LG akıllı telefonlarda görüntülü görüşme nasıl yapılır?

LG Akıllı telefonlarda şebeke üzerinden görüntülü görüşme maalesef bulunmuyor. Bu hiç bir zaman görüntülü görüşme yapamayacağınız anlamına gelmez. Eğer Faturalı bir hat kullanıyorsanız Volte özelliği sayesinde, ülkemizde kullanılmaya başlayan Giga 4.5G teknolojisi ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Buradan telefonunuz ve operatörünüze göre uygun volte ayarlarını yapabilirsiniz tıklayın.

Telefonunuzda Volte özelliği bulunmuyor ise, size ek uygulamalar sayesinde görüntülü görüşme nasıl yapılır ve hangi uygulamalar kullanılır sırası ile aktaracağım.

  Google Hangouts ile Görüntülü Görüşme

Bu uygulama neredeyse tüm LG akıllı telefonlarına yüklü olarak geliyor. Ek bir uygulama ve hesap açmadan bu özelliği kullanarak sevdikleriniz ile kesintisiz ve yüksek kalitede görüntülü konuşma ve görüşme yapabilirsiniz. Zaten hali hazırda bir Google hesabımız bulunuyor, uygulamayı açtığımızda sağ alt köşede bulunan Yeşil yuvarlak içindeki artı butonuna tıkladığınızda Google Hangouts uygulamasını aktif olaraka kullanan kişilerin listesi çıkacaktır. Arayacağınız kişi bu listede bulunmuyorsa, henüz Google Hangouts hesabını aktif etmemiş demektir. Google Hangouts uygulamasını açıp menüden giriş yaparsa, rahatlıkla kişi rehberinde bulabilir ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Google Hangouts görüntülü görüşme uygulaması
Google Hangouts görüntülü görüşme uygulaması

  Tango ile Görüntülü Görüşme Yapmak

Tango alternatif bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. WhatsApp uygulamasında bulunan tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Mesajlaşma ve sesli mesaj gibi farklı özellikleri var. Buradan telefonunuza Tango uygulamasını indirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı arayacağınız kişininde telefonunda yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Tango görüntülü konuşma uygulaması
Tango görüntülü konuşma uygulaması

  Skype ile Görüntülü Görüşme Yapmak

Popüler mesajlaşma uygulaması Skype ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda dosya gönderme gibi ek özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Sesli mesaj gibi bir çok özelliği bulunan uygulamanın, hd kalitesinde görüntülü görüşme imkanı’da sunuyor. Skype uygulamasını kullanabilmeniz için bir adet Microsoft hesabınız veya hotmail, outlook hesabınız olması gerekiyor. Ben hesap açmak işleri ile uğraşamam diyorsanız, diğer iki mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Skype uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamaya giriş yaptığınızda üyeliğiniz bulunuyorsa direk giriş yapabilirsiniz veya uygulama üzerinden yeni hesap açabilirsiniz.

  [D802][7.1][ROM] LG G2 Resurrection Remix v5.8.0 Yükleme Rehberi
Skype ile Görüntülü Görüşme Yapmak
Skype ile Görüntülü Görüşme Yapmak

  Facebook Messenger İle Görüntülü Görüşme

Günümüzde akıllı telefon kullanıp’da sosyal medya kullanmayan çok az kişi var. Sosyal medya dediğimizde herkesin ilk olarak aklına Facebook geldiği bir gerçek. Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger ile çok hızlı Görüntülü görüşme ve sesli görüşme yapabilirsiniz. Bir adet Faceook hesabınız olması yeterli Facebook hesabınız yok ise yinede bu uygulamayı indirip yeni Messenger hesabını açarak da kullanabilirsiniz. Facebook Messenger uygulamasını buradan telefonunuza indirebilirsiniz.

Facebook Messenger İle Görüntülü Görüşme
Facebook Messenger İle Görüntülü Görüşme

  WhatsApp ile Görüntülü Görüşme

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp görüntülü görüşme özelliği geleceği konusunda haberler yayımladı. Bildiğimiz kadarı ile WhatsApp’ın sahibi olan şirket, yani Facebook bu yıl sonunda WhatsApp uygulaması için görüntülü görüşme özelliğini yayımlayacak.

WhatsApp uygulamasını bu listeye eklemem’de ki sebep gelen sorular üzerine listelenmiştir. ”WhatsApp uygulamasında görüntülü görüşme ayarları nasıl yapılır” gibi sorular aldığımızdan bunu buraya not olarak bırakıyoruz. Şimdilik video görüşme özelliği bulunmayan WhatsApp uygulamasının yakında bu özelliği aktif edeceğini düşünüyoruz.

WhatsApp ile Görüntülü Görüşme
WhatsApp ile Görüntülü Görüşme

2 YORUMLAR

  1. Lg v4oo hat sim ayarlarinda volte açık. Tl rehberinde kişileri yoneti karıştırın. Hotmail hesabi kurrmayı unutmayın bide ayarlar mobil veride hd gorusme açık olsun

  2. Lg V20 de volte ayarlarnda etkinleştirmeme rağmen sadece hd voice olarak kullanabiliyorum. Görüntülü arama seçeneklerde olmasına rağmen, aramak istediğimde “karşı taraf sesli aramaya geçti” şeklinde bir uyarı geliyor. O sırada yeniden görüntüyü açmak istediğimde “görüntülü aramaya çevirme başarısız” diyor. Bunun bir çözümü var mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here