LG firmasının IFA 2017 yılında tanıttığı V serisinin yeni amiral gemisi modeli LG V30 ile ilgili güncelleme çalışmaları devam ediyor. Firma, son 1 ayda LG V30 T-Mobile, LG V30 AT&T ve LG V30 Sprint modellerine güncelleme sundu. Bu hızlı güncelleme politikasını devam ettiren firmanın yeni hedefi LG V30 Kanada modelleri oldu. Yazılım özelliklerinde LG V30 H933 olarak geçen bu modeller için Android 8.0 Oreo güncelleme dağıtımı yapıldı. Her geçen gün bir modelini 8.0 Oreo güncellemesine kavuşturan firmanın yeni hedefi Avrupa modelleri olabilir.

LG V30 Kanada Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yeni sistem güncellemesi olan Android 8.0 Oreo, nihayet LG V30 Kanada modelleri için dağıtılmaya başlandı. İlk olarak Güney Kore ile başlayan serüven, şu an için Kanada modelleriyle devam ediyor. Yeni güncellemeyle birlikte LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ modellerinde yer alan AI yazılımına kavuşan modellerden biri de LG V30 H933 modelleri oluyor. Bunun yanı sıra güvenlik güncellemesi de içeren yazılımla birlikte telefonlar 1 Mart 2018 tarihli Android Güvenlik Yamasına güncelleniyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H93320e
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.03.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 1.8 GB (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: H93320c_00_OPEN_KMD_1113.kdz
  LG G7 ThinQ EUR Kasım Güncellemesi Verildi

LG V30 Kanada Modeline Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni sistem güncellemesi Android 8.0 Oreo, firma tarafından OTA üzerinden dağıtıldı. Yaklaşık 1.8 GB paket boyutuna sahip olan güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcıların Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

Güncellemeye OTA üzerinden ulaşamayan kullanıcılar, bilgisayar yardımıyla birlikte telefonlarının yazılımını LG Bridge programıyla kontrol edip güncelleştirebilirler. Bunun için LG Bridge programını indirmek isteyen kullanıcılar buraya tıklayıp indirip kullanabilirler.

Son aşamada LG Bridge programıyla da güncellemeyi yapamayan LG V30 H933 kullanıcıları, 8.0 Oreo KDZ dosyasını indirdikten sonra LG UP programıyla bilgisayar üzerinden manuel yükleme yapabilir. LG UP programının nasıl kullanıldığını ve nereden indireceğini bilmeyen kullanıcılar buraya tıklayıp bilgi edinebilirler.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 • Telefonunuzun şarj yüzdesinin %50 ve üzerinde olmasına dikkat edin.
 • Güncellemeyi telefon üzerinden yapan kullanıcılar, telefonun güncellemeyi mobil veri ile ya da Wi-Fi ağı ile gerçekleştirip gerçekleştirmediğine dikkat etsin. Mobil veri ile yapılan indirmeler sonrasında ücretlendirme olabilir.
 • Bilgisayar üzerinden programlarla güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, bilgisayar üzerinde LG V30 modelinin sürücülerinin yüklü olup olmadığını kontrol etsin.

11 YORUMLAR

 1. LG G4 7.0 TR sürümü ne zaman gelecek ben sizin verdiğiniz ROM kurdum resmi güncelleme gelecekti hani ne oldu? Güncelleme iptal mı oldu.

 2. Lg g5 h860 modelini kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıldır hiçbir güncelleme gelmedi. Ne Android güncellemesi nede güvenlik güncellemesi hiç bişey gelmedi. Ben telefonuma daha sık güncelleme alan bir stock rom kursam tam anlamda randıman alabilirmiyim? Eğer olursa yükleyebileceğim stock romu nereden bulabilirim? Site adminlerinden yardım istiyorum.

  • Telefonu orijinal bir şekilde aldıysanız güncelleme gelmesi gerekmektedir. Ek olarak IMEI numarası hangi ülkeye kayıtlı ise o ülkeden güncelleme alır, dolayısıyla telefonunuz TWN (Taiwan) kayıtlı ama TUR (Türkiye) yüklerseniz Türkiye üzerinden güncelleme alamazsınız

   • H860 için son güncelleme geçen sene Nisan’da geldi. Tam 1 sene hala oldu güncellemeden eser yok.

   • Öyleyse benim kullanıdığım G5 H860 TWN modeli olduğu için güncellemelerin taiwan a gelmesi halinde bende güncelleme alabileceğim anlamına mı geliyor? Ancak başka bir yorumda G5 kullanıcısının hong kong rom unu kurarak telefonuna volte gibi özelliklerin geldiğini okumuştum. Bu mümkünmüdür?

   • Evet, diğer sorun ise tamamen operatör kaynaklı çalışmaktadır. Operatör üzerinden telefona destek sağlanırsa VoLTE özelliği her türlü şekilde çalışır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here