Yeni güvenlik güncellemesi LG G6 H870DS modelleri için yayınlandı. Birkaç ay önce ortaya çıkan Meltdown ve Spectre açıkları için önlem alan firmalardan biri olan LG, yeni güncellemeyle H870DS modellerine LG G6 V10i güvenlik güncellemesini yayınladı. Yeni güncellemenin içeriğinde güvenlik yaması haricinde akıllı telefon için performans ve işlevsellik üzerinde optimizelerin olduğu da yer alıyor.

LG G6 EUR V10i Yazılım Güncellemesi

LG G6 EUR V110 versiyonuna sahip yazılım güncellemesi, LG G6 modeli için sağlanmakta ve OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Yeni güncellemenin içeriğine bakıldığında güvenlik açıkları, Android güvenlik yamasının 1 Ocak 2018 tarihine güncellenmesi ve performans-işlevsellik optimizeleri yapıldığı belirtiliyor.

 • Android sürümü: 7.0 Nougat
 • Yazılım Sürümü: H870V10i
 • Kernel Sürüm: 3.18.31
 • Yapın Numarası: NRD90U
 • Güvenlik Yaması: 01.01.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1c3.1-00018-M8996FAAAANAZM-1.115847.1.1
 • Dosya Boyutu: 747 MB (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: H87010i_00_OPEN_EU_OP_1113.kdz

 

LG G6 EUR V10i Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G6 modellerinde güncelleme yapmak için sağlanan bilgisayar programı olan ve yazılım güncelleme/yedekleme işlemleri için kullanılabilen LG Bridge programı kullanılabilir. Bilgisayar üzerinden gelen güncelleme LG Bridge ile yapmak için buraya tıklayarak programın nasıl kullanıldığını öğrenebilir ve bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

  LG K52 Modeli Ortaya Çıktı!

Güncellemeyi bilgisayar üzerinden LG Bridge ile yapmak istemeyen kullanıcılar, güncellemenin OTA üzerinden gelmesini beklemeleri gerekmektedir. Yeni güncelleme OTA üzerinden sağlandığında telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi kısmına girip kontrol etmeleri yeterli olur.

İki seçeneği de gerçekleştiremeyen LG G6 H870DS kullanıcıları, yine LG G6 için sağlanan manuel güncelleme programı olan LG UP aracından yararlanıp güncellemeyi yapabilirler. Üstte verilen KDZ dosyasını indirip LG UP ile kurulum yapmanız yeterli olacaktır. LG UP ile yükleme yapmak için buraya tıklayın.

Güncelleme yapmadan önce;

 1. Telefonunuzun batarya seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 2. Telefon üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, güncellemeyi Wi-Fi veya Mobil Veri ile yapıp yapmadığını kontrol etsin. Mobil veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup ücretlendirme oluşabilir.
 3. Bilgisayar üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, telefona ait sürücülerin bilgisayarda yüklü olduğundan emin olsun. LG Bridge ile güncelleme yapmadan önce her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.
 4. Manuel kurulum aracı kullanarak güncelleme yapmak isteyenler doğru KDZ dosyasını indirdiklerinden emin olsun. LG UP ile manuel kurulum öncesi her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here