LG G6 için Oreo güncellemesi uzun zamandır bekleniyor. Avrupa ve Bazı bölgeler için LG G6 Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başladı. Ülkemiz için henüz net bir güncelleme tarihi bulunmuyor maalesef. OTA veya LG Bridge üzerinden LG Oreo güncellemesini beklemek istemeyen kullanıcılar için LG UP üzerinden Avrupa KDZ dosyasını manuel olarak yükleme rehberi hazırladık.

LG G6 H870 Andorid 8.0 Oreo Programlar

Kurlum yapmaya başlamadan önce aşağıdaki program ve dosyaları bilgisayarınıza sırası ile indirip kurunuz.

 1. Android 8.0 Oreo: H87020a_00_OPEN_EU_OP_0423 .kdz
 2. LG UP: LGUP_Install_Ver_1_14_3 .msi
 3. LG G6 DLL Dosyası: LGUP_H872(New) .msi
 4. LG Driver: lg driver 

LG G6 Android 8.0 Oreo Yükleme Rehberi

 1. Yukarıdaki programları ilk önce bilgisayarınıza indirin.
 2. İndirdiğiniz bütün dosyaları masa üstüne boş bir klasöre zip ve rar (winrar ve 7zip güncel olmasına dikkat edelim) dan çıkartıp içine atın.
 3. Önce LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi kurun. Sonra LGUP_H872(New).msi kurun ve ardından LG Driveri kurun.
 4. Telefonunuzu kapatın. kapalı konumda iken ses artırma tuşuna basılı tutup usb kablosunu takın. Download mode yazınca eliniz çekin. Ekran da firmware update yazacak. Sonra LG UP programını açın.
 5. İndirdiğiniz versiyonu seçip UPGRADE seçili halde start deyin.
 6. Yükleme işlemi bittik’den sonra telefon otomatik yeniden başlayacak.
 7. Telefon açıldıktan sonra Ayarlar/Genel/Yedekle&Sıfırla/Fabrika verilerine sıfırla kısmından telefonu sıfırlayıp temiz kurulum yapın.
 8. Yeni Android sürümünüz ile keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.
  LG Mobile Support Tool Üzerinden LG USB Driver Yükleme

LG G6 Android 8.0 LG UP Yükleme Rehberi

LG UP ile ilk kez yükleme yapacak kişiler aşağıdaki görselleri takip edebilir.

KURULUM NOTLARI ;

Not 1: Kurulum dan sonra Android güncelleniyor veya LG logosunda en az 10 dakika beklemeniz gerekebilir. Lütfen telaş yapıp herhangi bir işlem yapmayın.

Not 2: Yükleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

Not 3: Herhangi bir sorun yaşarsanız verdiğimiz KDZ dosyasını yükleyip işlemleri baştan yapınız.

NOT 4: Tekrar android 7.0 Geri dönüş yapılamacağını düşünerek yükleme yapınız. Türkiye için KDZ yayınlanınca Makaleye eklenecektir.

LG G6 Android 8.0 Oreo Ekran Görüntüleri

 

61 YORUMLAR

 1. oreo güncellemesinden sonra gps uydu bulamama sorunu ile karşılaştım. Bununla karşılaşan var mı? Varsa veya çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

 2. slm ben güncelleme yaptım artık arama yapamıyorum servis etkin değil diyor hat başka telefonda çalışıyor başka hat taktım gene olmadı nasıl yardımcı olursun

  • Merhaba, bu güncelleme telefonu garanti dışı bırakır. Bridge üzerinden güncelleme için LG Türkiye yetkililerin güncellemeyi onaylayıp dağıtıma sunması gerekmektedir.

   • peki kdz olarak yükleme yaptık diyelim şuan lg güncellemeyi geri çekti ve tekrar geldiğinde bridge üzerinden güncelleme yaparmı ve garanti dışı olayı çözülmüş olurmu..

   • Bu makale üzerinden yaptığınız güncelleme telefonu garanti dışı bırakır ancak orijinal Android 7.0 Nougat sürümüne dönüp LG Bridge üzerinden verilecek olan yeni güncellemeyle birlikte garantiniz kaldığı yerden devam eder.

   • Ben bu güncellemeyi yaptım fakat. Garanti dışı kalma olayını bilmiyordum. Tekrar nasıl eski haline getirebilirim?

   • Tekrar eski hale getirmek için telefonunuzun orijinal stock rom KDZ dosyasını bulup bu makaledeki gibi adımları uygulamanız gerekmektedir.

 3. Ben temmuz gibi AI özelliği verilicek demiştim ama daha oreo gelmedi lg oreo da samsung gibi çok zorlandı pil yüzünden ama 9.0 P de böyle olmayacağına eminim çünkü 9.0 P de hazır bi yapının üzerine ekleme yapıcaklar oreo kadar uzun sürmicek bu ayın 23 yada 25 gibi gelebilir 3 ay kural söz konusu.

 4. Teşekkürler. Sorunsuz bir şekilde güncellemeyi yapabildim. Pil kullanımı için bir şey söylemek için erken, 3-4 şarj dögüsünden sonra anlaşılır. İlk gördüğüm şey sistem daha kararlı ve temalar daha uyumlu çalışyor

 5. Bana henüz Oreo güncellemesi gelmedi. OTA uzerinden ne zaman gelir?
  Eğer PC uzerinden yazıda belirttiğiniz gibi kurulum yaparsam garantisi bozulur mu?
  Tr Vodafone dan satın alındı.

  Cihaz modeli: LG-H870
  S/N: 704k ile başlıyor

  Android güvenlik yapması düzeyi: 1 Mart 2018
  Yapım no: NRD90U
  Versiyon: V11k-TUR-XX

  • LG G6 Türkiye modelleri için henüz dağıtım gerçekleşmedi. Dağıtım gerçekleştiğinde sitemizden duyurmuş olacağız. Takipte kalın

  • Telefonunuzun Ayarlar-Genel-Telefon Hakkında-Yazılım Bilgileri kısmına girip Program Versiyonu bölümünde yer alan kısaltma ile hangi ülkeye kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz

   • Selamlar.
    Android 7’ye tekrar dönmeye çalıştım ama telefonum bootloop’a girdi. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Lütfen yardım edin.

   • Bootlop’a giren akıllı telefonunuzu bilgisayara bağlayıp LG Bridge ile yükseltme hatalarını kurtarma yapın. Çözüm olmazsa telefonu kapatıp hard reset atın.

 6. Dün akşam h870tr olan telefonuma romu indirip kurdum hard reset attım ve yazılımın şarj performansı çok çok iyi seviyeye çıkmış.
  Tek eksiği volte yok onuda artık H870tr yazılımı çıkınca lg up ile tekrardan atarak hallederiz.

 7. 35 kişi bakmış hiç yükleyen varmı acaba ben yükledim fabrika ayarlarına aldım sistem yerine oturdu çok güzel 2 gün oldu şu an bi sıkıntı yok sadece volte yok oda amerika rom olduğu için türkiye rom düşene kadar bu oreoyu kullanıcam yüklemek isteyenlete tavsiye ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here