LG G4 H815 kullanıcıları için beklenen Android 8.0 Oreo işletim sistemi geliştiriciler tarafından Custom ROM olarak sağlanıyor. En çok bilinen Custom ROM olan LineageOS ekibi tarafından LG G4 LineageOS 15.1 derlendi ve kullanıma sunuldu. Bu inşa edilen sistemle birlikte LG G4 H815 kullanıcıları saf Android tabanında Android 8.1 Oreo işletim sisteminin tadını çıkarıyor.

LG G4 LineageOS 15.1 Bilinen Hatalar

 • Permissive Selinux
 • Bluetooth üzerinden çağrı
 • Flash ışığı butonu (hızlı kısayollarda yok)
 • SIM kartı PIN kilidi açamama
 • Magisk girişi
 • Ve daha bilinmeyen hatalar..

LG G4 LineageOS 15.1 İçin Gerekli Dosyalar

LG G4 LineageOS 15.1 Kurulum Rehberi

NOT = LG G4 telefonunuzun sisteminde Custom ROM kurulumunu gerçekleştirebilmek için en son sürüm Marshmallow ve Nougat işletim sisteminin olması gerekmektedir.

 • LG G4 H815 akıllı telefonunuza yeni Custom ROM sistemini kurabilmek için Root ve TWRP işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. (Bootloader Kilidi Açma ve Root&TWRP makalemiz buraya tıklayın)
 • İşlemler bittikten sonra telefonu TWRP Modu‘nda başlatın.
 • TWRP ana ekranında ilk olarak Backup kısmına girin. Buradaki tüm seçenekleri işaretleyerek yedek alın. Yedekleme işlemiyle birlikte telefonun halihazırdaki sistemi kopyalanır ve gelebilecek her ihtimale karşılık önlem alınır.
 • Yedekleme işlemi sonrası ana menüye dönüp Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Buradaki tüm seçenekleri işaretleyip silme işlemini gerçekleştirin.
 • Bu aşamayı tamamladıktan sonra ana menüde Install bölümüne girip sırasıyla ROM ve GApps Paketi dosyalarını flashlayın.
 • Telefonu yeniden başlatmak için TWRP menüsünde Reboot > System adımlarını takip edin.
  LG G4 için Android 7.1 ROM: CyanogenMod 14.1 (CM 14.1)

LG G4 LineageOS 15.1 Ekran Görüntüleri

14 YORUMLAR

 1. TR sürümde denesek ? veya lg up gibi yükleme programlarıyla yüklenbilir sürümü yokmu? 7.0 ı sitenizdeki yükleme rehberi ile başarıyla yükledim8.0 ı çıktıysa link koyabilir misiniz?

  • 8.0 sürümünün oluşturulma ihtimali çok düşük çünkü 7.0 sürümü Kore modelleri için dağıtılmış olup geliştiricimiz tarafından editlenerek size sunulmuştur. 8.0 sürümü için de herhangi bir modele orijinal ROM olarak firma tarafından sunulması ve KDZ dosyasının paylaşılması gerekmektedir. Ek olarak bu ve bunun gibi ROM sistemleri LG G4 H815TR modelleri için yüklenemez.

  • Kardeş ben telefonumun bootloader kilidini açtım. Root yaptım lineage os u kurdum telefon ciddi kasma yapıyor ve pilini çok çabuk tüketiyor. daha sonra uyarlanmış rootlu teller için v30 7.1 nougat sürümünü kurdum. tel çok şık bir görünüme kavuştu yalnız onda da pil tüketimi ciddi seviyelerde.şu son iki üç ayda uyarlanmış g4 güncellenmesi olan nougat 7 sürümünü de kullandım 6 sürümüne geri de döndüm. Ben lg g4 ün korede dağıtılan 7.0 sürümünü kurup hep onu kullanmayı düşünüyorum. ayrıca mashmallow 6 nın güncellenmiş halini de kurmustum son kdz dosyasını. Benim kendi kişisel deneyimim mashmallow lg g4 ün kabusu keşke 7 güncellemesi gelseydi. Ben bu sitedeki kore güncellemesinin sezer şimşek kardeş tarafından uyarlanmış roomunu kuracağım ve kendisine teşekkür ediyorum. O sürümü bayağı başarılı buldum orjinal lg g4 6 sürümünden daha iyi. Bu arada yeni batarya almıştım pil tüketimi uyarımı bunu gözönünde bulundurarak düşünün derim. root yapmamın tek faydası bana eski pilimi kalibrasyon yaptım bir işe yarıyorsa o faydası olmuştur. Benim tavsiyem Lg programlarıyla orjinal veya root gerektirmeyen uyarlanmış Kdz olarak telefonunun sürümünü değiştir. Telefonun garanti kapsamındaysa buna da gerek yok. Umarım yazdıklarım faydalı olur.

 2. Her şeyi harfi harfine doğru yaptığıma eminim telefon da tek bir dosya kalmayacak şekilde kendi romunu da silecek şekilde formatladım sonra sizin talimatlarınızla romları yükledim en son reboot system dediğimde TWRP geri açılıyor bu ekrandan çıkamıyorum

 3. LG G4 Bootloader Kilidi Açma Root ve Recovery Yükleme bölümünde de yorum olarak yazmıştım. TWRP linkiniz ölü ve 404 not found hatası veriyor diye.

  Linki güncellerseniz çok iyi olur.

  • Android 7.0 Nougat güncellemesiyle ilgili henüz bir bilgi yok. Bizim tahminimiz gelmeyeceği yöndedir. Güncellemeyle ilgili bilgi olduğunda sitemizde paylaşmış oluruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here