Hayatımızı Kurtaracak Doğru Bilgiler

2
1755

Birçok insan, bildiği doğruların yanlış olmadığını düşünüyor. Her insanın mutlaka doğru olarak bildiği yanlışlar var. Bu yanlışların doğrusunu bilmek, hayatımızı kurtaracak kadar önemli olduğu da bilinmiyor. Bu makalemizde bilinmeyenleri, doğru olduğu bilinen yanlışları ve önemli bilgileri sizlerle paylaşacağız. Yanlış bilinen doğru bilgilerle beklenmedik bir anda hayatımız kurtulacak.

1-Akıllı Telefonlarda Bulunan Kamera Çözünürlüğü

Her insan, akıllı telefon alırken mutlaka özelliklerde kamera bölümüne bakmadan geçmez. Birçok insan, kamera çözünürlüğünün ne kadar yüksek olursa akıllı telefonun o kadar iyi çekeceğini düşünmektedir. Bu durum kesinlikle çözünürlük ile ilgili değildir. Akıllı telefonun daha iyi fotoğraf çekme konusunda optikler, sensörler ve kamera becerileri yer almaktadır.

2-Gece Boyunca Telefonu Şarjda Bırakmak

Günümüzde teknoloji geliştiğinden akıllı telefonlarda akıllı batarya olan lityum-ion piller yer almaktadır. Bu piller, şarj edildikten sonra gücü keserler. Düzen gereği biraz da olsa elektrik sayesinde güç çekerler. Bu gücü kesmediğimiz sürece elektrik faturamıza yansır. Telefonunuzu şarj ettikten sonra şarjdan çıkarmanız bütçenize katkı sağlayacaktır.

3-Güçlü Şebeke Çekimi Her Zaman Doğruyu Göstermez

Akıllı telefonlarımızla şebeke üzerinden internete ne kadar hızlı girebildiğimizi test ediyoruz. Bunun yanı sıra konuşmalarımızı şebeke üzerinden yapıyoruz. Bir akıllı telefon kullanıcısı, şebekenin full çektiğini görüp internette kolay sörf yapabileceğini düşünebilir veya iyi bir konuşma yapacağını zannedebilir. Bu full şebeke çekim gücü sizi yanıltabilir çünkü her zaman tam verimde çalışacağı anlamını vermez. Şebeke, size en yakın baz istasyonu üzerinden gelir ve çok iyi çekim gücü olsa bile sizin gibi onlarca insanın bağlı olması aksaklık yaşatabilir.

4-Gizli Mod Sadece Verileri Korumakla Görevlidir

Birçoğumuz, Google Chrome gibi internet tarayıcılarında yer alan “Gizli Mod” özelliğinin girdiğimiz yasaklı sitelere veya birinin bilmesini istemediğimiz şeyleri yaptığımızda kayıt altına almadığını düşünerek giriş yapar. Aslında “Gizli Mod” özelliği sadece verileri korumakla görevlidir. Hiçbirimizin okumadığı maddeler arasında yer alan bilgiye göre “Gizli Mod” üzerinden giriş yapsak bile girdiğimiz siteler görünebilir.

  LG G8s ThinQ Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

5-Yenile Butonu, Görevlerin Daha Hızlı Çalışmasını Sağlar

Genellikle tarayıcılarda sayfanın açılamamasından dolayı kullandığımız “Yenile” butonu sayesinde görevlerimiz daha hızlı çalışıyor. Herhangi bir değişiklik yaptığımızda kayıt altına almayan programın “Yenile” tuşuna basarak 1-2 saniye içerisinde yeni girdiğimiz bilgiyi rahatlıkla görebiliyoruz.

6-Kesinlikle Orijinal Şarj Aletleri Kullanın

Akıllı telefonlarımızda, laptoplarımızda ve birçok teknolojik aletlerimizde orijinal şarj aleti kullanmaya özen göstermeliyiz. Orijinal şarj aletleri, teknolojik aletler için uygun ortamlarda test edilerek hazırlanmaktadır. Bozulan şarj aletiniz yerine yeni bir şarj aleti alırken paradan kısmak yerine hayatınızdan kısmayın ve orijinalliğe devam edin.

7-USB Aygıtınızı Daima Doğru Bir Şekilde Çıkarın

Telefon veya bilgisayar üzerinde USB aygıtı ile işlem yaparken çıkarma vaktiniz geldiğinde cihaz üzerinden “Güvenli Kaldırma” seçeneğini kullanarak çıkarma işlemini gerçekleştirin. Böylelikle USB aygıt hasar görmez ve aktarılması istenmeyen dosyalar USB aygıt içine transfer edilemez.

8-Pil Tamamen Bitene Kadar Beklemeyin

Akıllı telefonlarda yer alan akıllı lityum-ion piller, bu durumlarda hiç yararlı çalışmaz. Akıllı telefonunuzu şarj etmek istediğinizde en verimli aralık %40-%80 şarj yüzdeleri olacaktır. Lityum-ion piller, bu aralıklarda daha verimli şekilde çalışmalıdır. Bu yüzden telefonunuzu şarj etmek için %10 seviyesinin altına çok düşmemeye dikkat edin.

9-SD Kartlar, X-Ray Cihazlarında Hasar Görmez

Herhangi bir dijital olmayan kamera içindeki bir film, X-Ray cihazı içinden geçerken hasar görebilir lakin SD kartlar için bu söz konusu olamaz. X-Ray içinden geçen SD kartlar hasar görmez ve içindeki bilgiler asla silinmez.

2 YORUMLAR

  1. Lg k8 modelini kullanıyorum.Telefonumun imeisi klonlanmış başka bi imei attırdım idareten.daha sonra pasaporta kaydettireceğim.Ancak şimdi sorum şu telefon bu şekildeyken root atsam imei’ ye ve/veya şebekeye bi zararı olur mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here