[H870] LG G6 Bootloader Kilidi Açma (Bootloader Unlock)

18
3285
[H870] LG G6 Bootloader Unlock

LG bir süre geliştiriciler için resmi Bootloader Kilidini açma aracı sağlıyor ve en son amiral gemileri G5, V10 ve V20 modellerini destekleniyor. Ancak bu modeller bazı bölgelerde resmi olarak Bootloader kilidi açılabildi. Bugün listeye son amiral gemisi LG G6 modeli de eklendi. LG, Avrupa modelli H870 için Bootloader kilidini kaldırmak için gerekli dosyaları yayımladı. Türkiye cihazları için henüz bir gelişme olmadığını belirtelim. LG, Türkiye modelleri için Bootloader kilidi pek açacak gibi de görünmüyor.

NOT: BOOTLOADER KIRMA İŞLEMİ YAPILIRKEN TELİNİZE OTOMATİK OLARAK HARD RESET ATILIYOR BU İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN BÜTÜN YEDEKLERİNİZİ ALINIZ.

  H870 LG G6 Bootloader Kilidi Kaldırma

1-) Aşağıdaki Linkten Adb Tool dosyasını ve LG G6 USB Driver dosyalarını indiriniz. Telefonun arama bölümünden *#06# yapın. Telefonun imei numarasını bir yere not edelim.

2-) Telefon’dan Ayarlar/Genel/Telefon Hakkında/Yazılım Bilgileri Bölümüne giriyoruz.

3-) Açılan ekranda Yapım Numarası yazan yere, üst üste 4 defa tıklıyoruz. Bu işlem sonunda Geliştirici Seçenekleri bölümü aktif olacak.

4-) Ayarlar’dan Genel bölüme geri dönüyoruz ve Geliştirici Seçenekleri bölümüne giriyoruz.

5-) Oem Kilit Açma ve USB Hata Ayıklama kutucuklarını aktif hale getiriyoruz.

6-) İndirdiğimiz Adb Tools programını ve USB Driverı kuruyoruz.

7-)  Telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayalım ve Driver kurulumlarını yapalım.

8- )  Kurduğumuz Adb Tools programının açalım.

9-) Açılan pencereye  ‘adb reboot bootloader’  yazalım ve Enter tuşuna basalım. Telefon Bootloader Moduna geçecektir.

  LG G6 Türkiye Nisan Ayı Güvenlik Güncellemesi Dağıtıldı

10-) Daha sonra ‘fastboot oem device-id’ yazalım ve Enter tuşuna basalım. Adb Tolls penceresinde aşağıdaki gibi bir yazı gelecektir. Bu bizim Bootloaderi kırmak için Unlock Key‘imiz olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)-----------------------------------------------------------------
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)-----------------------------------------------------------------

11-) Unlock Key‘imizi aşağıdaki gibi birleştiriyoruz. Keyi birleştirmek için Mouse sağ tıklayıp işaretle diyoruz. Keyimizi kopyalayıp, boş bir txt dosyasına yapıştırıyoruz. En alttaki rakam ve harflerden oluşan kısmı kesip üsteki keyimizin hemen Yanına Yapıştırıyoruz. Aşağıdaki Gibi..

 CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

12-) LG Developer Sitesine Üye Olup Girişimizi Yapıyoruz.

LG Developer Kayıt Olma İçin Tıklayınız

A. LG Developer Member kısmında ”Other Then Korea” tıklayınız.

B. Kutucukları işaretleyip ok yapın.

C. Gerekli alanları doldurup kaydınızı tamamlayınız.

LG Developer Bootloader Unlock İçin Tıklayanız

A. Sayfanın en alt kısmında Starting Unlocking the Bootloader tıklayınız.

B. Giriş yaptıktan sonra cihazımızın modelini seçiyoruz. İmei ve İd kısımlarına, daha önce not aldığınız imei Numarasını yazıyoruz. Sonra Unlock Keyinizi İd kısmına yapıştırın ve Confirm tıklayın. Mail adresinize Unlock.bin dosyası yollanacaktır.

