[H990TR] LG V20 V10o Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

17
2398
LG V20 V10o Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

Serinin ikinci akıllı telefonu olan LG V20 için uzun süredir güncelleme sunulmuyordu. LG tarafında güvenlik açıklarına karşı olarak yayımlanan güvenlik güncellemesi nihayet LG V20 için de yayımlandı. Premium model LG V20 V10o yazılım güncellemesine sahip oldu. Uzun zamandır LG G5 modeli için yayımlanan V20k güncellemesinden sonra LG V20 kullanıcıları da bu güncellemeyi bekliyordu. Firmanın yazılımcıları tarafından LG V20 H990TR için nihayet güncelleme yayımlandı.

LG V20 V10o Yazılım Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Yeni gelen yazılım güncellemesine baktığımızda LG V20 modeli için iyileştirme ve güvenlik güncellemesi olduğu anlaşılıyor. Aynı versiyonda farklı adlandırmaya sahip güncellemelerde sürüm yükseltme bulundurmayan güncelleme paketlerinde genellikle Android Güvenlik Yaması güncellenir, pil ve performans iyileştirilmesi yapılır. İlk olarak bilgisayar üzerinden yayımlanan güncellemenin LG V20 modeline yüklenmesi için LG Bridge programı kullanılır. Akıllı telefon üzerine (OTA) gelmesi 1-2 gün süre alabilir. Yeni güncellemeyle birlikte telefonun güvenlik yaması 1 Eylül 2017 tarihine güncellendi.

 • Android sürümü: 7.0 Nougat
 • Yazılım Sürümü: H990TR V10o
 • Kernel Sürüm: 3.18.31
 • Yapın Numarası: NRD90U
 • Güvenlik Yaması: 01.09.2017
 • Dosya Boyutu: 2.7 GB (pc)
 • KDZ İndirme Linki: H99010o_00_TR.kdz
  LG V50 ThinQ Stock ROM KDZ İndir

LG V20 V10o Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yazılım güncellemeleri, LG firması tarafından ilk olarak bilgisayar üzerinden verilir. LG V20 modeli için sunulan bilgisayar programı LG Bridge güncelleme yapılabilir. Güncellemeyi yapabilmek için LG Bridge programını buraya tıklayarak indirebilir ve bilgisayara kurabilirsiniz.

Akıllı telefon üzerinden (OTA) yapabilmek için 1-2 gün beklemek gerekir. LG, ilk olarak bilgisayardan güncellemeyi sunar ve sonrasında akıllı telefon üzerinden güncelleme desteğini verir. Akıllı telefon üzerinden yapmak için Ayarlar-Genel-Telefon Hakkında-Güncelleme Merkezi-Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Güncellemeyi manuel olarak yapmak isteyenler için alternatif program hiç şüphesiz LG UP programı olmaktadır. Birçok LG akıllı telefonu için kullanımı oldukça kolay olan LG UP programıyla güncelleme yapmak için buraya tıklayarak rehberden yardım alabilirsiniz. İndirdiğiniz KDZ dosyasıyla beraber kurulumu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Telefondan güncelleme yapmak isteyenler;

 1. Telefonunuzun şarjı en az %50 olması ve Wi-Fi ağına bağlı olmasına özen gösterin. İnternet paketiniz yoksa Mobil Veri üzerinden yapacağınız güncellemelerde yüksek İnternet kullanımına yol açabilir.
 2. Karşınıza güncelleme çıktığında Wi-Fi ağı ile yüklemeye özen gösterin.

17 YORUMLAR

 1. Bu güncellemeden sonra V20 cihazımın şarjı çok çabuk bitmeye başladı. Tam doldurduğum telefonum (dolum yaparken de orijinal hızlı şarj aletini kullanmama rağmen uzun sürüyor dolum) 2 saat sonra %15 seviyesine geliyor. Telefonumu 2 saatte bir şarj etmem gerekiyor artık. Bu arada telefon boştayken her dakika neredeyse %1 azalıyor şarj. Fabrika ayarlarına sıfırladım telefonu ama sorun düzelmedi yine. Eski sürüme geçmeye çalışacağım yapabilirsem.

 2. bahsettiğiniz bu son güncellemeden sonra telefondan mobil veriye bağlanamama sorunu yaşamaya başladım 2 gündür bu problemi yaşıyorum denemediğim yöntem kalmadı bu sorunu nasıl halledebilirim

 3. Lg den bu g4 mevzusu yüzünden befret ettim. Lumia 820den söz verildi sonra windows 10 mobile verilmeyerek o söz tutulmadı diye lg g4 e geçtim. Gel gör ki aldığım android sistemli lg g4 te de lg aynı tavrı gösterdi. Ekim de gelse bile boş çünkü o söz 3. Çeyrek sözü yine tutulmuş olmayacak. 2018 in ilk çeyreğine sarkıtmasalar şaşmayın. Süpernova ve kronik hatalarını düzeltirler diye bi umut güncellemeyi bekledim ama boş.

  • Ekim ayında kesinlikle dağıtılacak. LG G4 modelinde kapanışı çok iyi bir stabilite sunarak yapmak istedikleri için uzun bir yazılım aşamasından geçiliyor.

   • Hocam yanlış anlamayın ama 7.0dan önce de 6.1 “kesin gelecek” demiştiniz. “kaynağımız sağlam” demiştiniz. şimdi yine kesin ekimde gelecek diyorsunuz ama lg resmi açıklaması 3. çeyrek. bundan başka resmi açıklama yok ve son 5 günleri kaldı.

   • Şarjı uzun gitsin, aşırı ısınma problemi gitsin bide benim daha önceden bahsetmiş olduğum bass boost sorunu düzelsin. Yani bu kadar beklediğimize deysin.

  • LG G4 Stylus modeli için verilirse iyileştirme ya da güvenlik güncellemesi verilir lakin bu belli bir sıraya göre yapıldığından dolayı kesin olarak gelir mi bilinemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here