HDR + ile Google Kamera Snapdragon 820, 821 ve 835 Cihazlara Taşındı

1
555

Google Pixel’in kamerası, kısmen Google’ın tescilli HDR + görüntü işleme teknolojisi sayesinde piyasadaki en iyi akıllı telefon kameralarından biridir. Basitçe ifade etmek gerekirse, HDR + birden fazla pozlamalı fotoğrafı alır ve bunları birleştirir, işlemdeki görüntü kirliliğini azaltır. Ancak Google Kamera diğer cihazlara yüklendiğinde HDR + devre dışı kalıyordu.

Google Kamera – HDR +

Bir Battlestar Galactica hayranı olan ” BSG ” adlı 4PDA’daki bir Ukraynalı geliştirici Android O DP3 ile paketlenmiş Google Kamera 4.4 APK’nın değiştirilmiş bir sürümünü oluşturdu. (Play Store’da piyasaya sürülmeyen sürüm değil). Modifiye edilmiş yapı, Snapdragon 820, 821 veya 835 işlemcisi ile herhangi bir, Hexagon 680 ISP veya daha üstü herhangi bir cihaz için HDR + sağlar.

Sol: OnePlus 3 ile HDR + kapalı; Sağ: OnePlus 3 ile HDR + açık (kaynak: XDA)

Uygulama geliştirici XDA’da OnePlus 3 / 3T, LG G6, OnePlus 5 ve Galaxy S8‘de çalıştığını doğruladı. Uygulama ayrıca orijinal uygulamayla karşılaştırıldığında hiçbir kötü niyetli kod bulunmayan XDA, Amir Zaidi tarafından bağımsız olarak doğrulandı.

İlginç bir şekilde, Google’ın iptal edilen üçüncü 2017 Pixel cihazının kod adı olan değiştirilmiş kodda “muskie” ye birkaç referans var . Muhtemelen, uygulama yayınlanmamış Pixel üzerinde çalıştığını düşünerek kandırılmıştır. APK’yi kendiniz denemek istiyorsanız, burada indirebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here