü Nexus modelleri yerine kendi adını taşıyan Google Pixel adında cihazlar çıkaracaktı. Google’ın resmi kaynaklarından da paylaşılan bilgi ve ipuçlarına göre de bu sızıntı kesinlik kazandı. Artık Nexus serisi cihazlara veda ediyor ve yepyeni Google Pixel ile Google Pixel XL cihazlarına merhaba diyoruz.

2 – Google Home

google_home_lgdestek
Google Home

Google’ın ilk olarak I/O 2016 etkinliğinde paylaştığı Google Home isimli akıllı asistan ürünü, özellikle IoT konusunda önemli bir adım atacak. Amazon Echo’ya benzer nitelikte olan Google Home, Echo’ya göre daha gelişmiş özellikler sunacak. Akıllı evinizi OK Google komutu ile sesli olarak yönetebiliceksiniz.

3 – Andromeda

gule-gule-android-hos-geldin-andromeda-1
Andromeda İşletim Sistemi

Android ve Chrome OS işletim sistemlerinin birleştirilmesiyle ortaya çıkacak olan yeni işletim sistemi Andromeda’ya buradaki konumuzda da değinmiştik Andromeda,  bilgisayardan, akıllı telefonlara, tabletlerden, televizyonlara bir çok cihazda kullanabilecek şekilde tasarlanmış olup, tıpkı Windows 10’da gördüğümüz gibi tüm Andromeda‘lı cihazlar birbirbiyle entegre olarak çalıştırabilecek. Böylelikle, Andromeda işletim sistemli bir telefon veya tabletinizdeki oyunu bilgisayarınızda oynabileceksiniz. Andromeda ile ilgili detaylara lansmandan sitemizden ulaşabilirsiniz..

4 – Daydream VR

lgdestek_daydream_vr
Daydream VR

Yine ilk olarak I/O 2016 etkinliğinde görülen Daydream VR adındaki sanal gerçeklik gözlüğü’nün 4 Ekim’deki lansmanda tanıtılarak hayatımıza girmesi bekleniyor. İddaalara göre Daydream VR’ı destekleyecek ilk cihazlar Google Pixel ve Google Pixel XL olacak.

5 – Chromecast Ultra ile 4K Deneyimi

google_chromecast_lgdestek
Chromecast 4K

Google’ın telefon ya da tablet üzerinden televizyonlar’a kablosuz görüntü aktarımını sağlayan cihazı olan Chromecast, artık 4K desteğine kavuşuyor. Böylece, 4K çözünürlüğünü destekleyen TV’lerinizde, Youtube ve benzeri platformlardaki 4K videoları izleyebileceksiniz.

PAYLAŞ
LGDestek.NET | LG G4 ve Android Kategorileri Editörü, LG Cihazları üzerinde Root ve Rom konusunda deneyimli, LG ve Android Fanı, Teknoloji Hastası.