C. Mail adresinizden indirdiğiniz Unlock.bin dosyasını, Adb Tools kısa yoluna sağ tıklayıp Konum Aç seçin, Açılan klasörün içine sürükleyip atın.

D. Sonra ‘ fastboot flash unlock unlock.bin ‘  yazısını Adb penceresine yapıştırıp Enter tuşuna basın. Unlock.bin Dosyası cihazınıza yüklenecektir. Bu işlemi yaptık’dan sonra Bootloader Kilidiniz Açılmıştır. ‘ fastboot reboot ‘ yazısını yapıştırıp Enter tuşuna basın. Cihazınız Yeniden Başlayacaktır.

Telefonunuzun Bootloader kiliti açılmıştır. Hayırlı olsun.

18 YORUMLAR

 1. Merhabalar birkaç gün önce bir tanıdığım LG G6 telefon verdi bana bootloader kilidi bildiğim kadarıyla LG-H870TUR olan modellerde açılamıyor ben şimdi telefon hakkında kısmından donanım bilgisine baktığımda telefon modeli bilgisinde LG-H870 yazdığını görüyorum bu durumda açabilirmiyim bootloader kilidini Avrupa sürümmü olmuş oluyor benimki ?

 2. Sinir krizi geçireceğim nasıl izin vermezler ya bootloader kilidini açmama? Avrupa kayıtlı bir imei nin unlock.bin dosyasını kullanıp açmaya çalışsam ne olur ?

  • LTE bandına bağlanabiliyor. LG G6 H873 modellerin Unlock yapılması mümkün değildir, sadece LG G6 H870 Avrupa kayıtlı modellere uygulanabiliyor

   • Merhabalar hocam. Kayıt kontrolü yapınca h870 model telefonu mu yazan şey su şekilde.

    Model: LGABCD
    Region: ABC

    Kilidi açılır mı sizce?

   • LG Bootloader kilidi açmak için bir site bulunmaktadır. Orada bootloader kilidini açmak için IMEI girilmektedir. Girdiğinizde onaylanırsa açılmış olur, aksi takdirde onay işlemi yapılmaz.

 3. Unfortunately, your device(Turkey, (TURKEY) )does not support unlocking the bootloader.

  cihazım h870 tir. h870tr değil. yeni aldım 2. el olarak fakat bu uyarıyı verdi??

 4. Merhaba. Bu işlemler sonrasında cihaz garanti kapsamı dışına çıkacak mıdır? Çıkasaksa da sonradan tekrardan eski haline getirebilir miyiz?

 5. Ahh LG ahh. hiç şaşırtmamalı zarar etmesine. kardeşim garantimden feragat ediyorum sana ne! parasını verdim niye istediğim gibi kullanamıyorum. orasına kilit burasına kilit…

 6. Bootloader kilidi açma işlemi sonrasında TWRP ayrıca yapılması gerekiyormu yoksa bu işlemle TWRP de halledilmişmi oluyor.
  Ayrıca sonrasında stok rom yüklendiğinde bootloader kilidide orjinal halinimi alıyor.

 7. Lg TR modelleri almak istemiyorum artık . Boot kilidi Avrupa da açık da Türkiye de neden kapalı.ha Türkler mal root anlamaz diyorlar sa eger bilemeyeceğim….

 8. Firmanın bölgesel olarak uyguladığı bu tür durumları protesto ediyorum, dolayısıyla Türkiyede ne kadar satın alan arkadaş çevrem varsada hepsine bu durumu açıkça izah edeceğim. Cihaz kapsamında Avrupadaki insanlara sunulan ayrıcalıklar burdakilere neden sunulmuyor. Firmayı şiddetle kınıyorum ve satın aldığım cihazı derhal elimden çıkarıyorum !

   • Kişisel görüşüm şu ki ; bir çok firma (htc,samsung vs) bu anlamda kullanıcısına bölge dil gözetmeksizin memnuniyetlilik sunabilmek adına reel yaklaşır. LG firmasında ben bunu hangi modeli olursa olsun gözlemleyemedim. Sunulan bir kaç göstermelik promosyon sadece görselliğine şaşasına 2 gram etki eder.. Biz kullanıcıların aklını çelmek içindir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here