[H870TR] LG G6 V11e Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

14
1580
[H870TR] LG G6 V11e Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

LG G6 için bugün yeni yazılım güncellemesi yayımlandı. LG G6 H870TR modeli yeni versiyon güncellemesi v11e LG Bridge üzerinden yayımlandı. Akıllı telefon en son güncellemeyi v10r olarak Ağustos ayında almıştı. Bugün yayımlanan güncellemede en çok dikkatimizi çeken yayımlanan sürüm numarası oldu. LG şimdiye kadar genelde V10 veya V20 versiyon numarasını kullanıyordu. Bugün yayımlana güncelleme numarasında LG, v11e olarak adlandırdı. Bu ay içerisinde Android 8.0 Nougat güncellemesi bekliyorduk fakat bugün yayımlanan güncelleme ile Android 8.0’a bir adım daha yaklaştığını düşünüyor.

LG G6 V11e Güvenlik ve İyileştirme Güncellemesi

LG G6 için yayımlanan V11e versiyon güncellemesi içeriğine baktığımızda 3 GB boyutunda bir güncelleme olduğunu görüyoruz. (pc’den güncelleme) OTA üzerinden güncelleme yaptığınızda sadece güncelleme paketini indireceğiniz için yazılım boyutu daha küçük olacaktır.

V11e yazılım güncellemesi ile güvenlik yamasında da bir iyileştirme söz konusu. Android güvenlik yaması düzeyi 1 Kasım 2017 olarak güncellendi. Güncelleme şuan LG Bridge uygulaması üzerinden indirilebilir durumda. Telefon üzerinden yani OTA yolu ile yarın yayımlanacağını düşünüyoruz. 

 • Android sürümü: 7.0 Nougat
 • Yazılım Sürümü: H870V11e
 • Kernel Sürüm: 3.18.31
 • Yapın Numarası: NRD90U
 • Güvenlik Yaması: 01.11.2017
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1c3.1-00014-M8996FAAAANAZM-1.86009.21
 • Dosya Boyutu: 3.0 GB (pc boyutu)
 • KDZ Dosyası: H87011e_00_OPEN_TR_OP_1120.kdz
  LG G6 Oyun Koleksiyonu Nasıl Kurulur?

LG G6 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G6 iyileştirme ve sistem güncellemeleri yapmak için firmanın sağlamış olduğu güncelleme/yedekleme programı LG Bridge uygulamasından yararlanılır. Bilgisayar üzerinden yararlanılabilen uygulama için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

LG Bridge üzerinden güncellemeyi alamayan veya göremeyen kullanıcılar, telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi bölümüne girip OTA üzerinden güncelleme kontrolü yapabilir. OTA ve LG Bridge üzerinden güncellemeyi henüz alamayan kullanıcılar manuel güncelleme programı olan LG UP programı ile yine bilgisayar aracılığıyla KDZ yükleyerek yeni güncellemeye sahip olabilirler. LG UP programına ulaşmak için buraya tıklayın.

Güncelleme yapmadan önce;

 1. Telefonunuzun batarya seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 2. Telefon üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, güncellemeyi Wi-Fi veya Mobil Veriile yapıp yapmadığını kontrol etsin.
 3. Bilgisayar üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, telefona ait sürücülerinbilgisayarda yüklü olduğundan emin olsun. LG Bridge ile güncelleme yapmadan önce her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.
 4. Manuel kurulum aracı kullanarak güncelleme yapmak isteyenler doğru KDZ dosyasını indirdiklerinden emin olsun. LG UP ile manuel kurulum öncesi her ihtimale karşı yedekleme yapmayı unutmayın.

14 YORUMLAR

 1. Lg g6 kullanıyorum bu kzd dosyasını yükledim cıhazıma cihazda şöyle özellikler kayboldu

  1-volte HD arama özelliği şuan yok acık halde ve şu ana kadar volde yazmıyor kullanamıyorum
  2-lg g6 da çöp kutusu diye bi uygulama vardır o uygulama suan yok cıhazda kalboldu bir kac özellikde gitti bu nasıl oluyor boxuk bir yazılım veriyorsunuz bunu nasıl denemeden sundunuz gü yazılımı cihaz suan garanti dişi bile olabilir lg destek resmi gercek sitesi

  • Biz LG firmasının resmi sitesi değiliz. LG firması, LG G6 akıllı telefonun Türkiye modeli için son olarak V11k güncellemesini sunmuştur. Eğer telefonunuz Türkiye modeli ise onu kurup tekrar kontrol ediniz.

 2. Sürüm merakı nedir anlamıyorum samsung note 3 neo cihazını kullanıyordum bu teledondan önce 4.4.2ydi gayet de memnundum yani 7.1.1e gectim simdi gorsel bir fark var aynı akıcılık 4.4.2 dede vardı değişen hiçbirşey yok sadece görsellik.

  Suan elimdeki telefon 7.1.1 android 8 gelmese de olur gayet stabil çalışıyor önemli olan o

  • Kimse surum merakin da degil yeni surum ile yazilim kanadindan duzeltilmesi gerekenlere cozum bekleniyor bunlarin icinde guvenlik aciklarida var
   Lg guvenlik aciklarini kapatmiyor guvenlik guncellemelerini bile vermiyor.
   Arti yeni surum beklemek insanlarin hakki guncel surum olmadiktan sonra ne anlami var kol saati degil bu.

 3. Lg herşeyden önce sunucu problemini çözmeli bence.Bukadar yavaş sunucumu olurmuş ya.Smart world uygulaması desen öyle iki saate açılır herşey güncelleme çıkar intermet hızı 50 mbit olmasına rağmen 1 gb lık güncelleme 30 dk da ancak iniyor yuhh.

 4. Güvenlik güncellemerini bile vermekten aciz olan lg 3 kasimdan ocaga 8.0 hazirlaya bilirmi onlarca modeli birakin 8.0 Nougat i bile bir kac cihaz disinda veremedi

  Lg kilidi vursun kapisina mobil departmani kapatsin rezaletler kepazeler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here