Telefonu güncelleme
LG akıllı telefonlarda ota üzerinden ve bilgisayar üzerinden nasıl güncellenir.

Bu yazımızda sizlere Fota (ota güncelleme) nedir ve Telefon güncellemesi nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. FOTA kelimesi ‘Firmware’ anlamına geliyor. Bu özellik uygun bir USB veri kablosu ile bağlantı olmadan Firmware Over-The-Air (FOTA) üzerinden yeni bir sürüme telefonunuzun yazılımını güncellemek için kullanılır.

Telefonunuz üzerinden, bilgisayar erişimi olmadan mobil veri veya Wifi bağlantısı ile telefonun, güncelleme merkezinden güncelleme yapabilirsiniz. Telefonu bilgisayara bağlamanıza hiç gerek kalmadan güncelleme yapmış olursunuz.

  FOTA Üzerinden Güncelleme Nasıl Yapılır?

Telefon üzerinden güncelle yapmak için aşağıdaki ayarları sırası ile takip edebilirsiniz. Şarjınızın tam dolu veya en az %50 olmasına dikkat ediniz. Şimdi güncellemeniz nasıl yapıldığına geçelim.

  1. Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
  2. Genel Menüsü
  3. Açılan ekranın en aşağısında bulunan Telefon Hakkında bölümüne giriniz.
  4. Güncelleme Merkezi‘ni açınız.
  5. Yazılım Güncelleme Bölümüne giriniz.
  6. Güncellemeleri Şimdi Kontrol Et bölümüne tıklayınız.

    telefonu güncelelmek
    Yeni yazılım güncellemesi nasıl yapılıyor.

Mevcut yazılım otomatik olarak kontrol edilecektir. Bir yazılım mevcut ise, yazılım güncelleme ekranında ‘İndir‘ seçeneğini seçin. Seç ekranında ‘Simdi indir‘ işlemini seçtiğinizde, güncelleştirme otomatik olarak telefonunuza inmeye başlayacaktır. Telefonunuza indirilen yeni yazılım, indirme işlemi tamamlandık’dan sonra yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme işlemi yazılımın büyüklüğüne göre kısa ve uzun sürebilir. Yazılım yükleme ve güncelleme işlemi bittik’den sonra telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Yeni yazılım güncellemesi başarılı bir şekilde telefonunuza yüklendikten sonra, Telefona hard reset atmanızı tavsiye ediyoruz. Hard Reset hakkında detaylı bilgi almak için makaleye göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here